Jdi na obsah Jdi na menu
 

Poutní bratrstvo

Poutní bratrstvo Mariánských Skoků vzniklo 1. ledna 2016 podle nových stanov spolku Pod střechou, z. s.,  a je zvláštním podpůrným orgánem spolku, při jeho vzniku jsme se volně inspirovali historickou tradicí zdejšího mariánského poutního bratrstva, založeného papežským dekretem 1. září 1737.  

Jeho smyslem je na základě historické tradice formálně sdružit zejména ty osoby, které všestranně podporují obnovu a rozvoj poutního místa Skoky u Žlutic a s ním souvisejícího poutnictví, činnost spolku prostřednictvím dobrovolnických aktivit a dárcovství a nejsou řádnými členy spolku. 

Členy Bratrstva jsou všichni členové Spolku, zejména jej však tvoří členové spolku s přidruženým členstvím, které je vázáno na zaplacení jednorázového zápisného a na upravená práva a povinnosti členů.  

Další organizační zajištění činnosti Poutního bratrstva Mariánských Skoků připravujeme.

Přihlášku je možné si vyzvednout, vyplnit a podat přímo ve Skocích nebo ji lze také stáhnout a vytisknout níže a vyplněnou ji zaslat na adresu spolku nebo příležitostně předat kostelní službě ve Skocích. Zápisné je možné zaplatit v hotovosti buď přímo ve Skocích (u služby si vždy vyžádejte pokladní doklad)  nebo také převodem na účet spolku (číslo účtu: 216911559/0300), jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo a do zprávy pro příjemce napište vaše jméno a poznámku "zápisné". O přijetí vás budeme informovat na vámi uvedený kontakt.
  

 

Přihláška Poutního bratrstva Mariánských Skoků ke stažení zde.