Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Živé Skoky 2013 a Longital na obrazovce ČT

7. 10. 2013

Letní koncert slovenské dvojice Longital ve Skokách zaznamenala také Česká televize. Reportáž Křesťanského magazínu si můžete poslechnout přímo na jejim webu.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1098528273-krestansky-magazin/213562215600010/obsah/282693-kapela-longital/

 

V neděli 6. října proběhla Růžencová pouť

6. 10. 2013

ruzencova-pout-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc
 

U příležitosti památky Panny Marie Růžencové proběhla v neděli 6. října ve skokovském kostele tradiční poutní mše, kterou celebroval P. Vladimír Slámečka. Dorazilo téměř 50 poutníků, pro které jsme po poutní mši připravili posezení s občerstvením, díky pěknému počasí ještě stále na prostranství před kostelem. Ke koupi byly i drobné suvenýry ze Skoků a premiérově také svaté obrázky. Děkujeme poutníkům za hojnou účast a P. Vladimírovi za velký duchovní zážitek.

Událost má profil na Facebooku.

 

 

Milá návštěva z Würzburgu

27. 9. 2013

Ve čtvrtek 26. září zavítala do Skoků a poté i do Teplé delegace z německého Würsburgu, zástupci zdejšího biskupství a würzburgské organizace Ackermann Gemeinde. Více v celém příspěvku.  
 

 

Pod střechou na vlnách Proglasu

17. 9. 2013

V srpnu natočila redaktorka Radia Proglas ve Skokách pořad, představující zdejší aktivity občanského sdružení Pod střechou. Pořad si můžete nyní poslechnout i v audioarchivu, odkaz na příslušnou stránku je http://www.proglas.cz/detail-poradu/2013-08-22-22-00.html 

 

Skoky v roce 1979 na snímcích pana Františka Koubka

16. 9. 2013

zakoupeny_pohled_.jpgNa konci června jsme obdrželi zajímavé fotografie Skoků z roku 1979 od pana Františka Koubka včetně průvodního psaní s množstvím zajímavých historických reálií o skokovských varhanách. Přečtěte si celý příspěvek nebo si prohlédněte fotogalerii...

 

Skoky podporují EHD

15. 9. 2013

ehd-logo-gif.gifEHD - Dny evropského dědictví podporují i Skoky, také letos, jsme otevřeli návštěvníkům kostel k prohlídkám.

 

Pouť ke svátku Narození Panny Marie proběhla v neděli 8. září

4. 9. 2013

narozeni-panny-marie-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc
 

U příležitosti svátku  Narození Panny Marie se, za účasti více než šedesátky poutníků, uskutečnila  v neděli 8. září ve skokovském kostele poutní mše, spojená s prosbou za nový školní rok. Jako tradičně ji celebroval P. Vladimír Slámečka, rektor Akademické duchovní správy ČVUT Praha, a spolu s ním, vzácný host, P. Ludolf Kazda OPraem., tepelský premonstrát a kancléř Plzeňské diecéze.

Pro poutníky bylo jako vždy připraveno před kostelem posezení s občerstvením, k dispozici byly i drobné suvenýry ze Skoků.

Událost můžete sledovat i na Facebooku.

Fotografie z poutě najdete ve Fotoalbu.  

 

Premiéra Filmu Maria Stock

2. 9. 2013

157910064_219df1.jpgV rámci festivalu Fresh Film Fest v Praze byl v pátek 30. srpna 2013 v 15:00 hodin uveden v kině Světozor studentský absolventský film Jana Březiny MARIA STOCK, který byl natočen vloni na podzim ve Skocích a okolí. Více k filmu v celém příspěvku. 

Trailer k filmu ZDE.

Fotografie z natáčení filmu v roce 2012 najdete ve Fotoalbu ZDE.

 

Houbařské žně i ve Skocích

1. 9. 2013

skoky-8.2013-houby_mini.jpgLetošní začátek září je na houby opravdu bohatý, i na Skocích. Důkazem toho jsou každodenní úlovky kostelních služeb - viz foto.

 

Výborné vystoupení In Cordis Ensemble uzavřelo letošní koncertní cyklus Živých Skoků.

1. 9. 2013

in-cordis-ensemble-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc

V sobotu 31. srpna uzavřel letní koncertní cyklus Živých Skoků 2013 výtečný koncert souboru In Cordis Ensemble s harfenistkou Kateřinou Ghannudi. Spolu s ní vystoupili  Jan Krejča a Miloslav Študent, kteří zahráli na  celou řadu dobových drnkacích nástrojů.

Ve Skokách zazněl program Fiori musicali, hudební květomluva odhalující symboliku květin a dřevin promlouvající prostřednictvím hudby a poezie 16. - 18. století. Pořad byl provázen čtením o jednotlivých rostlinách z renesančního herbáře Pietra Matthioliho. Autory hudebních děl byli například C. Monteverdi, V. Galilei, G. G. Kapsperger, S. Landi, L. Rossi, D. Mazzocchi.

