Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

V sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus

4. 8. 2012

motus.jpgV sobotu 4.8. vystoupil ve Skokách soubor Motus Harmonicus, který se věnuje dobově věrné interpretaci barokních duchovních skladeb. Ve Skokách zazněly především skladby s mariánskou tématikou, jak napovídá i název koncertu - Vita Mariae. Motus Harmonicus ve složení Isabella Shaw - soprán, Kamila Dubská - cemballo a Jakub Michl - viola da gamba nadchl početné diváky a jeho vystoupení patří určitě k těm nejlepším, které ve Skokách z oblasti vážné hudby zazněly. Děkujeme!
Několik fotografií z večera s můžete prohlédnout zde.

 

V sobotu 21.7. vystoupil ve Skokách Jarda Traband Svoboda a Petr Linhart, v neděli 22.7. následovala poutní mše svatá

22. 7. 2012

jarda-svoboda.jpg

Živé Skoky 2012 pokračují!  V sobotu 21.7. v 18:00 proběhl koncert Jardy Svobody a Petra Linharta. Deštivé počasí neodradilo více jak 70 návštěvníků a atmosféra večera ve svíčkami osvětleném kostele byla velmi silná. Děkujeme všem, kteří se nezalekli nepřízní a útrap mokré cesty. Fotogalerie z koncertu zde, děkujeme Romanovi Pekařovi!

V neděli 22.7. se ve pak ve 14:00 za účasti 80 poutníků konala prázdninová poutní mše svatá k památce Panny Marie Karmelské. Poutní mši  celebroval rektor akademické farnosti ČVUT P. Vladimír Slámečka. Fotogalerie z poutě zde, děkujeme Jiřímu Mikovi a Jiřímu Schierlovi!

 

Článek o Skokách v Katolickém týdeníku

17. 7. 2012

Rozsáhlý článek věnovaný Skokům vyšel ve dvacátém devátém čísle Katolického týdeníku. Jeho autorem je Aleš Palán.
K přečtení ve formátu pdf je zde.

 

Fotogalerie z koncertu Oldřicha Janoty 14.7.2012

14. 7. 2012

jk2e1779_abcd0005.jpgV sobotu 14.7. se hrál ve Skokách Oldřich Janota se svým souborem Ora Pro Nobis (Romana Šilhavá - zpěv, housle, Ľubica Christophory - zpěv, Sebastian Janota - klarinet, zpěv). Krásný koncert krásně zaznamenal Vladimír Kožíšek (www.kozmar.dphoto.com), za jeho fotografie, zachycující celou atmosféru pozdního odpoledne a přicházejícího večera onoho pěkného dne mu patří naše velké poděkování.
Přímý link na fotogalerii: http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2012/oldrich-janota---ora-pro-nobis---koncert-14.7.2012/

 

Fotogalerie z Noci světel 2012

1. 7. 2012

Velmi zdařilé fotografie Pravoslava Krabce z letošní noci světel si můžete prohlédnout na zdejším odkazu http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2012/noc-svetel-se-zpevy-z-taize---foto-pravoslav-krabec/.

 

Videosestřih z Noci světel 2012 ve Skokách

1. 7. 2012

Děkujeme Tomášovi Kožíkovi.

 

Letošní Skokovská pouť je právě za námi

1. 7. 2012

p7016882.jpgLetošní hlavní skokovské poutě, konané v čase svátku Navštívení Panny Marie (podle staré liturgie), se v neděli 1.7. zúčastnilo kolem dvou set poutníků. Pouť začala procesím od křížku nad Skoky a pokračovala poutní mší svatou, celebrovanou kraslickým vikářem P. Peterem Fořtem. Páter Fořt sloužil mši v češtině a v němčině - Skokovská pouť je už tradičně poutí českoněmeckého porozumění a tak jsme ve Skokách mohli uvítat i řadu poutníků z Německa. Odpoledne program pokračoval v kostele autorským čtením zápisků paní Heleny Ďuroškové, která ve Skokách prožila řadu let v době po faktické likvidaci vesnice. Čtení doprovodili Richard a Vojtěch Šulkovi starými písněmi z chebské folklorní oblasti. Ve Skokách se sešlo také mnoho dalších bývalých obyvatel zaniklé obce - nejbližší přišli z nedalekého Polomu, až z Prachaticka přijel pan Miroslav Dědič, který vedl v roce 1947 zdejší školu. Pan Dědič své zážitky ze Skoků zaznamenal v knize Kantor z Mářina Dvora, která je k dostání ve Skokách v kostele. Odpolední setkání s hudbou a občerstvením poněkud narušila noční bouře, která zdevastovala připravené posezení.
Tak jako i v minulých letech pouti předcházelo společné putování po poutní Skokovské stezce z Teplé do Skoků, které bylo zakončeno v sobotu, ve večerních hodinách proběhla tradiční Noc světel - večer se zpěvy z Taizé ve slavnostně osvětleném kostele, letos ještě předznamenaná vernisáží výstavy Zapomenutí/Vergessene fotografky Heleny Kalendové. I z letošní Noci světel vznikne zvukový záznam - CD bude opět k dostání v kostele ve Skokách nebo volně ke stažení na těchto stránkách. CD se záznamem loňské Noci světel  si můžete koupit nebo stáhnout již dnes.

Děkujeme všem návštěvníkům i poutníkům za krásné společné zážitky!

 

Zahájení poutní sezóny 2012 na Skokovské stezce

30. 6. 2012

poutnici_zahajeni_2012.02.jpgSpolečným putováním z Teplé do Skoků byla 28. června zahájena již 3. poutní sezóna na mariánské poutní Skokovské stezce. Poutníci nesli malou kopii P. Marie Pomocnice ze Skoků.

Více o letošním putování najdete ve Fotoalbu zde.

 

Hledáme dobrovolné průvodce na září 2012!

30. 6. 2012

visacka.pngNa e-mailové adrese podstrechou@email.cz se můžete přihlásit do služeb v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění provozu poutního kostela v rámci prodloužené letní poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem! 

"Kostelnické" služby o prázdninových měsících jsou obsazené, je však možné se hlásit na posílení některých těchto služeb, resp. se hlásit i jako náhradníci či na další dobrovolnické aktivity (pomoc při údržbě kostela, jeho okolí a poutní stezky). Uvítáme i nabídky na služby mimo již obsazené prázdninové měsíce (tj. na září).

 

V neděli 17.6. proběhla poutní mše

17. 6. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgPrvní z letošních mimořádných poutí s bohoslužbou, konaná k poctě slavnosti Božského Srdce Páně, proběhla v neděli 17. června za účasti více než dvou desítek poutníků a krásného počasí. Mši svatou celebroval  P. Ing. Mgr. Vladimír Slámečka, Ph.D., rektor akademické farnosti ČVUT.

 

Historické mapy na stránkách Skoků

17. 5. 2012

Dovolujeme si upozornit, že v rubrice Genius loci přibyla aplikace s leteckou mapou a s historickými mapami Žluticka. Přímý link: http://www.skoky.eu/clanky/genius-loci/historicke-mapy/.

 

Noc kostelů 2012 proběhla 1. června

16. 5. 2012

 

noc-kostelu.jpgRovněž v tomto roce se Skoky zapojily do Noci kostelů.

Podrobný program najdete zde. Kostel ve Skokách byl otevřen od 18:00 do rána. Mezi 17 a 19 hodinou byl zpřístupněn také sousední kostel sv. Linharta v Údrči.

 

Ve Skokách proběhla 1.5. 2012 Českoněmecká pouť porozumění.

2. 5. 2012

Tradiční Českoněmecká pouť porozumění proběhla ve Skokách v úterý 1. května. Zúčastnilo se jí téměř 200 lidí. Mši svatou celebroval opat tepelského kláštera P. Filip Zdeněk Lobkowicz OPraem. Poděkování patří premonstrátům z Teplé, oblátům z Plas a římskokatolické farnosti Nečtiny - jakož i Vám všem, kteří jste se poutě zúčastnili. Děkujeme také Tomáši Kožíkovi, který vše natočil a video vystavil na Youtube.
 

 

 

1. května proběhne ve Skokách tradiční Českoněmecká pouť porozumění

1. 5. 2012

Letošní poutní sezónu otevře tradiční Českoněmecká pouť porozumění v úterý 1. května. Poutní procesí začíná v 10:00. V 11:00 pak bude následovat mše svatá, celebrovaná nově zvoleným opatem Kanonie premonstrátů v Teplé P. Filipem Zdeňkem Lobkowitzem, OPraem. Po církevní části poutě následuje jako obvykle společenská část spojená s občerstvením a posezením "na faře". Po celý den bude kostel Navštívení Panny Marie otevřen k modlitbě u kopie obrazu „Panenky Skákavé“ - Panny Marie Pomocnice ze Skoků i k prohlídkám. Přístupná bude rovněž výstava fotografií Heleny Kalendové.

Organizátorem této poutě je Kanonie premonstrátů Teplá, římskokatolická farnost Nečtiny, Obláti z Plas  a Pod střechou, občanské sdružení. Těšíme se na Vás!

V odkazu Poutě v roce 2012 jsme zveřejnili  přehled dalších poutí, kterých bude letos  více, než bylo doposud zvykem. Též už je skoro hotový program koncertního cyklu Živé Skoky 2012. Tak tedy brzy nashledanou ve Skokách!

Plakát a pozvánka ke stažení:

plakat-mse-1.5..jpg             skoky_pout_2012_05_pozvanka.jpg

 

Skoky jako příklad rozvoje církevní turistiky v Karlovarském kraji

26. 4. 2012

cirk.turist.setk.knezinakk26.4.2012.jpgVe čtvrtek 26. dubna 2012 proběhlo na půdě Krajského úřadu Karlovarského kraje setkání kněží Karlovarského kraje se zástupci kraje, kteří představitelům církve představili svou vizi rozvoje církevní turistiky a její podpory. Skoky a Skokovská stezka zde byly prezentovány jako příklady konkrétního produktu církevní turistiky.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »