Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knihy a publikace

Příspěvky

Žluticko - Pověsti z kraje pod Vladařem od Dalibora Nesnídala

10. 7. 2015

akt-nesnidal-ilustrace-skoky--1-mm.jpgV roce 2015 vyšla obrázková kniha výtvarníka Dalibora Nesnídala, která mimo jiné obsahuje i pověst o založení poutní kaple ve Skocích. Kniha bude k dostání ve žlutickém muzeu a ve Skocích.

 

Kniha Kantor z Mářina Dvora

10. 7. 2015

Kniha Miroslava Dědiče, Kantor z Mářina Dvora, je autentickou freskou všedního života ve Skocích krátce po skončení II. světové války, kdy do pohraniční, zapadlé a Němci nedobrovolně opuštěné vísky na konci světa, dosídlené hrstkou Slováků, přichází mladý učitel, aby zde vedl zdejší základní školu a posléze i jako starosta obec. Knihu lze zakoupit v kostele.

 

Kniha Magická místa Karlovarského kraje

26. 8. 2014

Magická místa Karlovarského kraje. Průvodce vnitřní krajinou západočeských lázní
Autor: Jan Borecký, Stanislav Burachovič

Nejen o Skocích, ale i o mnoha dalších tajuplných a magických místech Karlovarského kraje pojednává nová kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého. Jednu polovinu tvoří textová část, tu druhou krásné obrázky žlutického fotografa Jana Boreckého. Kniha je rozdělena do dvou částí, první se věnuje současné charakteristice Chebska, Sokolovska a Karlovarska, druhá obsahuje texty s mystickými a tajemnými věcmi. Obě části doplňuje abecedně řazený seznam popisovaných míst.
 
Tisk: Azus, 2013 (1. vydání).
EAN: 8595576502765
ISBN: 859-55-7650-276-5

 

Kniha Kam v ČR - Poutní místa a duchovní památky

21. 9. 2013

skokykniha23013a.jpgV roce 2013 vydalo nakladatelství CPress v Brně ve společnosti Albatros Media a. s. knihu Kam v ČR - Poutní místa a duchovní památky, od autorů Petry Koktavé a Zdeňky Pitrunové. Jde o průvodce po vybraných osmdesáti poutních místech ČR, mezi nimiž jsou také Skoky.