Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Pozvánka do Ostrovce u Velečína - sobota 28. června

23. 6. 2014

Podobně jako Skoky se k životu navrací pěkný gotický kostelík v Ostrovci u Velečína (mezi Blatnem a Žihlí). Dlužno podotknout, že povstává ze skutečných trosek. V sobotu 28. června se zde opět po 45 letech bude konat poutní mše. Začíná v 18:30, následovat bude v 19:30 pořad Když farář hraje něco jako blues - P. Martin Sedloň, OMI bude hrát vlastní songy a povídat o svém hledání Boha. Ve 21:00 pak bude následovat divadelní představení - komedie Postel pro Anděla v podání Divadelního souboru Tyl z Čisté.

Držíme našim kolegům palce a rádi předáváme jejich pozvání.

ostrovec.jpg

 

Noc kostelů ve Skokách a Skoky v TV Noe - pátek 23. května

22. 5. 2014

noc-k.jpgJako každým rokem se těšíme na setkání s Vámi během Noci kostelů. Kostel a spolu s ním poutnická kavárna v sakristii budou otevřeny od 18:00 do 24:00. Ve stejné době budou probíhat komentované prohlídky. Přijďte si užít kostel slavnostně osvětlený stovkou svíček. Po cestě můžete navštívit také krásně nově opravený kostel sv. Linharta v Údrči.

Skoky na stránkách Noci kostelů                   Údrč na stránkách Noci kostelů

V rámci letošní Noci kostelů se televize NOE rozhodla podpořit naši činnost odvysíláním filmů z cyklu ZACHRAŇME KOSTELY! - dílů Skoky, Zahrádka a kaple sv. Barbory v Pelhřimově. Všechny z Vás, kteří nebudete moci o Noci kostelů do Skoků dorazit osobně, zveme tedy k návštěvě virtuální! Komponovaný pořad bude začínat v pátek 23.5. ve 20 hodin a bude možné ho sledovat také na internetu na stránkách TV Noe.

 

Pražské Svatojanské Navalis ve čtvrtek 15.5. - tentokráte v propojení s poutním kostelem ve Skokách

19. 5. 2014

navalis2014plakat.jpgLetos již po 286. oslaví Praha svátek českého světce, Jana Nepomuckého. Na hladině Vltavy pod Karlovým mostem vyroste ve čtvrtek 15. 5. plovoucí podium a na něm proběhne koncert barokní hudby a světelný špektákl. Tímto vodním představením bude slavnostně zakončen šestý ročník obnovené tradice vodní slavnosti, jež nemá ve světě obdoby.

Podobně jako v předchozích pěti letech zahájí obnovenou tradici v 18:00 mše svatá celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou ve svatovítské katedrále. Později v 19:00 se vydá slavné procesí poutníků z katedrály až na Karlův most, kde pan kardinál ve 20:00 odstartuje regatu historických a dračích lodí, které si pojedou pro pohár sv. Jana Nepomuckého. Tečkou za sakrální částí oslav bude mše na Křižovnickém náměstí. Od 21:00 čeká diváky neopakovatelný koncert barokní hudby na plovoucím podiu pod Karlovým mostem. Do Prahy opět dorazí gondoliéři z Itálie a veslaři z dalších zemí, které tradičně slaví Jana Nepomuckého jako patrona všech lidí od vody. 

Šestý ročník obnovených slavností je výjimečný založením svatojánské sbírky na obnovu poutních míst. Letošní, první sbírka, bude určena na obnovu a zviditelnění poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách.
 

Současně budou zástupci poutníků a přátel skokovského poutního místa poctěni možností nést jednu z relikvií v procesí z Pražského hradu na Karlův most. 


Více najdete na www.navalis.cz.

Tisková zpráva o akci ZDE.

