Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Kostel zpřístupněn denně již od června!

7. 6. 2014

Již od 1. června 2014 je kostel ve Skocích otevřen denně od 9 do 18 hodin! Je to možné díky našim dobrovolným "kostelníkům", kteří zde drží pravidelné denní služby. Více v celém příspěvku. 

 

Živé Skoky 2014 - program zveřejněn!

21. 5. 2014

zive-skoky-2014-001-001.jpgVážení a milí přátelé Skoků, program letošního koncertního cyklu Živé Skoky je zde!

Budeme Vám samozřejmě vděční za pomoc s propagací letošního léta ve Skokách. Plakáty ve třech formátech najdete vždy v pravém sloupci stránek v boxu "Plakáty ke stažení".

Těšíme se na Vás.

 

Svatojánská pouť v neděli 18. května byla deštivá

18. 5. 2014

svatojanska.jpgVíce než třicet odvážných poutníků se navzdory značné nepřízni počasí vydalo a doputovalo na svatojánskou poutní mši svatou do Skoků. Poděkování proto patří všem, kdo se na poutní slavnosti jakkoli podíleli!

Fotografie najdete ve volně přístupné galerii na Facebooku.
 

 

Skoky na stránkách magazínu Hospodářských novin

17. 5. 2014

logo-in-new-1.jpg

Třístránkový článek nazvaný Kostel panenky skákavé vyjde ve středu 21. května v magazínu IN Hospodářských novin. Jeho autorem je Libor Michalec. Děkujeme redakci za podporu a příznivcům Skoků doporučujeme nové číslo magazínu k zakoupení. P.S. Nyní si můžete článek přečíst i na internetu: http://life.ihned.cz/cestovani/c1-62245160-kde-se-zrodilo-zvolani-panenko-skakava-v-baroknim-kostele-v-opustene-vesnici-u-zlutic

 

Ve čtvrtek 1. května proběhla ve Skokách Pouť českoněmeckého porozumění

2. 5. 2014

_dsc9919.jpgVe čtvrtek 1. května proběhla v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách tradiční prvomájová Pouť Českoněmeckého porozumění. Tradice prvomájové pouti pochází z padesátých let minulého století, tehdy byla jistým protipólem komunistických oslav Svátku práce. Poutní setkání ve Skokách začalo v 10:00 procesím, které vyšlo od křížku nad bývalou obcí u cesty od Polomu. Poutní mše svatá začala v 11:00. Hlavním celebrantem byl P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem, opat Kanonie premonstrátů v Teplé. Během poutní mše zazněla v podání Ludmily Nové (soprán) a Víta Aschenbrennera (varhany) anonymní Missa in A pro hlas a varhany z konce 18. století, dále skladby Johanna Sebastiana Bacha a anonymní skladby z františkánského kláštera v Neukirchen beim Heiligen Blut. Po poutní mši bylo pro 150 příchozích poutníků z Čech i z Německa přichystáno občerstvení v bývalé farské zahradě - za jeho vzornou přípravu děkujeme především panu Bohuslavu Prchalovi s chotí. Poděkování ale patří i všem dalším, kteří při přípravě pouti přiložili ruku k dílu a také všem, kdo do Skoků první květnový den dorazili.

Fotografie z poutě najdete zde (foto Jiří Schierl) a také zde (foto Petr Maglia).

 

Ve Skokách se slavily Velikonoce

20. 4. 2014

bila-sobota.jpgPo mnoha letech se do Skoků vrátily svátky Velikonoc. Velkopáteční obřady, sobotní vigilii Zmrtvýchvstání Páně i nedělní Slavnost Zmrtvýchvstání Páně celebroval P. Vladimír Slámečka. Děkujeme Vám všem, kdo jste se na skokovských Velikonocích jakkoliv podíleli - pomocí, ale také třeba i tím, že Skoky byly v době Velikonoc cílem Vaší pouti. Fotografie a další informace najdete ve volně přístupných fotogaleriích na Facebooku:

Velký pátek - velkopáteční obřady (18.4.)
Bílá sobota - vigilie Zmrtvýchvstání páně (19.4.)
Boží Hod Velikonoční - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (20.4.)

 

Květná neděle ve Skokách 13.4.

13. 4. 2014

skok.jpg

Po mnoha letech se ve Skokách slavila Květná neděle, začátek Svatého týdne. Jak je ze snímků patrné, začali jsme venku svěcením ratolestí a průvodem do kostela. Při mši svaté celebrované naším milým otcem Vladimírem zazněly pašije Václava Kalendy v podání skokovské scholy. Zhruba třicítka poutníků spolu ještě strávila pár chvil na sluncem vyhřáté terase před kostelem, kde bylo jako vždy o příchozí vzorně postaráno i co se týká občerstvení těla. :-) 

Fotografovali Lucie Haschková a Jiří Schierl, fotografie si můžete prohlédnout ve volně přístupné fotogalerii na Facebooku zde.

 

Další jarní brigády 2014 - víkend 12. a 13.4.

9. 4. 2014

skoky--okapy-2014.04a--30-.jpgNa následující dubnový víkend jsme připravili další dvě jarní brigády, aktuální termíny jsou sobota 12. a neděle 13.4., v době od 10 do 18 hodin.

Kostel bude během brigád otevřen a bude možno využít jeho zázemí.

Pracovat se bude zejména kolem kostela, pokračovat bude úklid klestí a dřeva po v minulosti pokácených stromech. Další část práce se bude věnovat údržbě travnatých ploch po nájezdech divokých prasat (zde přijdou vhod hrábě či lopaty), a také úpravám cesty, která dostala zabrat během podzimu a zimy.

Prvních březnových brigád (8. a 9.3.) se zúčastnilo celkem 13 dobrovolníků, ti pracovali kolem kostela a jejich úsilí je poznat. Na dalších víkendových brigádách (15. a 16.3.) se sešlo celkem 6 dobrovolníků. Pracovalo se také o víkendu 5. a 6. dubna, kdy zde pracovali celkem 4 dobrovolníci. Přesto zůstává ještě hodně práce, bylo by potřeba více ochotných rukou. Přijeďte tedy pomoci i v dubnu. Děkujeme.

 

Blahopřání k narozeninám

8. 4. 2014

Rádi bychom popřáli našemu milému panu opatovi P. Filipu Zdeňkovi Lobkowiczovi OPraem. k jeho dnešnímu životnímu jubileu!

opat.jpg

 

Ve Skocích hořelo!

3. 4. 2014

h2.jpgVe středu 2. dubna byl v odpoledních hodinách nahlášen Hasičskému záchrannému sboru požár v katastru Skoků. Zásahu se zúčastnily jednotky hasičů HZS Toužim, Karlovy Vary, VHJ Hradiště, SDH Žlutice a Bochov. Naštěstí zde hořela jen lesní hrabanka v lese u Žlutické přehrady. I když byla naštěstí voda blízko, boj s ohněm trval až do pozdních nočních hodin.

 

Urbex ve Skocích

12. 3. 2014

12. března 2014 navštívila Skoky skupina českých a německých fotografů, kteří se věnují zajímavému oboru - Urbexu - Urban exploration - tedy průzkumu moderních ruin staveb. Během jejich působení ve Skocích vznikla pozoruhodná kolekce působyvých fotografií, zachycující neobvyklým způsobem kostel a jeho okolí. Fotografie najdete na jejich facebookových stránkách, odkazy na ně naleznete v naši Fotogalerii pod Skoky v roce 2014

O Urbexu více na českých stránkách http://urbex.cz/

 

Luková, kde mrtví vítají živé

10. 3. 2014

K videoprezentaci zbývá jen dodat, že návštěvu Lukové při autovýletu snadno spojíte s návštěvou Skoků, Luková se totiž nachází jen pár kilometrů severozápadně od Manětína. Stránky kostela a výstavy najdete na linku http://lukova-kostel.cz/ . Věřte, opravdu to stojí za to!

 

Postní pouť s udělením popelce zalilo jarní sluníčko

9. 3. 2014

skoky--postni-pout-2014--54-.jpgV neděli 9. března proběhla Postní pouť - slavnostní začátek postní doby ve Skokách. Poutní mše svatá s žehnáním popela a udělováním popelce byla zahájena jako obvykle ve 14:00 a celebroval ji P. Vladimír Slámečka s pomocí tepelského premonstrátského bratra Norberta. Letos poprvé jsme mohli díky krásnému slunečnému počasí opustit vytopenou sakristii a posedět pod širým nebem před kostelem, kde jsme se mohli posilnit nejrůznějšími dobrotami.

Fotoalbum najdete jako obvykle na Facebooku. 

 

Kostel získal část své původní barokní krásy

23. 2. 2014

img_2302mm.jpgKostel ve Skocích díky "zásahu" krušnohorských dřevorubců získal zpět opět část své někdejší krásy. Konečně se totiž podařilo odstranit po roce 1945 nevhodně vysazené a již přerostlé stromy na terase před kostelem. Stromy svými kořeny při zoufalé snaze zajistit si vodu, prorůstaly stavbou terasy i kostela, svými větvemi narušovaly beztak chatrnou omítku fasády průčelí a usychající větve ohrožovaly bezpečnost návštěvníků kostela. Odstraněním stromů tak byl opět obnoven původní architektonický účinek barokní stavby, obnovena její monumentalita.  

 

Skoky na TV Noe - sobota 22. února ve 21:30

6. 2. 2014

tv-noe-1.jpgPátý díl seriálu Zachraňme kostely, který natočila a vysílá TV Noe, měl mít svoji premiéru v sobotu 22. února ve 21:30. Vysílán bude i další dny podle programu a i poté bude k nalezení v archivu. Další informace najdete přímo na webu televize.

Děkujeme TV Noe za spolupráci!

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »