Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Skoky jsou zase živé. Už deset let

17. 4. 2018

Nový článek v Katolickém týdeníku si můžete přečíst zde:
http://www.katyd.cz/tema/skoky-jsou-zase-zive-uz-deset-let.html

 

Jarní brigáda 14. dubna 2018

12. 4. 2018

V sobotu 14. dubna proběhne ve Skocích jarní brigáda, která bude zaměřena na jarní úklid v okolí kostela a přípravu Skoků na letošní poutní sezónu. Začátek je od 10 hodin. Více v celém příspěvku.

Děkujeme Gábině hřbitovní brigádě za jarní úklid hřbitova!

 

Neděle Božího Milosrdenství ve Skokách - 8. dubna

8. 4. 2018

boziho-milosrdenstvi-2018-page-001.jpgDalší pouť do Skoků můžete společně s námi vykonat v neděli 8. dubna. Na tento den letos připadá Neděle Božího Milosrdenství. Poutní mši, kterou se obracíme k Panně Marii, prostřednici Božího Milosrdenství, bude celebrovat P. Vladimír Slámečka. Začátek je v obvyklých 14:00 a obvyklé je i pozvání k společnému posezení u kamen v sakristii nebo snad už před kostelem, vysvitne-li dubnové sluníčko. Ke stažení nabízíme plakát ve formátu pdf i jpg, událost k dalšímu sdílení najdete i na našem facebookovém profilu.

 

Jarní CITO 2018 ve Skocích

4. 4. 2018

cito-final-lg.pngJarní skokovské CITO proběhne v neděli 22. dubna 2018 od 10:00 hodin. Kromě obvyklého setkání vyznavačů geocachingu pod taktovkou Dílny U mnicha, proběhne ve druhá části akce pracovní aktivita - brigáda věnovaní jarnímu úklidu a přípravě Skoků na nadcházející sezónu. Účastníci se mohou těšit na malé občerstvení a táborák.

 

Velikonoční přání

29. 3. 2018

schongauer-martin-noli-me-tangere-1462-1465-altartafel-der-dominikanerkirche.jpg

Požehnané Velikonoce

přejeme všem přátelům a příznivcům

Mariánských Skoků

 

Výstava a publikace Znovuobjevené poklady Sudet v Plzni

28. 3. 2018

2593plak.jpg27. března 2018 proběhla od 16:30 ve vstupní hale Moving Station v Plzni vernisáž výstavy a představení publikace Znovuobjevené poklady Sudet, která se věnuje mimo jiné i poutnímu místu Skoky. Výstava je otevřena široké veřejnosti a bude jí možné shlédnout do 20. dubna 2018 vždy po - pá 10:00 - 19:00. Více k tomu najdete v celém příspěvku.

 

Květná neděle ve Skokách - 25.3.

5. 3. 2018

kvetna-nedele-2018-001.jpg25. březen je dnem, na který připadá letošní Květná neděle. Ve Skokách jsme jí oslavili poutní mší svatou, která začala již tradičně ve 14:00 a celebroval ji P. Vladimír Slámečka. Po poutní mši následovalo tradiční posezení, tentokráte díky jarnímu sluníčku nikoliv u kamen v sakristii, ale venku před kostelem. Do Skoků dorazilo přes tři desítky poutníků.

Plakát si můžete stáhnout ve formátech jpg a pdf, událost najdete i na facebooku.

A ještě aktuálně ke stavu zimní cesty - v neděli 18.3. bylo možné dojet až ke křížku u louky nad Skoky, dolů se autem už raději nespouštějte. Pokud ale ještě sníh připadne, doporučujeme spíše pěší výlet z Polomu. 

 

Fenomén Baroko - přednáška v penzionu Harmonie ve Žluticích 1.3.

22. 2. 2018

Muzejní spolek Žluticka zve na přednášku Fenomén Baroko, která se koná ve čtvrtek 1. března v penzionu Harmonie ve Žluticích od 17:00. Známá i neznámá fakta návštěvníkům osvětlí historik architektury Lubomír Zeman z NPÚ v Lokti. 

fenomen_baroko_-1-.jpgRok 2017 byl vyhlášen jako rok českého baroka. Bylo to důstojné připomenutí 300. výročí narození české královny Marie Terezie, která se narodila 13. května 1717. Arcivévodkyně rakouská, královna uherská, manželka císaře Svaté říše římské, etc., byla jedinou vládnoucí panovnicí na českém trůnu. A severozápadní oblasti Čech ji vděčí za mnohé. Období baroka je u nás stále vnímáno jako doba náboženského a národnostního útlaku, pod dojmem povinné četby z díla Aloise Jiráska jako „doba temna“. Pro české země ovšem toto období znamenalo obrovský rozkvět kultury, vědy i umění. Baroko tak po sobě zanechalo výrazné a nesmazatelné stopy.
   Předmětem přednášky bude seznámení široké veřejnosti s množstvím hmotných pozůstatků, památek z doby baroka v Karlovarském kraji, které představují přímo skvosty a poklady z hlediska českých zemí, ale i Evropy. Projdeme ty nejvýznamnější stavby a navštívíme místa, která dodnes dýchají tajemnou atmosférou. Představíme si ale rovněž tvůrce, umělce i jejich mecenáše, kteří dnes již neprávem upadli do zapomnění a bez jejichž erudice by tyto skvosty nikdy nevznikly. Karlovarský kraj se má čím pyšnit.
   Současně s tím doplní přednášku také publikace Průvodce po významných barokních památkách Karlovarského kraje.
   Na závěr akce proběhne křest knihy „Dědictví, aneb obnova drobných sakrálních staveb na Žluticku“. Jejími autory je Hana Hnyková a Jan Borecký. Kniha je dokumentem o opravách křížků a soch v okolí Žlutic v posledních letech.
   Výtěžek ze vstupného a prodeje publikace bude použit na záchranu márnice ve Skokách.

 

11.2. proběhla letošní první pouť - Lurdská

10. 2. 2018

lurdska-pout-2018-001.jpgPrvní pouť v novém roce proběhla nad očekávání skvěle! Cesta byla bez sněhu a cestmistr mráz se postaral o pevný povrch cesty, takže nikdo neuvízl a s opatrností se dalo dojet až ke kostelu. Spolu s celebrantem poutní mše P. Slámečkou se bohoslužby zúčastnilo 34 poutníků. Přítomní vzpomenuli také na pana Jaroslava Hráského, člena Poutního bratrstva Mariánských Skoků, který nás tento týden opustil. Účastníkům přišla vhod skvěle vytopená oratoř a také něco teplého a dobrého do žaludku. Plakátek ke stažení najdete zde ve formátu pdf a jpg, událost najdete i na Facebooku.

 

Plzeňští biskupové ke druhému kolu prezidentských voleb

25. 1. 2018

Rádi zveřejňujeme výzvu emeritního plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského k volbě Jiřího Drahoše. Celý text výzvy najdete zde na stránkách Plzeňské diecéze.

Zároveň připojujeme pastýřský list plzeňského biskupa Mons. Tomáše Holuba. 

S poděkováním a s úctou se s jejich názory ztotožňujeme.

vyzva-k-volbam-th-18.1.2018.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »