Jdi na obsah Jdi na menu
 

Svatojánský žací víkend ve Skocích

19. 6. 2018

svatojansky_zaci_vikend_2018_plaka4tisk.jpg

Protože se kvapem blíží hlavní červencová pouť a také hlavní letní poutní sezóna na skocích, je potřeba vše připravit. Skoky i stezka v letošním tropickém počasí utěšeně zarůstají a tak je potřeba kosit a sekat. Proto vyhlašujeme na tento víkend 22.-24. června Svatojánský žací víkend - brigády ve Skocích a na poutní Skocké stezce. Pracovní aktivity ovšem nejsou omezeny jen na tyto dny, pomoci můžete i jindy do konce června a také po celé léto.

Uvítáme všechny zdatné sekáče, ideálně s vlastními nástroji, kteří by se vrhli do boje s přerostlými travinami kolem kostela a také na trase poutní stezky.

Ve Skocích bude u kostelní služby k dispozici benzín a olej do křovinořezů, případně i hrábě, vidle a kolečka pro hrabání a odvoz posekané trávy. Připraveno bude i ohniště se dřevem pro tepelnou úpravu vlastních uzenin a základní sortiment občerstvení pro brigádníky (voda, káva a čaj zdarma). K dispozici zde bude také chemické WC a tekoucí pitná voda.

Pokud se rozhodnete k sekání na některém ze zarostlých úseků poutní stezky, dejte nám prosím vědět, kde budete působit, abychom mohli efektivně koordinovat Vaší pomoc (nejlépe emailem na adresu podstrechou@email.cz nebo telefonicky na žacího koordinátora 723 246 041). Informace o již upravených nebo obsazených úsecích najdete průběžně zde, případně u služby v kostele nebo telefonicky u žacího koordinátora). Mapku s vyznačením problematických úseků najdete zde

Na sobotní večer bude ve Skocích připraveno ohniště k posezení u svatojánského ohně. Nocování ve Skocích je možné ve stodole Gasthausu.  

Pokud budete mít zájem můžete si o sobotní noci zajet také do Toužimi, kde proběhne Svatojánská slavnost.

Předem všem děkujeme za pomoc a těšíme se na případnou účast na víkendové brigádě.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plakáty, pozvánky aj.