Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Studenti Přírodní školy pomohou při propagaci poutní stezky

9. 6. 2011

mm1.jpgStudenti Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola, o. p. s., z Prahy ukončili 17.6. svůj studijní pobyt v regionu, kdy se několik studijních týmů opět věnovalo poutní stezce a Skokům.

 

27.5. 2011 proběhla ve Skocích i v Údrči Noc kostelů, hledáme foto z akce

22. 5. 2011

motto_11_small.pngTaké v letošním roce se Skoky zapojily do Noci kostelů. Ta proběhla v pátek 27. května.  Letos poprvé mohli návštěvníci Skoků, i dalších kostelů v okolí, využít poutnických pasů Noci kostelů, k dispozici bylo také razítko. Během noci dorazilo do Skoků asi 100 návštěvníků, většinu z nich tvořili účastníci večerního Průvodu světel z Polomu do Skoků. 

Uvítáme Vaše záběry z Noci kostelů, předem děkujeme!

 

Hlasujte pro ohroženou památku Karlovarska

16. 5. 2011

V jedenáctém ročníku anketní soutěže Stavby Karlovarského kraje můžete v hlasování podpořit také poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách. Budeme rádi, pokud tak učiníte, ale jedním dechem dodáváme, že podporu si pochopitelně zaslouží i všechny ostatní památky. Hlasovat je možné až do 3. června tohoto roku, hlasovat můžete zde.

Plný link:

http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk#pamatka

 

Nové video ze Skoků

6. 5. 2011

Nové a velmi zdařilé video, které je zároveň virtuální prohlídkou Skoků, natočil Petr Lněnička z 2M studia. Můžete si ho pustit v pravém sloupci našich stránek ("Videoprohlídka) nebo na odkazu http://www.youtube.com/watch?gl=CZ&v=C1KrpALG0ag.
Petrovi Lněničkovi tímto velice děkujeme!

 

1. května proběhla česko-německá pouť porozumění

1. 5. 2011

skoky--pout-1.5.2011--1-n.jpgV neděli 1. května se za krásného slunečného počasí ve Skokách v poutním kostele Navštívení Panny Marie  uskutečnila tradiční česko-německá pouť porozumění. Mši svatou celebroval Mons. Dr. Robert Falkenauer, generální vikář biskupství plzeňského, a tepelští premonstráti. 

Během procesí byl posvěcen kříž za kostelem, čerstvě opravený dobrovolníky z Ostrova. V kostele byla také představena výstava Zachraňte dominanty a delegace německých rodáků a přátel Skoků z organizace Ackermann-Gemeinde z Würzburgu předala na obnovu kostela finanční dar.

Po celý den, až do večerních hodin, byla možná volná prohlídka kostela, možnost modlitby u kopie milostného obrazu. Po mši svaté bylo pro poutníky  zajištěno posezení s občerstvením.

Zde si můžete stáhnout pozvánku a rozpis zpěvů.

 

Podpořte prosím petici za záchranu lázní Kyselka

18. 2. 2011

Dnes v podstatě zničené lázně Kyselka nedaleko Karlových Varů nechal vybudovat HeinrichMattoniho vila v Kyselce von Mattoni. Sodovkářská firma, která dnes profituje z jeho jména, nechala Kyselku obrátit v soubor zřícenin. Více se o současném stavu se dozvíte na stránkách www.zachrante-lazne-kyselka.cz. Věříme, že podpisem petice, která je na těchto stránkách uveřejněna, můžete výrazně napomoci dobré věci. Děkujeme předem za sebe i za organizátory petice.

 

Adventní setkání ve Skocích proběhlo 19. prosince 2010

20. 12. 2010

Po dlouhé době ožil kostel ve Skocích i během adventu. V neděli 19. prosince zde proběhlo adventní setkání přátel a příznivců tohoto magického poutního místa.

 

Nastavte si nově RSS připojení

7. 12. 2010

Protože poskytovatel našich stránek přechází na novou redakční verzi a původní stránka Skoků v ní vypadala nepěkně, přecházíme na nový design, který se postupně ještě dočká nějakých úprav. Výhodou bude určitě větší přehlednost. Pokud ale používáte ke sledování novinek na této stránce kanál RSS, bude patrně potřeba staré připojení zrušit a znovu ho nastavit, nový design pracuje s jiným zdrojem RSS. Děkujeme!

 

Zázračné Skoky - krátký film Idy Kaiserové

28. 11. 2010

Ida Kaiserová, která mimo jiné působí v občanském sdružení BART, které obnovuje varhany v kostele sv. Jana Křtitele v Úterý, natočila během léta krátký film, nazvaný Zázračné Skoky. Rádi Vám ho přinášíme na našich stránkách.

 

Skoky v Úterý (pátek 26.11.)

15. 11. 2010

V pátek 26.11. v Úterý - tedy v Úterý s velkým "Ú", historickém městečku na Plzeňsku, mezi Bezdružicemi a Teplou, se bude konat premiéra krátkého filmu o Skokách, který v létě natočila Ida Kaiserová. Stane se tak v penzionu U Derků v 19:00, součástí večera bude vystoupení písničkáře Petra Linharta. Film se jmenuje "Zázračné Skoky".

 

Podzimní aktivity kolem kostela

18. 10. 2010

Během října pokračovaly podzimní aktivity kolem kostela a v jeho okolí. Několik brigád bylo věnováno přípravě kostela na zimní období, drobným opravám střechy kostela a také úpravě  jeho okolí.

 

Petr Linhart a kapela 29 Saiten v Karlových Varech

19. 9. 2010

Petr Linhart, písničkář, jehož tvorba je do značné míry spojená se Skoky a s jejich okolím a kterého můžete znát také přímo z koncertů ve Skokách, vystoupil ve čtvrtek 23. září v karlovarském klubu Paderewski, který se nyní nachází v prostorách Divadla Husovka na Husově náměstí čp. 2. Doprovodila ho kapela 29 Saiten, se kterou také nahrál své poslední album Autobus do Podbořan. Více informací se dozvíte na stránkách www.petrlinhart.cz.

 

EHD - Dny evropského dědictví ve Skocích

18. 9. 2010

ObrazekEHD - Dny evropského dědictví se uskutečnily také ve Skocích, 18. a 19. září byl kostel otevřen k prohlídkám. Celkem této možnosti využilo 50 návštěvníků.

 

 

Podzimní mariánská pouť do Skoků 11. září 2010

27. 8. 2010

ObrazekV sobotu 11. září proběhla ve Skocích další z letošních mimořádných poutí, a to k poctě svátku Narození Panny Marie, kostel byl zpřístupněn od 10.00 do 15.00 hodin. Poutní bohoslužbu sloužil opět P. V. Slámečka. Současně bylo možno vykonat zkrácenou pouť do Skoků po poutní Skokovské stezce. Více informací v článku.

 

Ve čtvrtek 19.8. vystoupila ve Skokách Lenka Dusilová a Petr Linhart

19. 8. 2010

Lenka Dusilová, foto Lucie Haschková

Letní cyklus koncertů Živé Skoky 2010 zakončilo ve skokovském kostele Navštívení Panny Marie vynikající vystoupení zpěvačky a písničkářky Lenky Dusilové, rodačky z blízkých Karlových Varů. Lenka se ve Skocích doprovázela na akustickou kytaru bez doprovodu kapely, a tak bylo možné slyšet její písně v křišťálově komorních polohách.  Čestná role předskokana připadla sudetskému bardovi, mimo jiné členovi našeho občanského sdružení Petrovi Linhartovi, který představil mimo jiné své písně inspirované Skoky a jejich okolím. Návštěvnost koncertu byla rekordní, na Skoky se zde sešlo neuvěřitelných 200 posluchačů.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »