Jdi na obsah Jdi na menu
 

Živé Skoky 2013

kk_logo.jpg Město Žlutice Nadace život umělce Město Bochov
Karlovarský kraj Město Žlutice Nadace Český hudební fond Nadace Život umělce Město Bochov

V roce 2013 probíhal ve Skokách bohatý duchovní i kulturní program. Zvláště se rozrostl - díky iniciativě P. Vladimíra Slámečky - počet poutních mší. Během roku jich ve Skokách proběhlo patnáct. Letní sezóna začala koncertem pěveckého sboru Chrástochor, v předvečer hlavní pouti následovala Noc světel se zpěvy z Taizé, během léta v kostele vystoupili Jiří Smrž, Slávek Klecandr, Oldřich Janota, Žalozpěv v rámci Festivalu písničkářů, v sólových koncertech pak Lenka Dusilová, Longital, Ensemble In Cordis harfenistky Kateřiny Ghannudi, Richard a Vojtěch Šulkovi, s malým recitálem i Petr Linhart. Další koncert provedl soubor Kolegium pro duchovní hudbu, který kromě toho s žesťovým kvartetem Caecilia hudebně doprovodili obě hlavní poutní bohoslužby.

Poutní kostel Navštívení Panny Marie byl v měsících červenci a srpnu denně od 9:00 do 18:00 zpřístupněn veřejnosti, ale po mnoho dnů byl kostel přístupný již od jara a díky velkému zájmu dobrovolníků i během většiny zářijových dnů, částečně i v říjnu (celkem bylo otevřeno 159 dnů).

Ve zvonicích poroběhla výstava fotografií Heleny Kalendové nazvaná Tachovsko bretaňské a v kostelní lodi výstava Chrámy krále Lalibely a biblická místa fotografické skupiny B4K. V exteriérech zaniklé vesnice probíhala během léta land-artová instalace Vrstvy a Skoky autorek Anety Grňákové, Zuzany Mazáčové a Kláry Syrůčkové, studentek DAMU pod vedením dr. Andrey Králové

Během poutní sezóny navštívilo Skoky 3.224 návštěvníků, kteří podpořili obnovu Skoků rekordní částkou - 158.225,- Kč a 1.249,- Euro.

Velká část dění ve Skokách byla možná jen díky podpoře
Karlovarského kraje, měst Žlutice, Bochov, nadací Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond.


Vám všem, kteří jste Skoky v sezóně 2013 podpořili,
patří proto veliké poděkování!

Přehled poutních mší roku 2013 najdete zde.

Přehled letních koncertů Živých Skoků 2013 najdete zde.

Fotogalerie vztahující se k roku 2013 najdete zde.

Po kliknutí na náhled se otevře stránka umožňující prohlížení či stáhnutí všech plakátů sezóny 2013 v plné velikosti.

zive_skoky_2013-001-001.jpg