Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knihy a publikace

Příspěvky

Kniha Jana Frány Případ zatoulaného rybáře

9. 5. 2018

kniha_frana_pripad_zatoulaneho_rybare.jpgV roce 2016 vyšla kniha Jana Frány - Hafrana, která obsahuje tři detektivní příběhy. Volně je spojuje svérázná dvojka spolupracujících vyšetřovatelů – detektiva profesionála, který je v civilu tramp, a trampa, který je talentovaným detektivem amatérem.

Poslední ze tří povídek, nazvaná Madona, je zasazena do prostředí Skoků.

 

Tajemství řeky Střely

7. 12. 2017

tajemstvi-reky-strely-obal.jpgVydavatelství a nakladatelství Starý most s.r.o., vydalo v listopadu 2017 novou knihu Tajemství řeky Střely. Je věnovaná více či méně známým místům na řece Střele a navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Více než symbolický "křest" vodou z pramene Střely spojený s autogramiádou autorů knihy proběhl v neděli 10. prosince 2017 na starém mostě v Rabštejně nad Střelou. Knize také požehnal žlutický farář P. Petr Řezáč.

Kniha je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska ale také Karlovarska. Popisuje tok řeky od pramenů po soutok s Berounkou, včetně nejvýznamnějších přítoků, historii měst i vesnic, chatových a trampských osad i jednotlivých památek na nich ležících. Nechybí historické fotografie, pověsti a také nezbytná tajemství, tedy známé i méně známé informace týkající se Střely a míst kolem ní. Významné místo v knize zaujímá kapitolka věnovaná Skokům.

Autory knihy jsou Jiří Fák, Jiří Schierl, Martin Váňa a fotografií Jaroslav Vogeltanz. Kniha má 176 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení na křídovém papíře, doporučená prodejní cena je 499 Kč.

Kniha bude k dispozici od nové poutní sezóny 2018 přímo ve Skocích a také v okolních infocentrech.

 

Žluticko - Pověsti z kraje pod Vladařem od Dalibora Nesnídala

10. 7. 2015

akt-nesnidal-ilustrace-skoky--1-mm.jpgV roce 2015 vyšla obrázková kniha výtvarníka Dalibora Nesnídala, která mimo jiné obsahuje i pověst o založení poutní kaple ve Skocích. Kniha bude k dostání ve žlutickém muzeu a ve Skocích.

 

Kniha Kantor z Mářina Dvora

10. 7. 2015

Kniha Miroslava Dědiče, Kantor z Mářina Dvora, je autentickou freskou všedního života ve Skocích krátce po skončení II. světové války, kdy do pohraniční, zapadlé a Němci nedobrovolně opuštěné vísky na konci světa, dosídlené hrstkou Slováků, přichází mladý učitel, aby zde vedl zdejší základní školu a posléze i jako starosta obec. Knihu lze zakoupit v kostele.

 

Kniha Magická místa Karlovarského kraje

26. 8. 2014

Magická místa Karlovarského kraje. Průvodce vnitřní krajinou západočeských lázní
Autor: Jan Borecký, Stanislav Burachovič

Nejen o Skocích, ale i o mnoha dalších tajuplných a magických místech Karlovarského kraje pojednává nová kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého. Jednu polovinu tvoří textová část, tu druhou krásné obrázky žlutického fotografa Jana Boreckého. Kniha je rozdělena do dvou částí, první se věnuje současné charakteristice Chebska, Sokolovska a Karlovarska, druhá obsahuje texty s mystickými a tajemnými věcmi. Obě části doplňuje abecedně řazený seznam popisovaných míst.
 
Tisk: Azus, 2013 (1. vydání).
EAN: 8595576502765
ISBN: 859-55-7650-276-5

 

Kniha Kam v ČR - Poutní místa a duchovní památky

21. 9. 2013

skokykniha23013a.jpgV roce 2013 vydalo nakladatelství CPress v Brně ve společnosti Albatros Media a. s. knihu Kam v ČR - Poutní místa a duchovní památky, od autorů Petry Koktavé a Zdeňky Pitrunové. Jde o průvodce po vybraných osmdesáti poutních místech ČR, mezi nimiž jsou také Skoky.