 

Svatojánská pouť v neděli 18. května

18. 5. 2014

svatojanska-pout-001-001-zm.jpgV neděli 18. května proběhne ve Skokách Svatojánská pouť. Sv. Jan Nepomucký je nejen patronem zpovědníků, ale i těch, kteří touží po usmíření svých vin. Mše svatá s prosbou o smíření a odpuštění křivd mezi Čechy a Němci, spáchaných nejen v tomto kraji začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. Jako vždy se na Vás budeme těšit po mši před kostelem nebo v sakristii, kde bude pro Vás přichystáno malé občerstvení.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Svatojánské poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Pouť Českoněmeckého porozumění ve čtvrtek 1. května

20. 4. 2014

ceskonemecka-prvomajova-001-001.jpgVe čtvrtek 1. května proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách tradiční prvomájová Pouť Českoněmeckého porozumění. Tradice prvomájové pouti pochází z padesátých let minulého století, tehdy byla jistým protipólem komunistických oslav Svátku práce. Poutní setkání ve Skokách začíná v 10:00 procesím, které vyjde od křížku nad bývalou obcí u cesty od Polomu. Poutní mše svatá začíná v 11:00. Hlavním celebrantem bude P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem, opat Kanonie premonstrátů v Teplé. Během poutní mše zazní v podání Ludmily Nové (soprán) a Víta Aschenbrennera (varhany) anonymní Missa in A pro hlas a varhany z konce 18. století, dále skladby Johanna Sebastiana Bacha a anonymní skladby z františkánského kláštera v Neukirchen beim Heiligen Blut.

Událost má také svůj profil na Facebooku. 

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát  ve formátu pdf.

 

Velikonoce ve Skokách

14. 4. 2014

velikonoce-001-001.jpgNevíme přesně, kdy naposledy byly ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie slaveny svátky Velikonoc, ale nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že tomu tak bylo někdy před padesáti lety. Letos poprvé od té doby proběhnou v době sváteční ve Skokách tři bohoslužby, především díky P. Vladimírovi Slámečkovi.

Událost má svůj profil i na Facebooku, kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát ve formátu pdf.

 

Velký Pátek (pátek 18. dubna) 
- velkopáteční obřady začínají v18:00
Bílá Sobota (sobota 19. dubna) - vigilie Zmrtvýchvstání začíná ve 21:00
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (neděle 20. dubna) - mše svatá začíná ve 14:00

 

Pozvánka do Bochova - sobota 5. dubna

24. 3. 2014

gratias_logo_male.jpgObdrželi jsme pozvánku od občanského sdružení Gratias, kterou rádi zveřejňujeme: Vážení přátelé a příznivci Skoků, rádi bychom Vás a Vaše přátele pozvali na první letošní benefiční koncert na záchranu bochovských varhan, které pořádá naše sdružení ve spolupráci s bochovskou kulturní komisí a bochovskou farností. Koncert se bude konat v sobotu 5. 4. 2014 od 16 hodin v bochovském kostele, vystoupí pěvecký sbor Cubitus z Lokte varhaník Martin Matuška z Karlových Varů. Plakátek ve formátu pdf je ke stažení zde.

 

Postní pouť v neděli 9. března

24. 2. 2014

postni-pout-zm.jpgV neděli 9. března na nás čeká Postní pouť - slavnostní začátek postní doby ve Skokách. Poutní mše svatá s žehnáním popela a udělováním popelce začne jako obvykle ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. A jako vždy se na Vás budeme těšit po mši v sakristii, kde bude možné se před cestou domů zahřát kávou, čajem i teplem z kamen.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Postní poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Hromniční pouť v neděli 2. února

28. 1. 2014

hromnicni-pout-001-001zm.jpgV neděli 2. února na nás čeká Hromniční pouť - svátek Uvedení Páně do chrámu. Poutní mše svatá s  žehnáním svící a světelným průvodem začne jako obvykle ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. A jako vždy se na Vás budeme těšit po mši v sakristii, kde bude možné se před cestou domů zahřát kávou, čajem i teplem z kamen.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Hromniční poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

Buďte prosím při cestě obezřetní - při sněhu nebo předpokládaném sněžení doporučujeme auto ponechat v Polomu.

 

Pozvánka na sváteční koncert do Údrče - sobota 28.12.

25. 12. 2013

udrc.jpgV sobotu 28. prosince 2013 v 15 hodin se v údrčském kostele svatého Linharta (jak asi víte, Údrč se nachází na cestě do Skoků) uskuteční sváteční koncert nazvaný „Zpívejte s námi“. Zpívat budou Zuzana Nováková, Lucie Kousalová a Tereza Mecnerová, o hudební doprovod se postará Petr Písařík. Přijďte si poslechnout a zazpívat známé i méně známé písně a koledy a také užít krásnou atmosféru opraveného údrčského kostela.
 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »