Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Poutní sezóna prodloužena!

30. 8. 2012

Díky dobrovolníkům bude letošní poutní sezóna ve Skocích prodloužena. Termíny zpřístupnění kostela najdete na odkazu Otevřeno.

 

Prázdninová pouť proběhne v neděli 22. července

17. 7. 2012

poutnici_na_stezce2012.jpgV neděli 22.7. od 14:00 hodin proběhne ve Skokách další z letošních mimořádných bohoslužeb a poutí, věnovaná památce Panny Marie Karmelské. Mši svatou bude sloužit rektor akademické farnosti ČVUT v Praze P. Vladimír Slámečka.

Při příležitosti této poutní slavnosti vyhlašujeme na neděli 22.7. mimořádnou zkrácenou pouť po Skokovské stezce v úseku z Toužimi do Skoků. Od 9:00 hodin bude v toužimském infocentru (na náměstí Jiřího z Poděbrad čp. 35) poutníkům k dispozici poutnický pas a mapka trasy. Ve Skokách pak lze získat certifikát.

Srdečne zveme k účasti na Prázdninové pouti všechny poutníky, příznivce a přátele Skoků!

 

V sobotu 14.7. vystoupí ve Skokách Oldřich Janota

2. 7. 2012

jk2e1779_abcd0005.jpgV sobotu 14.7. uvítáme ve Skokách písničkáře Oldřicha Janotu. Oldřich Janota patří k mimořádným osobnostem české hudební scény, svojí tvorbou ovlivnil řadu svých současníků i následovníků. Bývá řazen mezi folkové písničkáře, ale ve skutečnosti se jedná o všestranného tvůrce, procházejícího mezi žánry. Ve Skokách vystoupí se svým současným souborem Ora Pro Nobis s písněmi ze stejnojmenného alba i s tvorbou zcela novou.
Oldřich Janota začal vystupovat  v první polovině sedmdesátých let. Hrál nejprve sám, poté ve skupině Pentagram s Jakubem Nohou. V letech 1979 - 1983 byl hlavní osobností souboru Mozart K, který patřil pro své neobvyklé nástrojové obsazení (kytara, harmonium, mandolína, saxofon) a magicky působící Janotovy písně k nejpozoruhodnějším alternativně folkrockovým formacím své doby. V letech 1983 - 85 spolupracoval s kytaristy Pavlem Richterem a Lubošem Fidlerem a vytvořil s nimi velmi osobitý tvůrčí koncept, využívající především podnětů minimální hudby. Na přelomu 70. a 80. let Janota vystupoval s Irenou a Vojtěchem Havlovými (hráli na violy da gamba) a jeho pojetí hudby se velmi přiblížilo tvorbě z okruhu new age. Počátkem devadesátých let působil v různých improvizačních projektech, později začal opět vystupovat sám a své písně dopracoval do stavu zamyšlené nadčasovosti.

Koncert Oldřicha Janoty ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie začíná v 18:00.

 

Skokovská pouť 1.7. 2012

2. 7. 2012

V neděli 1.7. 2012 proběhne letošní hlavní pouť, která současně otevře letošní, již 3. poutní sezónu ve Skocích. Poutní slavnost bude zahájena v 10:00 hodin již tradičním procesím od rozcestí U Křížku zaniklou vesnicí ke kostelu, poté následuje od 11:00 hodin v kostele česko-německá mše svatá, kterou bude celebrovat kraslický P. Peter Fořt, a hudebně doprovázet karlovarští hudebníci pod vedením Bohumíra Hájka.

Po bohoslužbě se u kostela uskuteční setkání poutníků a rodáků, posezení a občerstvení zajištěno. Ve 13:00 hodin se uskuteční autorské čtení z knihy vzpomínek na život ve Skocích autorky paní Ďuroškové, které doprovodí Jiří Blábolil. Následuje volná zábava s hudbou. Program procesí a poutní mše, konané při příležitosti Českoněmecké pouti porozumění v neděli 1. července ve Skokách, si můžete stáhnout zde.

 

V předvečer poutě, v sobotu 30.6., proběhne ve Skocích Noc světel - noční představení písní z Taizé.

Ve čtvrtek 28.6. pak vyjde v 11:00 hodin z tepelského kláštera letošní první skupina poutníků po Skokovské poutní stezce, aby tak zahájila již 3. poutní sezónu. Podrobnější program bude uveřejněn zde.

 

Program zahájení poutní sezóny 2012 a putování z Teplé do Skoků 28.-30.6.

1. 7. 2012

Letošní obnovená, v pořadí již třetí poutní sezóna ve Skokách začne 28. června společným putováním z Teplé do Skoků, které završí 30. června Noc světel s písněmi z Taizé ve skokovském kostele.  Ve Skokách bude sezóna zahájena 1. července poutní slavností a setkáním rodáků, kde proběhne bohoslužba, setkání poutníků a rodáků s občerstvením, posezením, ale také třeba autorské čtení z knihy Heleny Ďuroškové, bývalé obyvatelky Skoků. 

Srdečně zveme všechny poutníky k "Panence Skákavé", rodáky ze Skoků, přátele tohoto magického místa a všechny ostatní.

Společné procesí - pěší pouť z Teplé do Skoků 28.-30.6. 2012: Přihlášky s požadavky na ubytování na společné putování z kláštera v Teplé do Skoků zasílejte do úterý 26. června na emaily podstrechou@email.cz nebo stezkaskoky@email.cz (z důvodu organizačního zajištění ubytování a stravování). K poutníkům se lze bez předchozího přihlášení připojit kdekoliv na cestě, ale v tomto případě nelze zaručit možnost ubytování a dalších služeb. Rozvrh cesty: I. etapa 28.6.: klášter Teplá-Nežichov, zahájení v klášteře v 10:00 hodin, II. etapa 29.6.: Nežichov-Toužim, III. etapa 30.6.: Toužim-Skoky. Kontakt na průvodce poutníků - tel. 723246041. 

 

Program procesí a poutní mše, konané při příležitosti Českoněmecké pouti porozumění v neděli 1. července ve Skokách, si můžete stáhnout zde.

 

Článek o návratu skokovské madony do kláštera v Teplé na serveru Novinky.cz

9. 12. 2011

Další mimořádná pouť k Panně Marii Pomocnici ve Skocích 1. října 2011

20. 9. 2011

Při příležitosti mimořádné poutní mše, která bude sloužena při příležitosti památky Panny Marie Růžencové v sobotu 1. října 2011, vyhlašujeme další mimořádnou, zkrácenou pěší pouť po poutní Skokovské stezce, a to z Toužimi do Skoků.

 

Mimořádná zkrácená pouť do Skoků v sobotu 10. září

7. 9. 2011

Mimořádnou pouť do Skoků lze v sobotu 10. září vykonat z Toužimi, a to při příležitosti mimořádné poutní mše, která bude sloužena k poctě svátku Narození Panny Marie a památky Jména Panny Marie.

 

POZOR! Aktuální upozornění pro poutníky na září 2011

1. 7. 2011

Při Vaší pouti po Skokovské stezce můžete narazit na některé neschůdné nebo hůře průchodné úseky - viz pokyny v celém článku. Rovněž upozorňujeme na stále probíhající přeznačení trasy, na cestě tedy můžete narazit na ještě nedokončené nové značení. Na odstranění závad se pracuje. Pokud během své poutě narazíte na zničené značení, což už se stalo, dejte prosím vědět službě v kostele ve Skokách, případně nám napište na stezkaskoky@email.cz. Děkujeme! Pro poutníky jsme o poutní sezóně (červenec-srpena částečně i v září) zavedli poutnické pasy a certifikáty. Více informací najdete  v celém příspěvku.

 

Nález fotoaparátu Canon!

11. 4. 2011

Jak informoval na Facebooku pan Martin Lysý, byl ve Skokách v uplynulém víkendu, patrně v sobotu, nalezen u ohniště zapomenutý fotoaparát Canon. Majitel si jej může vyzvednout na policii v Bochově.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »