Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Skoky na Poutních dnech 2015 v Kroměříži

10. 4. 2015

logo-poutni_dnyjpg.jpgSkoky se letos poprvé prezentovaly na miniveletrhu poutních míst v rámci Poutních dnů v Kroměříži, které proběhly v pátek 27. a v sobotu 28. března 2015. Více o této akci najdete v celém příspěvku.  logo-cnt-10.jpg

 

Kázání P. Vladimíra Slámečky k poslechu i ke stažení

27. 2. 2015

Nově jsme nabídku našich stránek rozšířili o možnost poslechu či stažení kázání P. Vladimíra Slámečky během skokovských bohoslužeb. Jsou to velmi přesné, hluboké a objevné promluvy - a proto bychom je rádi přiblížili i těm, kteří do Skoků nedošli. Odkaz najdete v pravém zeleném menu - nebo zde.

 

Fotografie z První neděle postní ve Skokách

23. 2. 2015

skoky.jpgPouť v První neděli postní 22.února - ač ve vzduchu byl už závan jara, v úvozech cest ještě tály závěje a tak cesta do Skoků byla docela dobrodružná :-). Ale nakonec vše dobře dopadlo a v březnu to už bude jiné.
Fotogalerii Heleny Kalendové si můžete prohlédnout na veřejně přístupném profilu Skoků na Facebooku.

 

Skoky na plátně Martiny Trchové

20. 1. 2015

 Aneb malá vzpomínka na letní výstavu a koncert....

skoky-martina.jpg

 

 

Svátek Křtu Páně 11. ledna 2015 ve Skokách

15. 1. 2015

V neděli 11. ledna proběhla ve Skokách pouť při příležitosti svátku Křtu Páně. Naposledy zazněly písně vánočního období, nicméně zima se za okny kostela hlásila jen občasnými sprškami ledové krupice. Naše setkání bylo tentokráte spíše komorní, větrné počasí předchozích dnů mnoho poutníků odradilo. Děkujeme všem, kteří přesto našli chuť i odvahu do Skoků i v lednovém počasí dorazit. Atmosféru lednové neděle nejlépe přiblíží volně přístupná fotogalerie na Facebooku.

sk-leden.jpg

 

Novoroční přání ze Skoků

31. 12. 2014

Vážení a milí přátelé, příznivci a podporovatelé Skoků,
děkujeme Vám všem za přízeň, pomoc a spolupráci v roce 2014,
do nového roku 2015 Vám přejeme vše nejlepší,
hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů.
Těšíme se na Vás, na Vaší návštěvu, spolupráci, pomoc a podporu v novém roce 2015.

skoksepkvezda2015hn.jpg

 

  

 

Vánoční dárek ze Skoků

10. 12. 2014

Jako malý hudební vánoční dárek přikládáme nahrávku z Noci světel ve Skokách z roku 2013. Můžete si ji on-line poslechnout, ale i stáhnout ve formátu mp3 nebo i jako plnohodnotné hudební CD ve formátu wav, vždy i potřebným bookletem a potiskem nosiče.
Krásné svátky!  


skoky2013-obal-front-zm.jpgNOC SVĚTEL 2013:
Podklady pro hudební CD ve formátu mp3 (cca 30 MB) si můžete stáhnout na linku
http://ulozto.cz/xkqb6MiW/cd-skoky-taize-2013-mp3-zip

Podklady pro tradiční hudební CD ve formátu wav (cca 300 MB) si můžete stáhnout na linku
http://ulozto.cz/xuFFgCJM/cd-skoky-taize-2013-wav-zip

Pokud si chcete nahrávku jenom on-line poslechnout, můžete použít náš přehrávač:

 

 Noc světel 2013, zpěvy z Taizé ve Skokách

 

 

 

Skoky adventní, skvostně tajemné i radostné

30. 11. 2014

Adventní pouť ve Skokách, neděle 30. listopadu. Mlha a první hořící svíce na adventním věnci. Roráty, námraza, vzdálená světla a dvě lana mezi nebem a zemí. Fotografie Lucie Haschkové a Heleny Kalendové najdete v galerii na Facebooku.

skoky-1.jpg

skoky-2.jpg

skoky-3.jpg

 

 

Listopadová brigáda ve Skocích

19. 11. 2014

skoky--brigada-2014.11c--2-mm.jpgPodzimní brigády se od pátku 14. do neděle 16. listopadu 2014 zúčastnila pouze pětice dobrovolníků. I ve většinou sychravém podzimním počasí udělali kus práce, především na opravě rozbitých oken a úklidu okolí kostela i při přípravě kostela na "zimní spánek". Prověřen byl i stav kostelní střechy a okapových svodů, které již potřebují opravu. Vhod přišla vytopená sakristie i teplé občerstvení, možnosti noclehu nikdo nevyužil. Během tří dnů dorazilo do Skoků okolo 30 návštěvníků.

 

Lovecká sezóna ve Skocích začala. Pozor!

7. 11. 2014

Do Skoků přišel podzim a s ním do zdejší rozsáhlé honitby také letošní lovecká sezóna. Proto je třeba při cestách do Skoků i při vycházkách po jejich okolí dbát zvýšené opatrnosti, neboť lovci s ostře nabitými zbraněmi číhají všude okolo!  

 

Dušičková pouť (2.11.) byla propojena s koncertem festivalu Musica Sacra

3. 11. 2014

V den památky všech věrných zemřelých jsme oslavili mši svatou za všechny zesnulé obyvatele Skoků, za nesčíslné zástupy poutníků, za kněze, kteří zde sloužili, ale i za ty, kteří přispěli k devastaci tohoto místa a k rozvratu kraje, s prosbou o smíření a odpuštění. Mši svatou celebroval rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka.

Součástí liturgie bylo Requiem pro defuncto in c moll J. M. Haydna v excelentním podání souborů Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera v rámci projektu Europamusicale - Musica Sacra. Na mši svatou navázal krátký festivalový koncert dvěma světovými premiérami děl současných umělců. Ve Skokách zazněla skladba Laß kommen Trübsal, Angst und Not, jejímž autorem je Holmer Becker (1955), a dále Hymnus o usmíření Jiřího Bezděka (1961), napsaný přímo pro tuto příležitost. Po následovalo procesí na místní hřbitov a tradiční dušičková pobožnost.

Do Skoků došlo a dojelo kolem stovky poutníků.


Fotografie ze slunného podzimního dne Dušičkové pouti si můžete prohlédnout
ve veřejné fotogalerii na Facebooku.

Festival Musica Sacra bude probíhat ještě v dalších kostelech Plzeňského kraje až do půlky listopadu - vřele doporučujeme!

musica_sacra_plakat_skoky-001-001.jpg

 

Misijní neděle proběhla 19. října

20. 10. 2014

Poprvé v novodobé historii Skoků jsme ve Skokách prožili misijní neděli. Byl krásný slunný podzimní den a na mši svaté se sešlo zhruba padesát poutníků, kteří se mohli mimo jiné pokochat pohledem i procházkou v částečně již rekultivovaném prostoru bývalé obce ve stráni nad kostelem. V misijní sbírce bylo vybráno 3.665,- Kč, částku jsme ještě týž den zaslali na účet Papežských misijních děl. Děkujeme všem, kdo doputovali!
Fotografie z Misijní neděle najdete ve veřejně přístupné galerii na Facebooku.

skoky-misijni.jpg

 

Dny Evropského dědictví završila ve Skokách poutní mše v neděli 14. září.

16. 9. 2014

Týden od 7. do 14. září byl ve Skokách zasvěcen Dnům evropského dědictví - European Heritage Days (EHD). Během celého týdne byl kostel přístupný návštěvníkům. V neděli 14. září evropský týden vyvrcholil poutní mší, konané k svátkům Povýšení svatého kříže a Panny Marie Bolestné. Poutní mši, celebrovanou P. Vladimírem Slámečkou, navštívilo více jak 50 poutníků.
Do Skoků už zavítal podzim, jak si můžete prohlédnou na fotografiích Heleny Kalendové a Lucie Haschkové ve volně přístupné galerii na Facebooku.

svatek.jpg

 

Skvělý koncert Martiny Trchové a Adama Kubáta

25. 8. 2014

Letošní letní, v pořadí sedmá koncertní sezóna ve Skokách měla opravdu velkolepý závěr. Postarala se o něj zpěvačka, písničkářka a výtvarnice Martina Trchová spolu s kytaristou Adamem Kubátem. Jejich Vzpomínka na Zuzanu Navarovou, recitál sestavený z písní předčasně zesnulé autorky, nadchl skokovské publikum v míře nebývalé. Není divu, podání obou protagonistů je natolik skvělé a zároveň pokorné vůči předloze, že je zcela srovnatelné s autentickým zážitkem dávných Zuzaniných koncertů. Martino a Adame, díky Vám. Zbývá snad ještě dodat, že koncert navštívilo 140 diváků a připomenout, že do konce září si mohou návštěvníci Skoků prohlédnout i výstavu maleb Martiny Trchové Deník z cesty do Santiago de Compostela.
Skvělé fotografie z večera pořídil pan René Volfík, najdete je na jeho stránkách a také na našem Facebooku. Děkujeme za poskytnutí fotografií!
A ještě zbývá upozornit na neméně zajímavé webové  stránky Martiny Trchové, které zachycují její tvorbu v celé renesanční šíři -  www.martinatrchova.com .

martina.jpg 

 

 

Deník z cesty do Santiago de Compostela

10. 8. 2014

V chodbě schodiště západní věže skokovského kostela před několika dny instalovala svoji výstavu Deník z cesty do Santiaga de Compostela výtvarnice a písničkářka Martina Trchová. Výstava je souborem reprodukcí obrazů, které vznikaly přímo během autorčina putování po nejslavnější evropské poutní stezce. Do prostoru výstavy (a též o patro výše, kde najdete výstavu Pozapomenutá zjevení  Heleny Kalendové) Vás rád na požádání dovede průvodce.
Více se o Martině Trchové dozvíte na jejích stránkách www.martinatrchova.com a rozhodně si nenechte ujít její koncert ve Skokách v sobotu 23. srpna!

martina-vystava.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »