Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Svátek Křtu Páně - první novoroční pouť v neděli 11. ledna

3. 1. 2015

svatek-krtu-pane-001-001.jpgTěšíme se na Vás po prosincové přestávce opět na poutní mši ve Skokách. V neděli 11. ledna odpoledne otevřeme kostel všem poutníkům při příležitosti svátku Křtu Páně. Poutní mši na sklonku vánoční doby spojenou se svěcením vody a s obnovou křestních závazků celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje. 

Dříve, než se vydáte na cestu, pohlédněte ještě prosím aktuálně na naše stránky, v případě velké nepřízně počasí a s ní spojenou nedostupností Skoků bychom poutní mši přesunuli do kostela sv. Linharta v Údrči, která leží na cestě do Skoků po silnici.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.


 

Hledáme dobrovolníky na zajištění poutní sezóny 2015

1. 1. 2015

visacka.pngNa e-mailovou adresu podstrechou@email.cz se můžete přihlásit do služeb v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění provozu poutního kostela během letní poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem! Více informací v celém článku, rozpis služeb zde.

 

Adventní pouť v neděli 30. listopadu

30. 11. 2014

adventni-pout-001-001.jpgV neděli 30. listopadu proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie Adventní pouť - začátek posvátné doby adventní ve Skokách, žehnání adventních věnců a zažehnutí první adventní svíce. Mše svatá začne ve 14:00, celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Těšíme se na Vás!

Plakát poutě volně ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Dušičková pouť v neděli 2.11. bude propojena s koncertem festivalu Musica Sacra 2014

20. 10. 2014

dusickova_pout-001-001.jpgV den památky všech věrných zemřelých slavíme mši svatou za všechny zesnulé obyvatele Skoků, za nesčíslné zástupy poutníků, za kněze, kteří zde sloužili, ale i za ty, kteří přispěli k devastaci tohoto místa a k rozvratu kraje, s prosbou o smíření a odpuštění.

Mše svatá od 14:00, celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka.

Součástí liturgie bude Requiem pro defuncto in c moll J. M. Haydna v podání souborů Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu v rámci projektu Europamusicale - Musica Sacra. Na mši svatou naváže krátký festivalový koncert dvěma světovými premiérami děl současných umělců. Ve Skokách zazní skladba Laß kommen Trübsal, Angst und Not, jejímž autorem je Holmer Becker (1955), a dále Hymnus o usmíření Jiřího Bezděka (1961). Po koncertě bude následovat průvod na místní hřbitov a tradiční dušičková pobožnost.

musica_sacra_plakat_skoky-001-001.jpg

Zde si můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.
Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Misijní neděle ve Skokách proběhne 19. října

27. 9. 2014

misijni-nedele-001-001.jpgV neděli 19. října proběhne ve Skokách Misijní neděle. Poutní mše bude spojena s prosbou pro nová misijní povolání především pro Evropu a naši vlast. V kraji, ve kterém leží Skoky, tedy v kraji s téměř nulovou religiozitou se jeví prosba o nové metody misijní práce a zapálené misionáře jako víc než potřebná.

Mše svatá začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. 

Jako vždy bude pro poutníky po mši svaté připraveno posezení s malým pohoštěním, podle počasí buď před kostelem nebo ve vytopené sakristii. A patrně tento den bude tím posledním, kdy si ještě budete moci prohlédnout obě fotografické výstavy v západní věži.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Pouť k trpící Matce, stojící pod křížem svého Syna. Neděle 14. září.

14. 9. 2014

stabat-mater-001-001.jpgDalší pouť ve Skokách se koná v neděli 14. září a nese název  Pouť k trpící Matce, stojící pod křížem svého Syna.  Ve skokovské bazilice oslavíme Svátek Povýšení svatého kříže a Panny Marie.
Mše svatá za trpící, pronásledované a nemocné bratry a sestry u nás i kdekoliv na světě začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka.

Jako vždy bude pro poutníky po mši svaté připraveno posezení s malým pohoštěním, podle počasí buď před kostelem nebo ve vytopené sakristii. Srdečně zveme jak na tuto pouť, tak také na Dny evropského dědictví, které ten den končí.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

EHD - Dny evropského dědictví ve Skocích 7.-14.9. 2014

7. 9. 2014

ehd_logo_jpg.jpgVe dnech 6. až 14. září probíhají v ČR Dny evropského dědictví - European Heritage Days (EHD). K této celoevropské kulturní akci, zpřístupňujicí zejména běžně nepřístupné památkové objekty, se tradičně připojují také Skoky. Kostel bude otevřen denně od 7. do 14. září od 9 do 17 hodin, komentované prohlídky kostela se konají denně v době od 9 do 16 hodin.

 

Pouť k svátku Nanebevzetí Panny Marie se koná v neděli 17. srpna

12. 8. 2014

nanebevzeti-panny-marie-001-001.jpgV neděli 17. srpna  se koná pouť do skokovské baziliky při příležitosti nejvýznamnějšího mariánského svátku liturgického roku.

Mše svatá začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. Jako vždy se na Vás budeme těšit po mši před kostelem nebo v sakristii, kde bude pro Vás přichystáno malé občerstvení.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.
 
 

 

VZPOMÍNKA NA ZUZANU NAVAROVOU - koncert v sobotu 23. srpna

11. 8. 2014

Pražská malířka a písničkářka Martina Trchová a brněnský kytarista Adam Kubát spojili své síly v pozoruhodném projektu připomínajícím život a tvorbu předčasně zesnulé zpěvačky, textařky a skladatelky Zuzany Navarové. Během večera zazní její písně nejen ze slavných období spolupráce se skupinami Nerez a Koa, ale také autorčina tvorba raná i pozdní. Více ochutnávek najdete na stránce http://martinatrchova.com/pisne-zuzany-navarove/. Koncert VZPOMÍNKA NA ZUZANU NAVAROVOU se koná v sobotu 23. srpna, začátek je v obvyklých 18:00. A souběžně si budete moci prohlédnout i výstavu obrazů Martiny Trchové Deníky z cesty do Santiago de Compostela.

UPOZORNĚNÍ: CESTA ZA POLOMEM JE PŘEHRAZENA OHRADNÍKEM. PRŮJEZD DO SKOKŮ JE MOŽNÝ PO SEJMUTÍ A OPĚTOVNÉM ZAVĚŠENÍ ZÁBRANY.

trchova2.jpg

 

Americký bluesman Lee Andrew Davison vystoupí ve Skokách v sobotu 9. srpna

29. 7. 2014

Léto vrcholí a před námi je srpnová část koncertního cyklu Živých Skoků 2014. V sobotu 9. srpna ji zahájí svým koncertem Lee Andrew Davison. Americký bluesman, žijící střídavě v Praze a v rodné Oklahomě, zazpívá ve Skokách především tradiční černošské spirituály a gospely. Nepřijede sám - dalšími členy jeho souboru Lee Andrew Davison Trio jsou klavírista Jiří Růžička a kytarista Jaro Šindler. Více se můžete dozvědět na webových stránkách www.leeandrewdavison.com, zde si také můžete poslechnout audio ukázky.
Koncert začne tradičně v 18:00.  Zbývá ještě upozornit na možnost stažení plakátů a na facebookový profil události. Jako vždy se na Vás těšíme! 

lee.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

následující »