Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tajemství řeky Střely

7. 12. 2017

tajemstvi-reky-strely-obal.jpgVydavatelství a nakladatelství Starý most s.r.o., vydalo v listopadu 2017 novou knihu Tajemství řeky Střely. Je věnovaná více či méně známým místům na řece Střele a navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Více než symbolický "křest" vodou z pramene Střely spojený s autogramiádou autorů knihy proběhl v neděli 10. prosince 2017 na starém mostě v Rabštejně nad Střelou. Knize také požehnal žlutický farář P. Petr Řezáč.

Kniha je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska ale také Karlovarska. Popisuje tok řeky od pramenů po soutok s Berounkou, včetně nejvýznamnějších přítoků, historii měst i vesnic, chatových a trampských osad i jednotlivých památek na nich ležících. Nechybí historické fotografie, pověsti a také nezbytná tajemství, tedy známé i méně známé informace týkající se Střely a míst kolem ní. Významné místo v knize zaujímá kapitolka věnovaná Skokům.

Autory knihy jsou Jiří Fák, Jiří Schierl, Martin Váňa a fotografií Jaroslav Vogeltanz. Kniha má 176 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení na křídovém papíře, doporučená prodejní cena je 499 Kč.

Kniha bude k dispozici od nové poutní sezóny 2018 přímo ve Skocích a také v okolních infocentrech.

.