Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Rok 2011 ve Skocích

1. 1. 2012

Uplynulý rok 2011 lze hodnotit jako úspěšný, Skoky a zdejší kostel byl zpřístupněn 110 dnů, navštívilo jej 2.694 evidovaných poutníků a návštěvníků, uskutečnilo se zde 6 poutí s bohoslužbami a celá řada dalších akcí. Děkujeme všem, kteří k tomu přispěli.

 

Věž kostela v Kozlově nedaleko Skoků má novou báň

4. 12. 2011

kozlov2.jpgKostel Nanebevzetí Panny Marie v Kozlově (na silniční trase Bochov - Toužim) získal po novém zastřešení lodi také novou věžní báň. Opravy realizuje firma Bolid, zadavatelem prací je město Bochov za účasti místního občanského sdružení Kostel Kozlov. Z instalace věžní báně pocházejí zajímavé fotografie Vlastimila Pajmy, při tom byla také Česká televize a pořad Události v regionech.

 

 

Tepelská kanonie má nového opata

26. 11. 2011

m.jpgV sobotu 26. listopadu 2011 proběhla v tepelském klášterním chrámu Zvěstování Páně benedikce nově zvoleného 53. opata Kanonie premonstrátů Teplá, P. Mgr. Filipa Zdeňka Lobkowicze OPraem.

 

Panenka Skákavá se vrátila do Teplé

23. 11. 2011

obrazrestaurovanib2011--3-.jpgRestaurování originálu obrazu Panny Marie Pomocnice ze Skoků bylo zdárně dokončeno. O restaurování obrazu více v předchozím příspěvku Záchrana skokovského obrazu a průběh jeho restaurování a dále v celém článku.

 

Dušičková pouť byla věnována zemřelým obyvatelům Skoků

6. 11. 2011

V neděli 6. listopadu Skoky ožily další mimořádnou církevní akcí, a to "dušičkovou" poutí, na kterou dorazilo 26 poutníků. Mše svatá i následující pobožnost na hřbitově byla věnována vzpomínce na naše zemřelé a zejména pak na obyvatele Skoků.  

 

Svatba ve Skocích

30. 10. 2011

V sobotu 3. září 2011 zažily Skoky mimořádnou událost. Po mnoha letech ze totiž dočkaly opravdové svatby, když si zde své ano řekli dva mladí dobrovolníci, Deneb s Randirem.  

 

Záchrana skokovského obrazu a průběh jeho restaurování

26. 10. 2011

Jak již bylo v průběhu roku oznámeno, u poutního obrazu Panny Marie Pomocnice ze Skoků, uloženého v současné době v klášteře premonstrátů v Teplé, byly při pořizování jeho kopie pro klášter trapistů v Novém Dvoře u Toužimi zjištěny závažné skutečnosti, které nakonec vedly k rozhodnutí vlastníka o provedení restaurování obrazu.

 

Druhá hřbitovní brigáda - opět velký dík Gabriele, Olze, Renatě, Petrovi, Romanovi, jakož i psu Ejsímu

25. 10. 2011

Veliké poděkování patří opět Gabriele Bártové a jejím blízkým - Olze, Renatě, Petrovi, Romanovi, jakož i psu Ejsímu. Hřbitov v čase předdušičkovém jejich zásluhou povstal z křovin. Máme z toho všichni velkou radost.
Dokumentaci z brigády najdete ve fotoalbu.

 

Studenti představili své práce 13.10. v Toužimi

20. 10. 2011

Veřejné obhajoby prací studentů Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola z Prahy, spojené se zajímavými prezentacemi, proběhly v Toužimi, ve čtvrtek 13.10.2011 od 17.30 hodin v toužimském Infocentru. Práce jsou věnovány přírodě, historii a památkám Toužimska a Tepelska, mimo jiné také poutní Skokovské stezce. 
 

 

V sobotu 1. října proběhla mariánská pouť

1. 10. 2011

pout-1.10.2011--9-m.jpgDalší z letošních mimořádných poutních slavností se uskutečnila v sobotu 1. října a byla věnována k poctě památky Panny Marie Růžencové.

 

V sobotu 24. září proběhla bohoslužba pro plzeňské poutníky

25. 9. 2011

V sobotu 24. září navštívili Skoky poutníci z římskokatolické plzeňské farnosti Plzeň - Severní předměstí se svým františkánským knězem. Součástí poutě byla i bohoslužba. 

 

Mariánská pouť, setkání přátel Skoků a noční prohlídka proběhly 10. září

7. 9. 2011

plakat-pout-10.9.2011.pngV sobotu 10.9. byla v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách v 15:30 slavena poutní mše při příležitosti svátku Narození Panny Marie a památky Jména Panny Marie. Mši svatou celebroval generální vikář biskupství plzeňského Mons. Josef Žák.

Při této vyjímečné příležitosti byla vyhlášena mimořádná, zkrácená pěší pouť po poutní Skokovské stezce, a to z Toužimi do Skoků.

Při příležitosti této mimořádné poutě proběhlo v odpoledních hodinách neformální setkání přátel a příznivců Skoků na které navázala ve 21.00 hodin noční prohlídka kostela. 

Díky dobrovolníkům bude kostel přístupný i v dalších zářijových dnech - zatím se jedná o všechny víkendy a některé pracovní dny, podle toho, jak se daří obsazovat služby, aktuální podrobnosti sledujte prosím na http://www.skoky.eu/clanky/otevreno/.

Plakát ke stažení zde.

 

Dobré zprávy na konci sezóny

5. 9. 2011

S radostí můžeme oznámit, že kostel ve Skokách navštívilo v letní sezóně více než 2000 návštěvníků a v rámci projektu Živé Skoky 2011 a také díky sbírkám při poutních mších se podařilo nashromáždit již cca 80 000 Kč. První investicí bude patrně restaurování originálu dobrotivého obrazu skokovské Panny Marie, jehož stav už začíná být vážný. Zbylé prostředky budeme kumulovat k dalším stavebním opravám. Jak si návštěvníci mohli povšimnout, byly na jaře oplechovány provizorní stříšky ukončující báně věží a byly opět zprovozněny hromosvody, což je pro další zachování památky významný krok. Významná je také oprava dlažby kolem kostela, která zabrání zatékání vody do stavby, z bezpečnostních důvodů musel být stržen jeden z pilířků ohradní zdi kostela, který by měl být znovu vyzděn. Pokrok nastal i na trase poutní stezky, kde letos přibyly dvě lávky, byly zprůchodněny a vyčištěny některé neschůdné úseky, příjemným přídavkem je úprava studánky. Rovněž probíhá přeznačování trasy, které však komplikují rozmary letošního počasí.  Plánovaný program kulturních a společenských aktivit Živých Skoků 2011 se vcelku podařilo naplnit, letošní Živé Skoky můžeme tedy označit za úspěšné, prakticky celý červenec a srpen byl kostel obsazen službami a zpřístupněn.

Dovolte, abychom Všem návštěvníkům Skoků a všem dobrovolníkům poděkovali za poskytnuté dary, za pomoc, spolupráci a za přízeň.

Těšíme se, že se časem podaří Skokům vrátit vše, co si právem zaslouží.
 

 

Září ve Skocích

1. 9. 2011

Prodloužená poutní sezóna v kostele.

Podzimní brigády zahájí v průběhu září.

Skoky na začátku září zažijí svatbu.

10. září plánujeme pouť a setkání přátel Skoků při příležitosti mariánského svátku Narození Panny Marie a památky Jména Panny Marie. Večer pak proběhne noční prohlídka kostela.

 

Více informací v celém příspěvku.

 

Hledáme dobrovolníky na září pro prodlouženou sezónu na službu v kostele!

27. 8. 2011

visacka.pngNa e-mailové adrese podstrechou@email.cz  se můžete přihlásit do služeb na měsíc září, v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění prodlouženého provozu poutního kostela během poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem!
Více informací a kalendář obsazení služeb v roce 2011 najdete zde.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »