Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Dobrodružné podzimní brigády 20./21. a 27. října 2012

27. 10. 2012

Podzimní brigády proběhly 20./21. a 27. října 2012. Více informací včetně fotografií najdete v celém příspěvku. Kostel byl také otevřen poutníkům a návštěvníkům.

Veliké poděkování Gabriele Bártové a jejím blízkým za úklid hřbitova - díky jim je teď hřbitov připraven na dušičkovou pouť a na jaře nás možná uvítají květy krokusů. Zdařilé fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Vernisáž výstavy Zapomenutí / Vergessene v Toužimi v pátek 26. října 2012

26. 10. 2012

Výstava Zapomenutí / Vergessene fotografky Heleny Kalendové se ze Skoků přestěhovala do Toužimi. Její zahájení probělo v pátek 26.10. v 17:00 v Infocentru na  náměstí Jiřího z Poděbrad. Přítomna byla autorka a také písničkář Petr Linhart, který podvečer doprovodil několika songy. Výstava potrvá do konce listopadu.
Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout na stránkách Heleny Kalendové.
zapomenuti_touzim2.jpg.jpg

 

Mladí filmaři z FAMU opanovali Skoky - točí film Maria Stock

19. 10. 2012

skoky--filmovani-famu-2012.10--4-m.jpgV současné době probíhá ve Skocích a okolí natáčení absolventského filmu studentů pražské FAMU pod vedením režiséra Jana Březiny s názvem Maria Stock.  První natáčecí den proběhl v pátek 19. října. V následujících dnech bude natáčení pokračovat, možnost prohlídky kostela bude tedy omezena.

 

Album Jana Spáleného, natočené ve Skokách, právě vychází

18. 10. 2012

jan_spaleny_trio_-_panenko_skakava-zm.jpgV pátek 10. srpna se v rámci koncertního cyklu Živých Skoků 2012 konal ve skokovském kostele Navštívení Panny Marie koncert bluesmana Jana Spáleného v doprovodu jeho syna Filipa (tuba, baskytara) a vynikajícího trumpetisty Michala Gery. Koncert nahrávala firma EMI a v těchto dnech záznam vychází jako živé koncertní album Jana Spáleného, nazvané příznačně Panenko skákavá. Je to první oficiální nahrávka, která ve Skokách vznikla. V příští poutní sezóně si ji budete moci opatřit zajisté i přímo na místě vzniku, zatím - krom dobrých prodejců hudby - můžeme doporučit například síť Vltava nebo Bontonland. Věřte, že to stojí za to. Vyprávění Jana Spáleného o Skokách a o nově natočeném albu si můžete poslechnout na stránce pořadu ČT24 Kulturama (premiéra 14.10.2012) na odkazu
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10315082629-kulturama/

 

V Údrčském kostele proběhlo slavnostní odpoledne spojené s poutní mší

13. 10. 2012

dr_-_k-1.jpgNejspíše všichni jste cestou do nebo ze Skoků někdy míjeli krásně opravený kostel sv. Linharta v nedaleké Údrči. V sobotu 13. října zde proběhlo slavnostní odpoledne při příležitosti patnáctého výročí probíhající záchrany této kulturní památky. Kostel otevřel své dveře veřejnosti ve 14:00, kdy byla zpřístupněna nově upravená galerie s výstavou dokumentů a fotografií z dějin obce a snažení místních nadšenců o záchranu a obnovu kostela. Poté organizátoři Helena Francová a Vladislav Krátký přivítali přítomné na skvělém koncertu Karlovarského komorního orchestru, který se představil ve složení Alina Krejčová - housle, Yoi Yioshimoto - housle, Martína Fílová - viola, Martin Ondráček - violoncello, Radka Prokopová - hoboj a Hana Francová - flétny, a předvedl  Výběr ze suit G.F.Händela Vodní hudba a Hudba k ohňostroji. Po koncertu proběhla poutní mše svatá, tradičně celebrovaná biskupem plzeňským Mons. Františkem Radkovským a bochovským farářem P. Józefem Szczepaniakem, CMF. Poutní slavnost zakončilo přátelské posezení v Penzionu U Krušků.

 

Růžencová poutní slavnost se setkáním přátel Skoků a mimořádná pouť po poutní stezce proběhla 7. října 2012

7. 10. 2012

V neděli 7. října 2012 proběhla další z "malých" poutních slavností ve Skokách, tentokráte byla věnována poctě svátku Panny Marie Růžencové. Mši svatou opět celebrovaval Otec Vladimír. Pouť byla také příležitostí k setkání všech přátel Skoků a ke zhodnocení letošní úspěšné sezóny ve Skokách, spojené s posezením a s promítáním snímků z letošní poutní sezóny. Zároveň se v tomto dni konala  zkrácená pouť po poutní stezce z Toužimi do Skoků. I přes nevlídné podzimní počasí dorazilo na mši svatou do Skoků na 50 poutníků.

 

Živé Skoky 2012 v křesťanském magazínu ČT

10. 9. 2012

Reportáž ze Skoků je součástí aktuálního vydání televizního Křesťanského magazínu. Najdete ji přímo na odkazu http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1098528273-krestansky-magazin/212562215600010/obsah/218107-poutni-kostel-ve-skokach-zije/ 

 

EHD - Dny evropského dědictví 2012 ve Skocích

9. 9. 2012

EHD - Dny evropského dědictví 2012 ve Skocích budou probíhat po oba víkendy 8. - 9. a 15. - 16. září 2012. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin a pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky kostela "od sklepa po půdu", včetně zdejšího "nebe" - pozoruhodného oltáře se známou "Panenkou Skákavou".

 

Poutní mše ve Skokách k svátku Narození Panny Marie v neděli 9. září

8. 9. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgV neděli 9. září proběhla ve Skokách v kostele Navštívení Panny Marie další poutní mše, tentokráte k svátku Narození Panny Marie. Celebrantem byl P. Vladimír Slámečka, rektor Akademické farnosti ČVUT Praha. Součástí slavnosti byla mimořádná zkrácená pouť po Skokovské stezce z Toužimi do Skoků, na kterou vyrazilo pět poutníků.

Den před touto poutí pak proběhl v Toužimi v kostele Narození Panny Marie recitál písničkáře Petra Linharta (www.petrlinhart.cz).

 

V pátek 24.8. vystoupil ve Skokách C&K Vocal

20. 8. 2012

ck-vocal.jpg

Vrcholem koncertní sezóny cyklu Živé Skoky 2012 byl bezpochyby koncert legendárního C&K Vocalu.  Kostel byl plný a zpěváci i muzikanti ve skvělé formě. Více v přiloženém článku - a také třeba na serveru Folktime!

 

Pouť ke slavnosti Nanebevzetí Panny Marie proběhla v neděli 19. srpna

14. 8. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgV neděli 19.8. proběhla ve Skokách v kostela Navštívení Panny Marie další poutní mše, tentokráte k slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Celebrantem byl P. Josef Hurt z farnosti Kryry, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme. Po skončení mše svaté bylo pro poutníky připraveno malé občerstvení.

 

Výprava na pouť v Lubenci

12. 8. 2012

lubenec.jpgV neděli 12.8. se vydala "skokovská posádka" pod zkušeným vedením předsedy našeho sdružení pana Jiřího Schierla až do Lubence, kde se konala slavnostní pouť k svátku sv. Vavřince, kterému je zasvěcen čerstvě opravený lubenecký kostel. Není proto divu, že poutní mši svatou celebroval sám biskup plzeňský  Mons. František Radkovský. Nakonec jsme se dali s panem biskupem, který je velkým příznivcem poutního místa ve Skokách, také vyfotografovat. Celou fotoreportáž Lucie Haschkové si můžete prohlédnout na webu Picasa.

 

V pátek 10.8. vystoupil ve Skokách Jan Spálený (Jan Spálený TRIO), v sobotu 11.8. pak Richard a Vojtěch Šulkovi

6. 8. 2012

spaleny.jpgV pátek 10.8. se téměř přesně po roce se vrátil do Skoků svébytný tvůrce, výjimečný zpěvák a písničkář Jan Spálený, aby zde v doprovodu svého syna Filipa a světoznámého trumpetisty Michala Gery natočil živé koncertní album pro label EMI. Album by mohlo spatřit světlo světa již během letošního podzimu. Všichni příznivci Skoků i Jana Spáleného se těšili na mimořádný zážitek, kterého se jim dostalo v plné míře. Skoky uvítaly toho dne více jak 150 návštěvníků tohoto mimořádného  koncertu.      www.janspaleny.czsulko3.jpgV sobotu 11.8. ve Skokách vystoupili Richard a Vojtěch Šulkovi se svým pořadem Vandrující malíři. Posluchačům přiblížili zmizelé lidové písně starého Chebska, vše v doprovodu původního a kdysi v kraji velmi rozšířeného lidového nástroje - citery. Program proběhlého koncertu je ke stažení zde.
www.egerlaendrer.cz

 

Několik fotografií o obou koncertů si můžete prohlédnout zde.


 

V sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus

4. 8. 2012

motus.jpgV sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus, který se věnuje dobově věrné interpretaci barokních duchovních skladeb. Ve Skokách zazněly především skladby s mariánskou tématikou, jak napovídá i název koncertu - Vita Mariae. Motus Harmonicus ve složení Isabella Shaw - soprán, Kamila Dubská - cemballo a Jakub Michl - viola da gamba nadchl početné diváky a jeho vystoupení patří určitě k těm nejlepším, které ve Skokách z oblasti vážné hudby zazněly. Děkujeme!
Několik fotografií z večera s můžete prohlédnout zde.

 

V sobotu 21.7. vystoupil ve Skokách Jarda Traband Svoboda a Petr Linhart, v neděli 22.7. následovala poutní mše svatá

22. 7. 2012

jarda-svoboda.jpg

Živé Skoky 2012 pokračují!  V sobotu 21.7. v 18:00 proběhl koncert Jardy Svobody a Petra Linharta. Deštivé počasí neodradilo více jak 70 návštěvníků a atmosféra večera ve svíčkami osvětleném kostele byla velmi silná. Děkujeme všem, kteří se nezalekli nepřízní a útrap mokré cesty. Fotogalerie z koncertu zde, děkujeme Romanovi Pekařovi!

V neděli 22.7. se ve pak ve 14:00 za účasti 80 poutníků konala prázdninová poutní mše svatá k památce Panny Marie Karmelské. Poutní mši  celebroval rektor akademické farnosti ČVUT P. Vladimír Slámečka. Fotogalerie z poutě zde, děkujeme Jiřímu Mikovi a Jiřímu Schierlovi!

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »