Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Pod střechou na vlnách Proglasu

17. 9. 2013

V srpnu natočila redaktorka Radia Proglas ve Skokách pořad, představující zdejší aktivity občanského sdružení Pod střechou. Pořad si můžete nyní poslechnout i v audioarchivu, odkaz na příslušnou stránku je http://www.proglas.cz/detail-poradu/2013-08-22-22-00.html 

 

Skoky v roce 1979 na snímcích pana Františka Koubka

16. 9. 2013

zakoupeny_pohled_.jpgNa konci června jsme obdrželi zajímavé fotografie Skoků z roku 1979 od pana Františka Koubka včetně průvodního psaní s množstvím zajímavých historických reálií o skokovských varhanách. Přečtěte si celý příspěvek nebo si prohlédněte fotogalerii...

 

Skoky podporují EHD

15. 9. 2013

ehd-logo-gif.gifEHD - Dny evropského dědictví podporují i Skoky, také letos, jsme otevřeli návštěvníkům kostel k prohlídkám.

 

Pouť ke svátku Narození Panny Marie proběhla v neděli 8. září

4. 9. 2013

narozeni-panny-marie-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc
 

U příležitosti svátku  Narození Panny Marie se, za účasti více než šedesátky poutníků, uskutečnila  v neděli 8. září ve skokovském kostele poutní mše, spojená s prosbou za nový školní rok. Jako tradičně ji celebroval P. Vladimír Slámečka, rektor Akademické duchovní správy ČVUT Praha, a spolu s ním, vzácný host, P. Ludolf Kazda OPraem., tepelský premonstrát a kancléř Plzeňské diecéze.

Pro poutníky bylo jako vždy připraveno před kostelem posezení s občerstvením, k dispozici byly i drobné suvenýry ze Skoků.

Událost můžete sledovat i na Facebooku.

Fotografie z poutě najdete ve Fotoalbu.  

 

Premiéra Filmu Maria Stock

2. 9. 2013

157910064_219df1.jpgV rámci festivalu Fresh Film Fest v Praze byl v pátek 30. srpna 2013 v 15:00 hodin uveden v kině Světozor studentský absolventský film Jana Březiny MARIA STOCK, který byl natočen vloni na podzim ve Skocích a okolí. Více k filmu v celém příspěvku. 

Trailer k filmu ZDE.

Fotografie z natáčení filmu v roce 2012 najdete ve Fotoalbu ZDE.

 

Houbařské žně i ve Skocích

1. 9. 2013

skoky-8.2013-houby_mini.jpgLetošní začátek září je na houby opravdu bohatý, i na Skocích. Důkazem toho jsou každodenní úlovky kostelních služeb - viz foto.

 

Výborné vystoupení In Cordis Ensemble uzavřelo letošní koncertní cyklus Živých Skoků.

1. 9. 2013

in-cordis-ensemble-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc

V sobotu 31. srpna uzavřel letní koncertní cyklus Živých Skoků 2013 výtečný koncert souboru In Cordis Ensemble s harfenistkou Kateřinou Ghannudi. Spolu s ní vystoupili  Jan Krejča a Miloslav Študent, kteří zahráli na  celou řadu dobových drnkacích nástrojů.

Ve Skokách zazněl program Fiori musicali, hudební květomluva odhalující symboliku květin a dřevin promlouvající prostřednictvím hudby a poezie 16. - 18. století. Pořad byl provázen čtením o jednotlivých rostlinách z renesančního herbáře Pietra Matthioliho. Autory hudebních děl byli například C. Monteverdi, V. Galilei, G. G. Kapsperger, S. Landi, L. Rossi, D. Mazzocchi.

Výborné vystoupení sklidilo zasloužené ovace, děkujeme hudebníkům, návštěvníkům i všem našim sponzorům, jejichž loga zdobí pravý sloupec těchto stránek.

Další informace o In Cordis Ensemble najdete například na oficiálních webových stránkách souboru. Událost má svůj profil i na Facebooku.

 

Další pořad o Skokách na Proglasu

22. 8. 2013

Další pořad o Skokách na Radiu Proglas si můžete poslechnout dnes večer (tedy ve čtvrtek 22.8.) ve 22:00. Repríza bude v pondělí 26.8. v 16:30. Rádio naladíte také na jeho internetových stránkách www.proglas.cz. Více informací o pořadu najdete na linku http://www.proglas.cz/detail-clanku/poutni-kostel-navstiveni-panny-marie-ve-skokach

 

V neděli 18. srpna proběhla ve Skokách poutní Slavnost Nanebevzetí Panny Marie

18. 8. 2013

nanebevzeti-panny-marie-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc
 

U příležitosti hlavní mariánské slavnosti liturgického roku - Nanebevzetí Panny Marie - proběhla v neděli 18. srpna ve skokovském poutním kostele poutní mše. Jako tradičně ji celebroval P. Vladimír Slámečka. Navštívila nás také redaktorka Radia Proglas paní Jana Beránková a tak se můžeme těšit na další pořad o Skokách na vlnách této sympatické stanice. O vysílání pořadu Vás budeme včas informovat.

Tématem posezení po poutní mši pak byla diskuze o přípravě štědrovečerní Půlnoční mše a také o realizaci Rybovy vánoční mše, která by měla ve Skokách zaznít začátkem ledna. 

Pár snímků z tohoto dne najdete zde, celou fotogalerii pak tady.

Proběhlou událost můžete sledovat i na Facebooku.


 

 

Rozhovor s P. Vladimírem Slámečkou na vlnách Proglasu

15. 8. 2013

proglas.jpgRozhovor s P. Vladimírem Slámečkou, rektorem Akademické duchovní správy ČVUT v Praze, díky němuž skokovský poutní kostel Navštívení Panny Marie znovu ožívá duchovním životem, si můžete poslechnout na vlnách Radia Proglas. Premiéra je v pátek 16.8., ve 22:00, repríza pak v neděli 18.8. v 17:30. Hovořit se bude samozřejmě především o Skokách. Pokud Radio Proglas nemůžete naladit, připomínáme, že vysílá i po internetu, stačí zajít na jeho stránky - www.proglas.cz.

 

Skvělý koncert skvělých Longital (10.8.)

12. 8. 2013

longital-v2-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc

V sobotu 10.8. jsme si ve Skokách užili nádherný koncert dua Longital. Longital jsou dva zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara, smyčec) a Daniel Salontay (ve Skokách zpěv, kytara). Obvyklý virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop & Lemur Jazz Mutant) zůstal tentokráte doma. Přesto nezbývalo než žasnout nad tím, kolik hudby dá ve dvou lidech a dvou nástrojích zahrát a prožít. Křídla a energie, velký originál.

Bylo to krásné, děkujeme Shině i Danovi, vám, kteří jste přišli i Vám, kteří jste byli s organizací koncertu nápomocni.

Další informace o Longital najdete například na oficiálních webových stránkách www.longital.com. Událost má svůj profil i na Facebooku.

Protože koncert Longital ve Skokách byl krásný i na pohled, vznikly hned dvě fotogalerie. Volume 1 je dílem Lucie Haschkové, volume 2 je dílem Jiřího Schierla. Setřih videa Heleny a Václava Kalendových pak najdete v odkazu Ohlasy/Filmy a videa.img_2433.jpg

 

Lenka Dusilová ve Skokách 31.7. - skvělý koncert skvělé zpěvačky!

31. 7. 2013

lenka-dusilova-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc

Před několika hodinami skončil ve Skokách skvělý recitál Lenky Dusilové. Děkujeme Lence i Vám všem, kteří jste přišli a zaplnili skokovský kostel doslova až pod střechu. Lenka Dusilová je nejen skvělá zpěvačka, ale také výborná kytaristka. Velkým zážitkem byla její práce se samplery, kdy se postupně z jednoho hlasu rodila velká a bohatá hudba. Recitál se díky mnoha přídavkům protáhl na téměř dvouhodinové představení. Během něho zazněly především písně z aktuálního alba Baromantika, věci starší, ale i zcela nové, které na svá alba teprve čekají. Bylo to krásné.

Kdo jste nemohli přijít, můžete si poslechnout Lenku třeba na jejích stránkách http://lenkad.com/.

Událost ve Skokách můžete sledovat i na Facebooku.

 

 

dsc00783aa.jpg


 

 

Děkujeme úderce Gabriely Bártové za posečený hřbitov!

22. 7. 2013

Trochu opožděně - zpomaleni letním vedrem - ale o to více děkujeme Gabriele Bártové a jejím blízkým za posečení skokovského hřbitova, který už opět mizel v divoké vegetaci...

p7170020.jpg

 

V neděli 21.7. proběhla ve Skokách Prázdninová pouť ke cti svaté Maří Magdalény

21. 7. 2013

prazdninova-pout-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc

 

V neděli 21.7. proběhla ve Skokách Prázdninová pouť ke cti svaté Maří Magdalény. Poutní mši svatou celebroval už opět z cest se navrátivší P. Vladimír Slámečka. 

Po poutní mši bylo jako obvykle přichystáno posezení s občerstvením pro příchozí poutníky. V nabídce skokovských suvenýrů se zároveň objevily novinky - například látkové tašky s motivem Skoků a také reprinty starých pohlednic z let 1910 - 1930.

Událost má svůj profil i na Facebooku, fotografie z Prázdninové pouti si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Příští poutní mše se ve Skokách bude konat v neděli 18. srpna u příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie.

 

 

Festival písničkářů ve Skokách v pátek 19.7.

19. 7. 2013

festival-pisnickaru-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc

V pátek 19. července proběhl ve Skokách Festival písničkářů, který nabídl čtyři recitály čtyř velkých osobností české hudební scény. Večer zahájil Oldřich Janota se svým především vokálním souborem Ora Pro Nobis. Krásné harmonie jejich hudby zazněly v chrámové lodi zcela akusticky. Slávek Klecandr zahrál průřez svojí tvorbou - zhudebněné žalmy i autorské písně, některé i z repertoáru jeho domovské skupiny Oboroh. Hvězdou večera pro skokovské publikum byl nepochybně Jiří Smrž - tak lze alespoň soudit podle vřelých reakcí a dvou vytleskaných přídavků. Výborné Smržovy písně dokonale souzněly s prostředím. Žalozpěv v čele s protagonistou Jiřím Nohelem zakončil večer krásnou a zpěvnou hudbou, ze které dýchá krajina jejího původu - Vysočina. Více informací o jednotlivých umělcích najdete přímo na jejich stránkách:

Jiří Smrž - www.jirismrz.estranky.cz
Oldřich Janota - www.oldrichjanota.com
Slávek Klecandr - www.oboroh.cz
Žalozpěv - www.zalozpev.cz

První fotografie z večera si můžete prohlédnout na veřejně přístupné fotogalerii na  Facebooku nebo přímo na našich stránkách.

jiri-smrz-zm.jpg

oldrich-jantota-zm.jpg

slavek-klecandr-zm.jpg

zalozpev-zm.jpg

Jiří Smrž Oldřich Janota Slávek Klecandr Žalozpěv

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »