Jdi na obsah Jdi na menu
 

Živé Skoky 2009

Jaké byly Živé Skoky 2009?

V neděli 14. června vystoupil smíšený pěvecký sbor Paleta z Karlových Varů s repertoárem starých duchovních písní, spirituálů i současné tvorby. Ve Skokách uvítal první návštěvníky letní sezóny.

V pátek 3. července byla zahájena poutní sezóna. Kopie obrazu Panny Marie Skokovské se poprvé vydala z kláštera v Teplé do Skoků.

V neděli 5. července
následovala tradiční mariánská pouť, konaná podle staré tradice první neděli v červenci. Na tento den totiž připadal svátek Navštívení Panny Marie v barokní liturgii. Dopoledne proběhla mše svatá, odpoledne bylo věnováno posezení v improvizované výletní restauraci v prostoru bývalé fary, prohlídkám kostela a dalšímu programu.

V sobotu 18. července vystoupila ve Skokách písničkářka Vesna Caceres a v druhé půlce programu písničkář Petr Linhart v doprovodu kytaristy Marka Štiftera. Koncert navštívilo neuvěřitelných 70 posluchačů - neuvěřitelných proto, že bouře spojená s vytrvalým deštěm změnila přístupové cesty v tankodrom. Po koncetě následovala noční prohlídka.

V době od 27. července do 6. srpna probíhal ve Skokách tábor Hnutí Brontosaurus nazvaný Přes propast času.

V sobotu 1.srpna
přivítaly Skoky Dášu Voňkovou a Oldřicha Janotu. Paní Voňková představila písně ze svého aktuálního alba Slunci ležím v rukou, Oldřich Janota naopak písně z alba připravovaného. Koncert navštívilo 130 posluchačů, velká část z nich se zúčastnila i následující noční prohlídky kostela za svitu svící.

Ve pátek 21. srpna  se konala další noční prohlídka kostela.

V neděli 30. srpna proběhlo ve Skokách slavnostní ukončení poutní sezóny.

Během července a srpna byl skokovský kostel Navštívení Panny Marie každodenně zpřístupněn veřejnosti. Během té doby jej navštívilo 2 486 návštěvníků.

Na provoz a obnovu kostela přispěli návštěvníci dary v celkové výši 58 228 Kč 68 eur.


 

Fotografie z průběhu projektu Živé Skoky 2009 hledejte ve Fotoalbu v kapitole Skoky v roce 2009.