Výborné vystoupení sklidilo zasloužené ovace, děkujeme hudebníkům, návštěvníkům i všem našim sponzorům, jejichž loga zdobí pravý sloupec těchto stránek.

Další informace o In Cordis Ensemble najdete například na oficiálních webových stránkách souboru. Událost má svůj profil i na Facebooku.

 

Další pořad o Skokách na Proglasu

22. 8. 2013

Další pořad o Skokách na Radiu Proglas si můžete poslechnout dnes večer (tedy ve čtvrtek 22.8.) ve 22:00. Repríza bude v pondělí 26.8. v 16:30. Rádio naladíte také na jeho internetových stránkách www.proglas.cz. Více informací o pořadu najdete na linku http://www.proglas.cz/detail-clanku/poutni-kostel-navstiveni-panny-marie-ve-skokach

 

V neděli 18. srpna proběhla ve Skokách poutní Slavnost Nanebevzetí Panny Marie

18. 8. 2013

nanebevzeti-panny-marie-001-001.jpg
Formát pdf  Formát jpg 
Formát zip/doc
 

U příležitosti hlavní mariánské slavnosti liturgického roku - Nanebevzetí Panny Marie - proběhla v neděli 18. srpna ve skokovském poutním kostele poutní mše. Jako tradičně ji celebroval P. Vladimír Slámečka. Navštívila nás také redaktorka Radia Proglas paní Jana Beránková a tak se můžeme těšit na další pořad o Skokách na vlnách této sympatické stanice. O vysílání pořadu Vás budeme včas informovat.

Tématem posezení po poutní mši pak byla diskuze o přípravě štědrovečerní Půlnoční mše a také o realizaci Rybovy vánoční mše, která by měla ve Skokách zaznít začátkem ledna. 

Pár snímků z tohoto dne najdete zde, celou fotogalerii pak tady.

Proběhlou událost můžete sledovat i na Facebooku.


 

 

Rozhovor s P. Vladimírem Slámečkou na vlnách Proglasu

15. 8. 2013

proglas.jpgRozhovor s P. Vladimírem Slámečkou, rektorem Akademické duchovní správy ČVUT v Praze, díky němuž skokovský poutní kostel Navštívení Panny Marie znovu ožívá duchovním životem, si můžete poslechnout na vlnách Radia Proglas. Premiéra je v pátek 16.8., ve 22:00, repríza pak v neděli 18.8. v 17:30. Hovořit se bude samozřejmě především o Skokách. Pokud Radio Proglas nemůžete naladit, připomínáme, že vysílá i po internetu, stačí zajít na jeho stránky - www.proglas.cz.

 

Skvělý koncert skvělých Longital (10.8.)

12. 8. 2013

longital-v2-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc

V sobotu 10.8. jsme si ve Skokách užili nádherný koncert dua Longital. Longital jsou dva zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara, smyčec) a Daniel Salontay (ve Skokách zpěv, kytara). Obvyklý virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop & Lemur Jazz Mutant) zůstal tentokráte doma. Přesto nezbývalo než žasnout nad tím, kolik hudby dá ve dvou lidech a dvou nástrojích zahrát a prožít. Křídla a energie, velký originál.

Bylo to krásné, děkujeme Shině i Danovi, vám, kteří jste přišli i Vám, kteří jste byli s organizací koncertu nápomocni.

Další informace o Longital najdete například na oficiálních webových stránkách www.longital.com. Událost má svůj profil i na Facebooku.

Protože koncert Longital ve Skokách byl krásný i na pohled, vznikly hned dvě fotogalerie. Volume 1 je dílem Lucie Haschkové, volume 2 je dílem Jiřího Schierla. Setřih videa Heleny a Václava Kalendových pak najdete v odkazu Ohlasy/Filmy a videa.img_2433.jpg

 

Lenka Dusilová ve Skokách 31.7. - skvělý koncert skvělé zpěvačky!

31. 7. 2013

lenka-dusilova-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc

Před několika hodinami skončil ve Skokách skvělý recitál Lenky Dusilové. Děkujeme Lence i Vám všem, kteří jste přišli a zaplnili skokovský kostel doslova až pod střechu. Lenka Dusilová je nejen skvělá zpěvačka, ale také výborná kytaristka. Velkým zážitkem byla její práce se samplery, kdy se postupně z jednoho hlasu rodila velká a bohatá hudba. Recitál se díky mnoha přídavkům protáhl na téměř dvouhodinové představení. Během něho zazněly především písně z aktuálního alba Baromantika, věci starší, ale i zcela nové, které na svá alba teprve čekají. Bylo to krásné.

Kdo jste nemohli přijít, můžete si poslechnout Lenku třeba na jejích stránkách http://lenkad.com/.

Událost ve Skokách můžete sledovat i na Facebooku.

 

 

dsc00783aa.jpg


 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »