Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Písně bez hranic - setkání mládeže 30.7.-5.8. 2011 zrušeno!

1. 7. 2011

Ve dnech 30. července až 5. srpna mělo ve Skocích proběhnout česko-německo-slovenské setkání mládeže pod názvem Písně bez hranic. Organizátorům se však nepodařilo získat dostatečný počet zájemců a tak se setkání NEUSKUTEČNÍ.

Případným zájemcům je však kostel ve skocích otevřen a je možno se přihlásit do dobrovolnické služby individuálně!Í.

 

Pozvánka na Noc světel (sobota 2.7.) a tradiční Skokovskou pouť (3.7.)

28. 6. 2011

Dovolujeme si Vás opět pozvat do poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách.

 

110703_taize_skoky_web2.jpgV sobotu 2. července zde nejprve ve 20:30 v slavnostně osvětleném kostele proběhne Noc světel se zpěvy z Taizé. Po zpěvech bude následovat noční prohlídka kostela, možnost posezení o ohně.

 

logo-skoky.jpgV neděli 3. července proběhne tradiční česko – německá pouť porozumění k poctě svátku Panny Marie. Bude zahájena procesím v 10:00, po kterém bude následovat v 11:00 mše svatá, celebrovaná P. Peterem Fořtem, s hudebním doprovodem žesťového souboru Caecilia. Po mši bude následovat posezení u stánků s občerstvením a při hudbě v bývalé farské zahradě, v kostele komentovaná prohlídka. Program poutní mše je ke stažení zde.

 

Pro účastníky poutě bude vypraven zvláštní autobus, který odjede od kláštera v Teplé v 9:00, v 9:05 zastaví před kostelem na náměstí v Teplé, v 9:20 na náměstí v Toužimi, v 9:40 na náměstí v Bochově a v 9:45 přede kostelem v Údrči. Odjezd zpět ze Skoků do Teplé je plánován na 15:00. Autobus rovněž zastaví na znamení na všech autobusových zastávkách po trase (Beranov, Kladruby, Prachomety, Kosmová, Kojšovice, Kozlov, Teleč, Dlouhá Ves, a v Polomu na návsi).

Během července a srpna bude kostel denně přístupný návštěvníkům od 10:00 do 18:00. 
 

 

Zahájení poutní sezóny a putování na Skokovské stezce

27. 6. 2011

p6304690.jpgZahájení letošní poutní sezóny na mariánské poutní Skokovské stezce proběhlo ve čtvrtek 30. června tradičně ve výchozím místě poutě k "Panence Skákavé" - Panně Marii Pomocnici ze Skoků - v klášteře premonstrátů v Teplé.  Aktuální pokyny a informace pro poutníky najdete zde.

 

Zahájení poutní sezóny 2011 - poutní stezkou do Skoků

27. 6. 2011

Zahájení 2. ročníku novodobé poutní sezóny ve Skocích proběhne tradičně v Teplé, a to zahájením společného třídenního putování z kláštera do Skoků, 30. června 2011. Sraz poutníků do Skoků bude ve 13.00 hodin v Teplé, v klášteře premonstrátů u vchodu do konventu (průjezd prelatury, vpravo od průčelí kostela). Na programu je přivítání, prohlídka kláštera a požehnání poutníkům. Předpokládaný odchod z Teplé je ve 14.00 hodin. Po příchodu poutníků do Skoků proběhnou večerní Zpěvy z Taizé, druhý den pak navazuje tradiční mariánská poutní slavnost. Více informací najdete v rubrice Skokovská stezka.

 

Úvodním koncertem Živých Skoků 2011 bylo v sobotu 25.6. vystoupení souboru Byzantion

25. 6. 2011

V sobotu 25.6. 2011 od 18:00 hodin vystoupil ve Skokách Byzantion. Svým repertoárem soubor navazuje na prastarou tradici, jejíž nejstarší kořeny sahají do období působení Cyrila a Metoděje, kteří přinesli ze své vlasti základní typy hudebních forem na území Velkomoravské říše. Zavedení slovanské liturgie působilo na rozvoj slovanské hudby, rozvíjející byzantské tradice. Vlivy byzantské hudby spolu s křesťanstvím pronikly i do okolních oblastí, například Arménie, kde vytvořily vlastní hudební tvary – taghy, šarakány. Snahou sboru je pěstovat řecko-byzantskou a slovanskou hudbu východní Evropy a přední Asie a seznamovat veřejnost s touto hudební tradicí od nejstarších dob až po současnost. Více informací o programu Živých Skoků zde.

 

Letní brigády 2011

22. 6. 2011

s1.jpgV průběhu června bude možno se zapojit do pomoci jak při údržbě kostela a jeho okolí, tak na úpravách poutní stezky.  Pomáhat lze i mimo vyhlášené termíny brigád, bližší pokyny naleznete zde.

V měsících červenci a srpnu budou probíhat pracovní aktivity v rámci Živých Skoků 2011 a poutní sezóny, kdy bude kostel obsazen službami dobrovolníků, ke kterým se lze kdykoliv přidat a pomoci při kultivaci okolí kostela a Skoků.

 

Studenti Přírodní školy pomohou při propagaci poutní stezky

9. 6. 2011

mm1.jpgStudenti Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola, o. p. s., z Prahy ukončili 17.6. svůj studijní pobyt v regionu, kdy se několik studijních týmů opět věnovalo poutní stezce a Skokům.

 

27.5. 2011 proběhla ve Skocích i v Údrči Noc kostelů, hledáme foto z akce

22. 5. 2011

motto_11_small.pngTaké v letošním roce se Skoky zapojily do Noci kostelů. Ta proběhla v pátek 27. května.  Letos poprvé mohli návštěvníci Skoků, i dalších kostelů v okolí, využít poutnických pasů Noci kostelů, k dispozici bylo také razítko. Během noci dorazilo do Skoků asi 100 návštěvníků, většinu z nich tvořili účastníci večerního Průvodu světel z Polomu do Skoků. 

Uvítáme Vaše záběry z Noci kostelů, předem děkujeme!

 

Hlasujte pro ohroženou památku Karlovarska

16. 5. 2011

V jedenáctém ročníku anketní soutěže Stavby Karlovarského kraje můžete v hlasování podpořit také poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách. Budeme rádi, pokud tak učiníte, ale jedním dechem dodáváme, že podporu si pochopitelně zaslouží i všechny ostatní památky. Hlasovat je možné až do 3. června tohoto roku, hlasovat můžete zde.

Plný link:

http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk#pamatka

 

Nové video ze Skoků

6. 5. 2011

Nové a velmi zdařilé video, které je zároveň virtuální prohlídkou Skoků, natočil Petr Lněnička z 2M studia. Můžete si ho pustit v pravém sloupci našich stránek ("Videoprohlídka) nebo na odkazu http://www.youtube.com/watch?gl=CZ&v=C1KrpALG0ag.
Petrovi Lněničkovi tímto velice děkujeme!

 

1. května proběhla česko-německá pouť porozumění

1. 5. 2011

skoky--pout-1.5.2011--1-n.jpgV neděli 1. května se za krásného slunečného počasí ve Skokách v poutním kostele Navštívení Panny Marie  uskutečnila tradiční česko-německá pouť porozumění. Mši svatou celebroval Mons. Dr. Robert Falkenauer, generální vikář biskupství plzeňského, a tepelští premonstráti. 

Během procesí byl posvěcen kříž za kostelem, čerstvě opravený dobrovolníky z Ostrova. V kostele byla také představena výstava Zachraňte dominanty a delegace německých rodáků a přátel Skoků z organizace Ackermann-Gemeinde z Würzburgu předala na obnovu kostela finanční dar.

Po celý den, až do večerních hodin, byla možná volná prohlídka kostela, možnost modlitby u kopie milostného obrazu. Po mši svaté bylo pro poutníky  zajištěno posezení s občerstvením.

Zde si můžete stáhnout pozvánku a rozpis zpěvů.

 

Podpořte prosím petici za záchranu lázní Kyselka

18. 2. 2011

Dnes v podstatě zničené lázně Kyselka nedaleko Karlových Varů nechal vybudovat HeinrichMattoniho vila v Kyselce von Mattoni. Sodovkářská firma, která dnes profituje z jeho jména, nechala Kyselku obrátit v soubor zřícenin. Více se o současném stavu se dozvíte na stránkách www.zachrante-lazne-kyselka.cz. Věříme, že podpisem petice, která je na těchto stránkách uveřejněna, můžete výrazně napomoci dobré věci. Děkujeme předem za sebe i za organizátory petice.

 

Adventní setkání ve Skocích proběhlo 19. prosince 2010

20. 12. 2010

Po dlouhé době ožil kostel ve Skocích i během adventu. V neděli 19. prosince zde proběhlo adventní setkání přátel a příznivců tohoto magického poutního místa.

 

Nastavte si nově RSS připojení

7. 12. 2010

Protože poskytovatel našich stránek přechází na novou redakční verzi a původní stránka Skoků v ní vypadala nepěkně, přecházíme na nový design, který se postupně ještě dočká nějakých úprav. Výhodou bude určitě větší přehlednost. Pokud ale používáte ke sledování novinek na této stránce kanál RSS, bude patrně potřeba staré připojení zrušit a znovu ho nastavit, nový design pracuje s jiným zdrojem RSS. Děkujeme!

 

Zázračné Skoky - krátký film Idy Kaiserové

28. 11. 2010

Ida Kaiserová, která mimo jiné působí v občanském sdružení BART, které obnovuje varhany v kostele sv. Jana Křtitele v Úterý, natočila během léta krátký film, nazvaný Zázračné Skoky. Rádi Vám ho přinášíme na našich stránkách.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »