Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tajemství řeky Střely

7. 12. 2017

tajemstvi-reky-strely-obal.jpgVydavatelství a nakladatelství Starý most s.r.o., vydalo v listopadu 2017 novou knihu Tajemství řeky Střely. Je věnovaná více či méně známým místům na řece Střele a navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Více než symbolický křest vodou z pramene Střely spojený s autogramiádou autorů knihy proběhl v neděli 10. prosince 2017 na starém mostě v Rabštejně nad Střelou.

Kniha je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska ale také Karlovarska. Popisuje tok řeky od pramenů po soutok s Berounkou, včetně nejvýznamnějších přítoků, historii měst i vesnic, chatových a trampských osad i jednotlivých památek na nich ležících. Nechybí historické fotografie, pověsti a také nezbytná tajemství, tedy známé i méně známé informace týkající se Střely a míst kolem ní. Významné místo v knize zaujímá kapitolka věnovaná Skokům.

Autory knihy jsou Jiří Fák, Jiří Schierl, Martin Váňa a fotografií Jaroslav Vogeltanz. Kniha má 176 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení na křídovém papíře, doporučená prodejní cena je 499 Kč.

Kniha bude k dispozici od nové poutní sezóny 2018 přímo ve Skocích a také v okolních infocentrech.

.