Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

EHD - Dny evropského dědictví 2012 ve Skocích

9. 9. 2012

EHD - Dny evropského dědictví 2012 ve Skocích budou probíhat po oba víkendy 8. - 9. a 15. - 16. září 2012. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin a pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky kostela "od sklepa po půdu", včetně zdejšího "nebe" - pozoruhodného oltáře se známou "Panenkou Skákavou".

 

Poutní mše ve Skokách k svátku Narození Panny Marie v neděli 9. září

8. 9. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgV neděli 9. září proběhla ve Skokách v kostele Navštívení Panny Marie další poutní mše, tentokráte k svátku Narození Panny Marie. Celebrantem byl P. Vladimír Slámečka, rektor Akademické farnosti ČVUT Praha. Součástí slavnosti byla mimořádná zkrácená pouť po Skokovské stezce z Toužimi do Skoků, na kterou vyrazilo pět poutníků.

Den před touto poutí pak proběhl v Toužimi v kostele Narození Panny Marie recitál písničkáře Petra Linharta (www.petrlinhart.cz).

 

V pátek 24.8. vystoupil ve Skokách C&K Vocal

20. 8. 2012

ck-vocal.jpg

Vrcholem koncertní sezóny cyklu Živé Skoky 2012 byl bezpochyby koncert legendárního C&K Vocalu.  Kostel byl plný a zpěváci i muzikanti ve skvělé formě. Více v přiloženém článku - a také třeba na serveru Folktime!

 

Pouť ke slavnosti Nanebevzetí Panny Marie proběhla v neděli 19. srpna

14. 8. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgV neděli 19.8. proběhla ve Skokách v kostela Navštívení Panny Marie další poutní mše, tentokráte k slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Celebrantem byl P. Josef Hurt z farnosti Kryry, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme. Po skončení mše svaté bylo pro poutníky připraveno malé občerstvení.

 

Výprava na pouť v Lubenci

12. 8. 2012

lubenec.jpgV neděli 12.8. se vydala "skokovská posádka" pod zkušeným vedením předsedy našeho sdružení pana Jiřího Schierla až do Lubence, kde se konala slavnostní pouť k svátku sv. Vavřince, kterému je zasvěcen čerstvě opravený lubenecký kostel. Není proto divu, že poutní mši svatou celebroval sám biskup plzeňský  Mons. František Radkovský. Nakonec jsme se dali s panem biskupem, který je velkým příznivcem poutního místa ve Skokách, také vyfotografovat. Celou fotoreportáž Lucie Haschkové si můžete prohlédnout na webu Picasa.

 

V pátek 10.8. vystoupil ve Skokách Jan Spálený (Jan Spálený TRIO), v sobotu 11.8. pak Richard a Vojtěch Šulkovi

6. 8. 2012

spaleny.jpgV pátek 10.8. se téměř přesně po roce se vrátil do Skoků svébytný tvůrce, výjimečný zpěvák a písničkář Jan Spálený, aby zde v doprovodu svého syna Filipa a světoznámého trumpetisty Michala Gery natočil živé koncertní album pro label EMI. Album by mohlo spatřit světlo světa již během letošního podzimu. Všichni příznivci Skoků i Jana Spáleného se těšili na mimořádný zážitek, kterého se jim dostalo v plné míře. Skoky uvítaly toho dne více jak 150 návštěvníků tohoto mimořádného  koncertu.      www.janspaleny.czsulko3.jpgV sobotu 11.8. ve Skokách vystoupili Richard a Vojtěch Šulkovi se svým pořadem Vandrující malíři. Posluchačům přiblížili zmizelé lidové písně starého Chebska, vše v doprovodu původního a kdysi v kraji velmi rozšířeného lidového nástroje - citery. Program proběhlého koncertu je ke stažení zde.
www.egerlaendrer.cz

 

Několik fotografií o obou koncertů si můžete prohlédnout zde.


 

V sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus

4. 8. 2012

motus.jpgV sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus, který se věnuje dobově věrné interpretaci barokních duchovních skladeb. Ve Skokách zazněly především skladby s mariánskou tématikou, jak napovídá i název koncertu - Vita Mariae. Motus Harmonicus ve složení Isabella Shaw - soprán, Kamila Dubská - cemballo a Jakub Michl - viola da gamba nadchl početné diváky a jeho vystoupení patří určitě k těm nejlepším, které ve Skokách z oblasti vážné hudby zazněly. Děkujeme!
Několik fotografií z večera s můžete prohlédnout zde.

 

V sobotu 21.7. vystoupil ve Skokách Jarda Traband Svoboda a Petr Linhart, v neděli 22.7. následovala poutní mše svatá

22. 7. 2012

jarda-svoboda.jpg

Živé Skoky 2012 pokračují!  V sobotu 21.7. v 18:00 proběhl koncert Jardy Svobody a Petra Linharta. Deštivé počasí neodradilo více jak 70 návštěvníků a atmosféra večera ve svíčkami osvětleném kostele byla velmi silná. Děkujeme všem, kteří se nezalekli nepřízní a útrap mokré cesty. Fotogalerie z koncertu zde, děkujeme Romanovi Pekařovi!

V neděli 22.7. se ve pak ve 14:00 za účasti 80 poutníků konala prázdninová poutní mše svatá k památce Panny Marie Karmelské. Poutní mši  celebroval rektor akademické farnosti ČVUT P. Vladimír Slámečka. Fotogalerie z poutě zde, děkujeme Jiřímu Mikovi a Jiřímu Schierlovi!

 

Článek o Skokách v Katolickém týdeníku

17. 7. 2012

Rozsáhlý článek věnovaný Skokům vyšel ve dvacátém devátém čísle Katolického týdeníku. Jeho autorem je Aleš Palán.
K přečtení ve formátu pdf je zde.

 

Fotogalerie z koncertu Oldřicha Janoty 14.7.2012

14. 7. 2012

jk2e1779_abcd0005.jpgV sobotu 14.7. se hrál ve Skokách Oldřich Janota se svým souborem Ora Pro Nobis (Romana Šilhavá - zpěv, housle, Ľubica Christophory - zpěv, Sebastian Janota - klarinet, zpěv). Krásný koncert krásně zaznamenal Vladimír Kožíšek (www.kozmar.dphoto.com), za jeho fotografie, zachycující celou atmosféru pozdního odpoledne a přicházejícího večera onoho pěkného dne mu patří naše velké poděkování.
Přímý link na fotogalerii: http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2012/oldrich-janota---ora-pro-nobis---koncert-14.7.2012/

 

Fotogalerie z Noci světel 2012

1. 7. 2012

Velmi zdařilé fotografie Pravoslava Krabce z letošní noci světel si můžete prohlédnout na zdejším odkazu http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2012/noc-svetel-se-zpevy-z-taize---foto-pravoslav-krabec/.

 

Videosestřih z Noci světel 2012 ve Skokách

1. 7. 2012

Děkujeme Tomášovi Kožíkovi.

 

Letošní Skokovská pouť je právě za námi

1. 7. 2012

p7016882.jpgLetošní hlavní skokovské poutě, konané v čase svátku Navštívení Panny Marie (podle staré liturgie), se v neděli 1.7. zúčastnilo kolem dvou set poutníků. Pouť začala procesím od křížku nad Skoky a pokračovala poutní mší svatou, celebrovanou kraslickým vikářem P. Peterem Fořtem. Páter Fořt sloužil mši v češtině a v němčině - Skokovská pouť je už tradičně poutí českoněmeckého porozumění a tak jsme ve Skokách mohli uvítat i řadu poutníků z Německa. Odpoledne program pokračoval v kostele autorským čtením zápisků paní Heleny Ďuroškové, která ve Skokách prožila řadu let v době po faktické likvidaci vesnice. Čtení doprovodili Richard a Vojtěch Šulkovi starými písněmi z chebské folklorní oblasti. Ve Skokách se sešlo také mnoho dalších bývalých obyvatel zaniklé obce - nejbližší přišli z nedalekého Polomu, až z Prachaticka přijel pan Miroslav Dědič, který vedl v roce 1947 zdejší školu. Pan Dědič své zážitky ze Skoků zaznamenal v knize Kantor z Mářina Dvora, která je k dostání ve Skokách v kostele. Odpolední setkání s hudbou a občerstvením poněkud narušila noční bouře, která zdevastovala připravené posezení.
Tak jako i v minulých letech pouti předcházelo společné putování po poutní Skokovské stezce z Teplé do Skoků, které bylo zakončeno v sobotu, ve večerních hodinách proběhla tradiční Noc světel - večer se zpěvy z Taizé ve slavnostně osvětleném kostele, letos ještě předznamenaná vernisáží výstavy Zapomenutí/Vergessene fotografky Heleny Kalendové. I z letošní Noci světel vznikne zvukový záznam - CD bude opět k dostání v kostele ve Skokách nebo volně ke stažení na těchto stránkách. CD se záznamem loňské Noci světel  si můžete koupit nebo stáhnout již dnes.

Děkujeme všem návštěvníkům i poutníkům za krásné společné zážitky!

 

Zahájení poutní sezóny 2012 na Skokovské stezce

30. 6. 2012

poutnici_zahajeni_2012.02.jpgSpolečným putováním z Teplé do Skoků byla 28. června zahájena již 3. poutní sezóna na mariánské poutní Skokovské stezce. Poutníci nesli malou kopii P. Marie Pomocnice ze Skoků.

Více o letošním putování najdete ve Fotoalbu zde.

 

Hledáme dobrovolné průvodce na září 2012!

30. 6. 2012

visacka.pngNa e-mailové adrese podstrechou@email.cz se můžete přihlásit do služeb v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění provozu poutního kostela v rámci prodloužené letní poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem! 

"Kostelnické" služby o prázdninových měsících jsou obsazené, je však možné se hlásit na posílení některých těchto služeb, resp. se hlásit i jako náhradníci či na další dobrovolnické aktivity (pomoc při údržbě kostela, jeho okolí a poutní stezky). Uvítáme i nabídky na služby mimo již obsazené prázdninové měsíce (tj. na září).

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »