Jdi na obsah Jdi na menu
 

Živé Skoky 2014

kk_logo.jpg Město Žlutice Nadace život umělce Město Bochov
Karlovarský kraj Město Žlutice Nadace Český hudební fond Nadace Život umělce Město Bochov

V roce 2014 probíhal ve Skokách už tradičně bohatý duchovní i kulturní program. Díky iniciativě P. Vladimíra Slámečky jsme vždy alespoň jednou do měsíce slavili jednu poutní mši, krom hlavních poutních mší 1.5. a 6.7., celebrovaných opatem tepelského kláštera P. Zdeňkem Filipem Lobkowitzem OPraem. Během roku jich ve Skokách proběhlo šestnáct.

Dvě z poutních mší byly doplněny slavnostním hudebním doprovodem - 6.7. zazněla ve Skokách Missa in C od Franze Josepha Aumanna v podání Kolegia pro duchovní hudbu, součástí liturgie Dušičkové pouti, konané 2.11., bylo Requiem pro defuncto in c moll J.M. Haydna v podání souborů Kolegium pro duchovní hudbu a Consortium Musicum v rámci festivalu Musica Sacra. Po skončení mše následoval festivalový koncert, který uvedl dvě světové premiéry: ve Skokách zazněla skladba Laß kommen Trübsal, Angst und Not, jejímž autorem je Holmer Becker a dále Hymnus o usmíření Jiřího Bezděka.

Ještě před zahájením letní koncertní sezóny navštívil Skoky poutník Petr Hirsch na své cestě kolem světa.

Letní koncertní sezóna začala tradiční Nocí světel se zpěvy z Taizé, během léta v kostele vystoupili na společném koncertu Oldřich Janota & Ora Pro Nobis a polské duo SOL ET LUNA. V rámci festivalu písničkářů se představili Jiří Smrž, Přemysl Rut a skupina Oboroh, v sólových koncertech pak americký bluesman Lee Andrew Davison a zpěvačka a písničkářka Martina Trchová spolu s kytaristou Adam Kubátem v pořadu Vzpomínka na Zuzanu Navarovou.

Poutní kostel Navštívení Panny Marie byl v měsících červenci a srpnu denně od 9:00 do 18:00 zpřístupněn veřejnosti, ale po mnoho dnů byl kostel přístupný již od jara, po většinu června a díky velkému zájmu dobrovolníků i během mnoha zářijových dnů, částečně i v říjnu.

V prostoru věžních schodišť proběhla výstava fotografií Heleny Kalendové nazvaná Pozapomenutá zjevení,  kterou v srpnu doplnila výstava grafik a obrazů Martiny Trchové Deník z cesty do Compostely

Kostel během roku navštívilo 3.844 osob, na konto obnovy kostela, vedené u Kanonie premonstrátů v Teplé (po odečtení nákladů, které jsme proinvetsovali přímo) jsme převedli částku 60 000 Kč.

Velká část dění ve Skokách byla možná jen díky podpoře
Karlovarského kraje, měst Žlutice, Bochov, nadací Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond.


Vám všem, kteří jste Skoky v sezóně 2014 podpořili,
patří proto veliké poděkování!

Přehled poutních mší roku 2014 najdete zde.

Přehled letních koncertů Živých Skoků 2014 najdete zde.

Fotogalerie vztahující se k roku 2014 najdete zde.

Plakáty jednotlivých akcí cyklu Živé Skoky 2014 k prohlížení i stažení najdete zde.

zive-skoky-2014-001-001.jpg