Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Hledáme dobrovolníky na září pro prodlouženou sezónu na službu v kostele!

27. 8. 2011

visacka.pngNa e-mailové adrese podstrechou@email.cz  se můžete přihlásit do služeb na měsíc září, v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění prodlouženého provozu poutního kostela během poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem!
Více informací a kalendář obsazení služeb v roce 2011 najdete zde.

 

Program Vandrujících Malířů ke stažení

24. 8. 2011

hoasnotoutara03.gifProgram sobotního večera je ke stažení ve formátu doc zde.

 

Vandrující Malíři dorazili do Skoků v sobotu 27.8.

14. 8. 2011

sulko-banner.jpg

"Vandrující Malíři" byl název představení otce a syna - Richarda a Vojtěcha Šulkových, kteří představili dnes již víceméně ztracený folklór německy mluvícího západního pohraničí - lidové písně v německém egerlandském nářečí Chebska a typický lidový nástroj kraje a doby - citeru. Během vystoupení zazněly nejen písně nebo citera, ale také básně či fejetony. Vše bylo posluchačům samozřejmě přiblíženo také v českém jazyce.

 

V sobotu 13.8. jsme přivítali ve Skokách Jana Spáleného

5. 8. 2011

spaleny-banner.jpg

Tatínek jedné z živých podob českého blues, skladatel, textař, zpěvák, hráč na tubu, trubku a klávesové nástroje, hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek a něžný chlap – to jsou přívlastky, se kterými se pojí jméno Jana Spáleného. Ve Skokách vystoupil tento originální umělec v doprovodu vynikajícího trumpetisty Michala Gery a svého syna, baskytaristy a hráče na tubu Filipa Spáleného.

Koncert Jana Spáleného byl uveden  recitálem písničkáře Petra Linharta, kterého se Skoky pojí jeho písně inspirované zdejším krajem a s Janem Spáleným textařská spolupráce na albu Zpráva odeslána.
 

 

Živé Skoky poprvé barokně: Trio Sirius, sobota 6.8.

26. 7. 2011

banner-sirius.jpg

Poprvé v historii Živých Skoků zazněla v kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách komorní barokní hudba. Stane se tak díky pořadu Kouzlo baroka pražského Tria Sirius. Viktorie Večerová (viola), Vladimír Sůva (violoncello) a Jiří Skuhra (flétna) přednesou skladby starých barokních mistrů. A zde je program:

1. J. S. Bach: 4 Fugy pro trio
2. G. B. Vitali: 4 Minuetti pAro trio
3. Anglická lidová Woodycock: pro violoncello
4. K. F. Abel: Prelude pro violoncello
5. G. Legrenzi: Sonata La Cornara pro trio
6. C Ph. E. Bach : Sonáta pro flétnu
7. A. Corelli: Sonata pro trio
8. S. Bodorová: Raficche di vento

 

Díky Vám všem za krásný sobotní večer!

25. 7. 2011

Děkujeme všem návštěvníkům sobotního koncertu písničkářů za krásný večer, který nám svou opravdu hojnou účastí pomohli vytvořit. Napočítali jsme Vás skoro 120. Děkujeme za poskytnuté dary, které využijeme pro další obnovu a oživení místa. Děujeme také všem spolupracovníkům a spoluorganizátorům, bez nichž by tak hladký průběh večera nebyl myslitelný. Za všechny bychom rádi jmenovali Lucii Haschkovou, Dášu Pastorovou a Terezu Šímovou. Těšíme se na Vás při dallším koncertě (6.8. Kouzlo baroka v podání Tria Sirius) nebo kdykoliv jindy ve Skokách!

 

Živé Skoky pokračují koncertem písničkářů v sobotu 23.7. od 17:00

12. 7. 2011

pisnickari-banner.jpg

V sobotu 23. července vystoupí ve Skokách  Vladimír Merta,  Oldřich Janota & Ora Pro Nobis  a Karel Vepřek Všichni uvedení pánové patří ke klasikům svého žánru a jejich vystoupení spojené s geniem loci poutního kostela bude jistě patřit k velkým zážitkům letošního léta ve Skokách. Malý festival velkých osobností české písňové tvorby začíná už v 17:00.

 

První článek o pouti

3. 7. 2011

První článek o právě proběhlé pouti ve Skokách vyšel před hodinou v jazyce německém,  doplněn několika aktuálními fotografiemi. Můžete si jej přečíst na odkazu http://www.egerlaender.cz/mstock1107.htm.

V sobotu 23.7. jsme pro Vás připravili malý festival velkých osobností Písničkáři - Vladimír Merta, Oldřich Janota a Ora pro nobis, Karel Vepřek.

 

Písně bez hranic - setkání mládeže 30.7.-5.8. 2011 zrušeno!

1. 7. 2011

Ve dnech 30. července až 5. srpna mělo ve Skocích proběhnout česko-německo-slovenské setkání mládeže pod názvem Písně bez hranic. Organizátorům se však nepodařilo získat dostatečný počet zájemců a tak se setkání NEUSKUTEČNÍ.

Případným zájemcům je však kostel ve skocích otevřen a je možno se přihlásit do dobrovolnické služby individuálně!Í.

 

Pozvánka na Noc světel (sobota 2.7.) a tradiční Skokovskou pouť (3.7.)

28. 6. 2011

Dovolujeme si Vás opět pozvat do poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách.

 

110703_taize_skoky_web2.jpgV sobotu 2. července zde nejprve ve 20:30 v slavnostně osvětleném kostele proběhne Noc světel se zpěvy z Taizé. Po zpěvech bude následovat noční prohlídka kostela, možnost posezení o ohně.

 

logo-skoky.jpgV neděli 3. července proběhne tradiční česko – německá pouť porozumění k poctě svátku Panny Marie. Bude zahájena procesím v 10:00, po kterém bude následovat v 11:00 mše svatá, celebrovaná P. Peterem Fořtem, s hudebním doprovodem žesťového souboru Caecilia. Po mši bude následovat posezení u stánků s občerstvením a při hudbě v bývalé farské zahradě, v kostele komentovaná prohlídka. Program poutní mše je ke stažení zde.

 

Pro účastníky poutě bude vypraven zvláštní autobus, který odjede od kláštera v Teplé v 9:00, v 9:05 zastaví před kostelem na náměstí v Teplé, v 9:20 na náměstí v Toužimi, v 9:40 na náměstí v Bochově a v 9:45 přede kostelem v Údrči. Odjezd zpět ze Skoků do Teplé je plánován na 15:00. Autobus rovněž zastaví na znamení na všech autobusových zastávkách po trase (Beranov, Kladruby, Prachomety, Kosmová, Kojšovice, Kozlov, Teleč, Dlouhá Ves, a v Polomu na návsi).

Během července a srpna bude kostel denně přístupný návštěvníkům od 10:00 do 18:00. 
 

 

Zahájení poutní sezóny a putování na Skokovské stezce

27. 6. 2011

p6304690.jpgZahájení letošní poutní sezóny na mariánské poutní Skokovské stezce proběhlo ve čtvrtek 30. června tradičně ve výchozím místě poutě k "Panence Skákavé" - Panně Marii Pomocnici ze Skoků - v klášteře premonstrátů v Teplé.  Aktuální pokyny a informace pro poutníky najdete zde.

 

Zahájení poutní sezóny 2011 - poutní stezkou do Skoků

27. 6. 2011

Zahájení 2. ročníku novodobé poutní sezóny ve Skocích proběhne tradičně v Teplé, a to zahájením společného třídenního putování z kláštera do Skoků, 30. června 2011. Sraz poutníků do Skoků bude ve 13.00 hodin v Teplé, v klášteře premonstrátů u vchodu do konventu (průjezd prelatury, vpravo od průčelí kostela). Na programu je přivítání, prohlídka kláštera a požehnání poutníkům. Předpokládaný odchod z Teplé je ve 14.00 hodin. Po příchodu poutníků do Skoků proběhnou večerní Zpěvy z Taizé, druhý den pak navazuje tradiční mariánská poutní slavnost. Více informací najdete v rubrice Skokovská stezka.

 

Úvodním koncertem Živých Skoků 2011 bylo v sobotu 25.6. vystoupení souboru Byzantion

25. 6. 2011

V sobotu 25.6. 2011 od 18:00 hodin vystoupil ve Skokách Byzantion. Svým repertoárem soubor navazuje na prastarou tradici, jejíž nejstarší kořeny sahají do období působení Cyrila a Metoděje, kteří přinesli ze své vlasti základní typy hudebních forem na území Velkomoravské říše. Zavedení slovanské liturgie působilo na rozvoj slovanské hudby, rozvíjející byzantské tradice. Vlivy byzantské hudby spolu s křesťanstvím pronikly i do okolních oblastí, například Arménie, kde vytvořily vlastní hudební tvary – taghy, šarakány. Snahou sboru je pěstovat řecko-byzantskou a slovanskou hudbu východní Evropy a přední Asie a seznamovat veřejnost s touto hudební tradicí od nejstarších dob až po současnost. Více informací o programu Živých Skoků zde.

 

Letní brigády 2011

22. 6. 2011

s1.jpgV průběhu června bude možno se zapojit do pomoci jak při údržbě kostela a jeho okolí, tak na úpravách poutní stezky.  Pomáhat lze i mimo vyhlášené termíny brigád, bližší pokyny naleznete zde.

V měsících červenci a srpnu budou probíhat pracovní aktivity v rámci Živých Skoků 2011 a poutní sezóny, kdy bude kostel obsazen službami dobrovolníků, ke kterým se lze kdykoliv přidat a pomoci při kultivaci okolí kostela a Skoků.

 

Studenti Přírodní školy pomohou při propagaci poutní stezky

9. 6. 2011

mm1.jpgStudenti Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola, o. p. s., z Prahy ukončili 17.6. svůj studijní pobyt v regionu, kdy se několik studijních týmů opět věnovalo poutní stezce a Skokům.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »