Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Skoky na TV Noe - sobota 22. února ve 21:30

6. 2. 2014

tv-noe-1.jpgPátý díl seriálu Zachraňme kostely, který natočila a vysílá TV Noe, měl mít svoji premiéru v sobotu 22. února ve 21:30. Vysílán bude i další dny podle programu a i poté bude k nalezení v archivu. Další informace najdete přímo na webu televize.

Děkujeme TV Noe za spolupráci!

 

Hromniční pouť proběhla v neděli 2. února

2. 2. 2014

skoky-strom.jpgBezmála třicet poutníků se vypravilo v mrazivý únorový den na druhou letošní pouť do zasněžených Skoků. Slavnostní mši svatou s okuřováním kadidlem, svěcením "hromniček" a hudebním doprovodem skokovské scholy sloužil opět P. Vladimír Slámečka, kterému jsme velmi vděčni za jeho nasazení a obětavost i povzbudivé slovo. Děkujeme také všem, kdo přispěli svými kulinářskými výtvory a zpříjemnili tak společně strávené chvíle po mši svaté v sakristii! :-) Už nyní se těšíme na setkání březnové, v den první neděle postní, tedy 9. března. 
Fotografie z Hromniční pouti najdete - bez nutnosti registrace - na stránce Skoků na Facebooku zde.

 

Jak bylo ve Skokách v neděli 26. ledna 2014

27. 1. 2014

Zimní výpravu do Skoků podnikla paní Gabriela Bártová, v létě vůdčí duch údržby skokovského hřbitova. Jak vidíte sami, v neděli bylo ve Skokách přímo pohádkově. Gabrielo, děkujeme za fotografie! Všechny si je můžete bez nutnosti registrace prohlédnout na Facebooku na tomto odkazu.

skoky-sipky.jpg

 

Úchvatné fotografie skokovské Kanady

7. 1. 2014

skoky06.jpgKdyž sestoupíte ze Skoků na břeh přehrady, ocitnete se v novém světě. Nejeden návštěvník použil přirovnání ke kanadským národním parkům. Posuďte sami. Lednovou přehradu s nízkou hladinou, ze které vyčnívají pozůstatky bývalých Mlyňan, Vám přibližují excelentní fotografie Martiny Kožíšek Ouřadové a Vladimíra Kožíška. Vřele Vám doporučujeme projít si i jiná jejich alba, stojí to za to!
http://www.kozmar.dphoto.com/#/album/61c05h

 

Tříkrálová pouť v neděli 5. ledna 2014 byla první poutí v novém roce

5. 1. 2014

trikral.jpg

První neděli letošního roku proběhla také první skokovská pouť. Do Skoků se vypravilo navzdory nepřízni počasí bezmála padesát poutníků. Páter Vladimír při mši svaté ze slavnosti Zjevení Páně (Tří králů) požehnal vodu, kadidlo a křídu a skokovská schola bohoslužbu doprovodila vánočním ordináriem a koledami. Děkujeme všem, kdo do Skoků připutovali! 

 

Fotografie z poutní mše si můžete nově prohlédnout na Facebooku zde, registrace není nutná.

 

CD Noc světel 2012 ke stažení

28. 12. 2013

skoky2012-obal-front-001-001.jpgJako malý dárek,  spíše novoroční než vánoční, nabízíme ke stažení ve dvou různých formátech CD z Noci světel z 30.6.2012, tedy z tradičního večera se zpěvy z Taizé ve skokovském poutním kostele. CD si můžete stáhnout na odkazu http://www.skoky.eu/clanky/cd-s-nahravkami-z-noci-svetel-ve-skokach-ke-stazeni.html, stejně tak jako to předchozí z roku 2011.
Nahrávku z roku 2013 právě upravujeme a připravujeme k vydání.

 

Půlnoční mše svatá - ve Skokách opět po mnoha letech

24. 12. 2013

vanocni-pout-001-001.jpg
Formát pdf      Formát jpg 
 

Po mnoha letech jsme ve Skocích oslavili Půlnoční mši. Počasí bylo příznivé a tak na Štědrý den se ve skokovském poutním kostele sešlo asi půl stovky poutníků. Ti mohli před i po bohoslužbě využít vytopené sakristie, včetně občerstvení. Poděkování za to patří našim dobrovolníkům, a také P. Vladimíru Slámečkovi, který opět celebroval mši svatou. O velkém zážitku znovuobnovené půlnoční mše svaté ve skokovském poutním kostele nám napsala paní Silvie Rita Kučerová: Bylo to fascinující! Louka před kostelem nás vítala plná světel a kostel sám také. Svíčky lemovaly celé zábradlí kúru, zábradlí u oltáře a zářily na všech lavicích a u obrazů. Pan farář v kázání hovořil o podobenství o narození Páně, že Pán Ježíš se narodil ve chlévě přesně v takové atmosféře jako panovala tam, na opuštěném, nuzném místě a při jeho příchodu se vše rozzářilo. Opravdu jsem měla pocit, že přesně takhle to bylo, že přesně nyní stojím v tom chlévě v Betlémě.

O události píše Deník Karlovarska - článek ZDE.

UVÍTÁME VAŠE FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE!

Událost má svůj profil i na Facebooku.

První poutí v roce 2014 bude pouť Tříkrálová, konaná v neděli 5.1.

 

***

23. 12. 2013

pfskoky2014mm.jpg

Požehnané vánoční svátky a též celý nový rok 2014

přejeme všem přátelům Skoků

 

Krásná adventní pouť je právě za námi

8. 12. 2013

V neděli 8. prosince i přes relativní nepřízeň počasí do Skoků dorazilo kolem čtyřiceti poutníků z blízka i z dáli. Vzhledem k tomu, že jsme se zde v Adventu sešli poprvé, teprve dnes byl požehnán a zapálen adventní svícen. Mši svatou celebroval Skokům stále věrný P. Vladimír a hudebně ji doprovodily staročeské roráty. Mnozí poutníci se ještě chvíli zdrželi u malého občerstvení v útulné a hlavně vytopené sakristii.
V době vánoční bude možnost se do Skoků vypravit hned dvakrát - na štědrovečerní půlnoční a pak na Tříkrálovou pouť 5. ledna 2014.
Fotogalerie z Adventní pouti: 
http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2013/adventni-pout-8.-12.-2013/

 

Hledáme dobrovolníky na službu v kostele na sezónu 2014

1. 12. 2013

Pomalu se blíží další poutnická sezóna ve Skocích a tak hledáme na její zajištění v roce 2014 dobrovolné kostelníky-průvodce. Podrobnosti k organizaci dobrovolnických kostelnických služeb v roce 2014 najdete v rubrice Živé Skoky 2014 v článku Hledáme dobrovolníky na zajištění poutní sezóny 2014.

 

 

Skoky v programu ADS

20. 11. 2013

ads.pngAkademická duchovní správa ČVUT je úzce propojena s poutním místem ve Skokách především osobou pátera Vladimíra Slámečky, který je jejím rektorem a zároveň celebrantem většiny skokovských poutních mší. Letos se Skoky - respektive lidé okolo nich - objevují i v pravidelných pořadech cyklu Ve středu ke středu, které ADS pořádá pravidelně v kryptě kostela sv. Bartoloměje v Praze. 13. listopadu zde vyprávěla velká příznivkyně a podpůrkyně Skoků  MUDr. Iva Weilguny, praktická lékařka z Toužimi a širokého okolí, pozoruhodné příběhy z ordinace i ze záchranné služby v oblasti bývalých Sudet. Více o proběhlém večeru napovídá anotace na stránkách ADS, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii. Ve středu 18. prosince pak v kryptě bartolomějského kostela vystoupí další osobnost propojená s poutním místem - písničkář Petr Linhart. Anotaci večera najdete zde.

 

Dušičková pouť proběhla v neděli 3. listopadu

3. 11. 2013

dusickova-pout-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc
 

V neděli 3. listopadu se konala ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie tradiční Dušičková pouť. Začala ve 14:00 poutní mší svatou, kterou celebroval P. Vladimír Slámečka. Zazněla hudba Skokovského ordinaria v podání naší scholy, kterou řídil Martin Beran. Po skončení poutní mše následovala bohoslužba na hřbitově, kde jsme vzpomněli na všechny obyvatele bývalých Skoků, kteří jsou zde uloženi k věčnému odpočinku.
Pro poutníky bylo jako vždy připraveno posezení s občerstvením, vzhledem k sychravému, vskutku dušičkovému počasí již v sakristii.
Událost proběhla i na Facebooku.

Fotogalerii poutní slavnosti najdete zde.

 

Živé Skoky 2013 a Longital na obrazovce ČT

7. 10. 2013

Letní koncert slovenské dvojice Longital ve Skokách zaznamenala také Česká televize. Reportáž Křesťanského magazínu si můžete poslechnout přímo na jejim webu.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1098528273-krestansky-magazin/213562215600010/obsah/282693-kapela-longital/

 

V neděli 6. října proběhla Růžencová pouť

6. 10. 2013

ruzencova-pout-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc
 

U příležitosti památky Panny Marie Růžencové proběhla v neděli 6. října ve skokovském kostele tradiční poutní mše, kterou celebroval P. Vladimír Slámečka. Dorazilo téměř 50 poutníků, pro které jsme po poutní mši připravili posezení s občerstvením, díky pěknému počasí ještě stále na prostranství před kostelem. Ke koupi byly i drobné suvenýry ze Skoků a premiérově také svaté obrázky. Děkujeme poutníkům za hojnou účast a P. Vladimírovi za velký duchovní zážitek.

Událost má profil na Facebooku.

 

 

Milá návštěva z Würzburgu

27. 9. 2013

Ve čtvrtek 26. září zavítala do Skoků a poté i do Teplé delegace z německého Würsburgu, zástupci zdejšího biskupství a würzburgské organizace Ackermann Gemeinde. Více v celém příspěvku.  
 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »