Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Svatojánská pouť v neděli 18. května

18. 5. 2014

svatojanska-pout-001-001-zm.jpgV neděli 18. května proběhne ve Skokách Svatojánská pouť. Sv. Jan Nepomucký je nejen patronem zpovědníků, ale i těch, kteří touží po usmíření svých vin. Mše svatá s prosbou o smíření a odpuštění křivd mezi Čechy a Němci, spáchaných nejen v tomto kraji začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. Jako vždy se na Vás budeme těšit po mši před kostelem nebo v sakristii, kde bude pro Vás přichystáno malé občerstvení.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Svatojánské poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Pouť Českoněmeckého porozumění ve čtvrtek 1. května

20. 4. 2014

ceskonemecka-prvomajova-001-001.jpgVe čtvrtek 1. května proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách tradiční prvomájová Pouť Českoněmeckého porozumění. Tradice prvomájové pouti pochází z padesátých let minulého století, tehdy byla jistým protipólem komunistických oslav Svátku práce. Poutní setkání ve Skokách začíná v 10:00 procesím, které vyjde od křížku nad bývalou obcí u cesty od Polomu. Poutní mše svatá začíná v 11:00. Hlavním celebrantem bude P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem, opat Kanonie premonstrátů v Teplé. Během poutní mše zazní v podání Ludmily Nové (soprán) a Víta Aschenbrennera (varhany) anonymní Missa in A pro hlas a varhany z konce 18. století, dále skladby Johanna Sebastiana Bacha a anonymní skladby z františkánského kláštera v Neukirchen beim Heiligen Blut.

Událost má také svůj profil na Facebooku. 

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát  ve formátu pdf.

 

Velikonoce ve Skokách

14. 4. 2014

velikonoce-001-001.jpgNevíme přesně, kdy naposledy byly ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie slaveny svátky Velikonoc, ale nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že tomu tak bylo někdy před padesáti lety. Letos poprvé od té doby proběhnou v době sváteční ve Skokách tři bohoslužby, především díky P. Vladimírovi Slámečkovi.

Událost má svůj profil i na Facebooku, kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát ve formátu pdf.

 

Velký Pátek (pátek 18. dubna) 
- velkopáteční obřady začínají v18:00
Bílá Sobota (sobota 19. dubna) - vigilie Zmrtvýchvstání začíná ve 21:00
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (neděle 20. dubna) - mše svatá začíná ve 14:00

 

Pozvánka do Bochova - sobota 5. dubna

24. 3. 2014

gratias_logo_male.jpgObdrželi jsme pozvánku od občanského sdružení Gratias, kterou rádi zveřejňujeme: Vážení přátelé a příznivci Skoků, rádi bychom Vás a Vaše přátele pozvali na první letošní benefiční koncert na záchranu bochovských varhan, které pořádá naše sdružení ve spolupráci s bochovskou kulturní komisí a bochovskou farností. Koncert se bude konat v sobotu 5. 4. 2014 od 16 hodin v bochovském kostele, vystoupí pěvecký sbor Cubitus z Lokte varhaník Martin Matuška z Karlových Varů. Plakátek ve formátu pdf je ke stažení zde.

 

Postní pouť v neděli 9. března

24. 2. 2014

postni-pout-zm.jpgV neděli 9. března na nás čeká Postní pouť - slavnostní začátek postní doby ve Skokách. Poutní mše svatá s žehnáním popela a udělováním popelce začne jako obvykle ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. A jako vždy se na Vás budeme těšit po mši v sakristii, kde bude možné se před cestou domů zahřát kávou, čajem i teplem z kamen.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Postní poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Hromniční pouť v neděli 2. února

28. 1. 2014

hromnicni-pout-001-001zm.jpgV neděli 2. února na nás čeká Hromniční pouť - svátek Uvedení Páně do chrámu. Poutní mše svatá s  žehnáním svící a světelným průvodem začne jako obvykle ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. A jako vždy se na Vás budeme těšit po mši v sakristii, kde bude možné se před cestou domů zahřát kávou, čajem i teplem z kamen.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Hromniční poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

Buďte prosím při cestě obezřetní - při sněhu nebo předpokládaném sněžení doporučujeme auto ponechat v Polomu.

 

Pozvánka na sváteční koncert do Údrče - sobota 28.12.

25. 12. 2013

udrc.jpgV sobotu 28. prosince 2013 v 15 hodin se v údrčském kostele svatého Linharta (jak asi víte, Údrč se nachází na cestě do Skoků) uskuteční sváteční koncert nazvaný „Zpívejte s námi“. Zpívat budou Zuzana Nováková, Lucie Kousalová a Tereza Mecnerová, o hudební doprovod se postará Petr Písařík. Přijďte si poslechnout a zazpívat známé i méně známé písně a koledy a také užít krásnou atmosféru opraveného údrčského kostela.
 

 

Pozvánka na Adventní pouť v neděli 8. prosince

8. 12. 2013

adventni-pout-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc
 

V neděli 8. prosince proběhne ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie Adventní pouť, nikoliv však jako poslední z letošních poutí. Poutní mše svatá začíná ve 14:00, celebrovat ji bude P. Vladimír Slámečka. Během mše zazní tradiční staročeské roráty. Po skončení poutní mše je jako vždy připraveno posezení s občerstvením, vzhledem k pokročilé době již ve vytopené sakristii. Kostel bude otevřen během poutního víkendu k adventní návštěvě, v sobotu 7.12. a v neděli 8.12. od 10 do 16 hodin.
Událost má svůj profil i na Facebooku.

Skutečně poslední letošní poutí bude Vánoční pouť, konaná na Štědrý den, tedy 24. prosince s půlnoční mší svatou. O podrobnostech Vás budeme brzy informovat.

Poutní program na rok 2014 je čerstvě dokončen, najdete ho v jednom ze zelených virtuálních tlačítek v pravém sloupci našich stránek.

První poutí v roce 2014 bude pouť Tříkrálová, konaná v neděli 5.1.

 

Pozvánka do kostela sv. Linharta v Údrči - neděle 29. září

28. 9. 2013

Cestou do Skoků obvykle míjíte v obci Údrč díky péči paní Heleny Francové a pana Vladislava Krátkého krásně opravený kostel svatého Linharta (Leonarda). V neděli 29. září se zde od 14:00 bude konat tradiční slavnost na podporu obnovy kostela. Průvodní slovo přednesou P. Josef Szczepaniak CMF a P. Vladimír Müller. V programu vystoupí pěvecké kvarteto Bel canto ve složení Gabriela Nejedlá, Alena Müllerová, Hana Pilnáčková, Eva Reitharová v doprovodu elektrických varhan Petra Písaříka. V galerijních prostorách kostela budou vystaveny fotografie z průběhu oprav kostela, historie obce a další artefakty. Rádi tlumočíme pozvání údrčských pořadatelů i na našich stránkách!

udrc-001-001.jpg

 

V sobotu 10. srpna zveme na koncert Longital (20:00)

3. 8. 2013

longital-v2-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc

Longital jsou dva zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara) a Daniel Salontay (zpěv,  kytara, smyčec). Obvyklý virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostředí, loopy, sample) zůstane nejspíš doma, protože koncert ve Skokách bude pojat především akusticky. Ale nechme se překvapit.
Longital vznikl v roce 2004 v Bratislavě. Písničkáři 21. století Daniel Salontay a Shina spojili svoje síly, elegantně vykročili mimo hranice hudebních žánrů i Slovenska a stihli už okouzlit posluchače v 11 zemích Evropy a v USA, kam byla dvojice pozvaná na prestižní festival SXSW Austin. Skupina vydává alba ve vlastním vydavatelství Slnko records. Hudba Daniela Salontaye a Shiny je silná, léčivá a srozumitelná. Elektronické písničkářství s jakoby přivřenýma očima: ještě ne sen, ale už ne ani bdělá realita. Texty ve slovenštině přinášejí poetiku z cest a z kopce Longital nad Dunajem, kde Dano a Shina žijí a tvoří. Longital je nezaměnitelný i díky Danově virtuózní hře smyčcem na kytaru a využití v našich končinách nevídaného hudebního nástroje - dotykové obrazovky Lemur Jazz Mutant.

Koncert Longital začne ve 20:00 ve svíčkami osvětleném kostele.

Další informace najdete například na oficiálních webových stránkách www.longital.com. Událost můžete sledovat i na Facebooku.  

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »