Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Pouť k svátku Nanebevzetí Panny Marie se koná v neděli 17. srpna

12. 8. 2014

nanebevzeti-panny-marie-001-001.jpgV neděli 17. srpna  se koná pouť do skokovské baziliky při příležitosti nejvýznamnějšího mariánského svátku liturgického roku.

Mše svatá začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. Jako vždy se na Vás budeme těšit po mši před kostelem nebo v sakristii, kde bude pro Vás přichystáno malé občerstvení.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.
 
 

 

VZPOMÍNKA NA ZUZANU NAVAROVOU - koncert v sobotu 23. srpna

11. 8. 2014

Pražská malířka a písničkářka Martina Trchová a brněnský kytarista Adam Kubát spojili své síly v pozoruhodném projektu připomínajícím život a tvorbu předčasně zesnulé zpěvačky, textařky a skladatelky Zuzany Navarové. Během večera zazní její písně nejen ze slavných období spolupráce se skupinami Nerez a Koa, ale také autorčina tvorba raná i pozdní. Více ochutnávek najdete na stránce http://martinatrchova.com/pisne-zuzany-navarove/. Koncert VZPOMÍNKA NA ZUZANU NAVAROVOU se koná v sobotu 23. srpna, začátek je v obvyklých 18:00. A souběžně si budete moci prohlédnout i výstavu obrazů Martiny Trchové Deníky z cesty do Santiago de Compostela.

UPOZORNĚNÍ: CESTA ZA POLOMEM JE PŘEHRAZENA OHRADNÍKEM. PRŮJEZD DO SKOKŮ JE MOŽNÝ PO SEJMUTÍ A OPĚTOVNÉM ZAVĚŠENÍ ZÁBRANY.

trchova2.jpg

 

Americký bluesman Lee Andrew Davison vystoupí ve Skokách v sobotu 9. srpna

29. 7. 2014

Léto vrcholí a před námi je srpnová část koncertního cyklu Živých Skoků 2014. V sobotu 9. srpna ji zahájí svým koncertem Lee Andrew Davison. Americký bluesman, žijící střídavě v Praze a v rodné Oklahomě, zazpívá ve Skokách především tradiční černošské spirituály a gospely. Nepřijede sám - dalšími členy jeho souboru Lee Andrew Davison Trio jsou klavírista Jiří Růžička a kytarista Jaro Šindler. Více se můžete dozvědět na webových stránkách www.leeandrewdavison.com, zde si také můžete poslechnout audio ukázky.
Koncert začne tradičně v 18:00.  Zbývá ještě upozornit na možnost stažení plakátů a na facebookový profil události. Jako vždy se na Vás těšíme! 

lee.jpg

 

Festival písničkářů v sobotu 26. července

26. 7. 2014

Hned následující víkend nás čeká ve Skokách další pestrý koncertní večer - malý každoroční Festival písničkářů. Začínáme tradičně v 18:00, profil na Facebooku zde, plakáty ke stažení zde - a kdo letos bude hrát? 

Jiří Smrž je čerstvým držitelem andělského ocenění svého aktuálního alba Kořeny a zcela právem bývá nazýván českým Bobem Dylanem.  www.jirismrz.com


Přemysl Rut, písničkář, muzikolog a muž mnoha dalších uměleckých profesí, představí ve Skokách osobitý písničkářský žánr - mariánské písně. Bohužel žádné video ve slibovaném žánru k dispozici zatím nemáme, tedy alespoň jedno v rovině pro Přemysla Ruta typické... cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99emysl_Rut


Slávek Klecandr
a jeho kapela OBOROH skvěle a osobitě propojuje píseň s vírou a víru s písní. www.oboroh.cz

 

 

Oldřich Janota / SOL ET LUNA (PL) - sobota 19.7.

19. 7. 2014

Zveme Vás na další koncert cyklu Živé Skoky 2014!

   V sobotu 19. července v 18:00 nás čekají vlastně koncerty dva, propojené do společného večera. Jeho první polovina patří Oldřichu Janotovi, písničkáři a básníkovi, který svojí tvorbou propojuje žánry a inspiruje široké okolí nejen na poli hudebním. Ve Skokách není poprvé a jistě ani naposledy, jeho koncert je pokaždé jiný, nechme se proto zatím překvapit, zda nás čeká Oldřichův sólový koncert nebo zda OJ vystoupí společně s kapelou Ora Pro Nobis. 

   Druhá půlka sobotního večera bude patřit polské dvojici SOL ET LUNA. Tvoří ji Saba Zuzanna Krasoczko (zpěv, flétna, daf) a  Mieczysław Eligiusz Litwiński (zpěv, harmonium, housle, tar, zither a další nástroje).
   Dva magické doplňující se hlasy o mistrovském rozsahu se zvuky hranými jednou rukou na klávesách malého kufříkového harmonia – z tak základních prostředků budují Sol et Luna téměř celý koncert skládající se z Litwinského podmanivě krásných písní. Ten ve svých kompozicích mísí kultury, jazyky, věky, přesto ani na chvíli nemizí pocit jejich povědomosti a blízkosti. Sol et Luna dokonale propojují tradici se současností, každý jejich koncert je prožitkem vesmíru.
   Duo vystupuje od roku 2000, jeho hudba zahrnuje Litwinského vlastní kompozice na texty mystických básníků různých epoch a kultur (jako např. cyklus zhudebněné poezie Jallaludina Rúmího, perského básníka a mystika z 13. století, cyklus na texty Angela Silesia, cyklus písní Akh na texty ze sbírky papyrů Sestry Kai z Egyptské knihy mrtvých, zhudebněné básně Novalise, Adama Mickiewicze, Konstantina Balmonta), tradiční písně mnoha národů (zejména litevské, perské, židovské) i středověkou hudbu.
   Texty jsou zpívány v originálních jazycích, živých i mrtvých, nebo v polských překladech. Během koncertu tak zazní starořečtina, perština, litevština, němčina, hebrejština, a samozřejmě i polština.  

 Plakát koncertu (i ostatních událostí Živých Skoků 2014) si můžete stáhnout zde.

 Fotografie z koncertu naleznete ve Fotoalbu.

 

Pouť ke cti Panny Marie Karmelské proběhla v neděli 20.7.

18. 7. 2014

pout-ke-cti-p.-marie-karmelske-001-001.jpgV měsíci, kdy církev slaví jak Matku Boží z hory Karmel, tak také svaté sestry z Betánie, Marii a Martu, vzory kontemplativního a aktivního života, budeme ve Skokách rozjímat o modlitbě a jejím místě v životě každého z nás. Mši svatou za účasti více než třicítky poutníků celebrolal rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka.

Plakát poutě je ke stažení ve formátu jpg i ve formátu pdf.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

Fotografie z pouti ve Fotoalbu.

 

Svatodušní pouť v neděli 8. června

8. 7. 2014

svatodusni-pout-001-001.jpgV neděli 8. června proběhne ve Skokách Svatodušní pouť - Letnice ve Skokách. S apoštoly a Pannou Marií poprosíme ve večeřadle o plnost darů Ducha svatého pro nás a pro celý svět. Zvláště pro ty, kteří v ten den přijmou svátost biřmování.

Mše svatá začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. Jako vždy se na Vás budeme těšit po mši před kostelem nebo v sakristii, kde bude pro Vás přichystáno malé občerstvení.

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát Svatodušní poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Zahájení poutnické sezóny 2014 na Skokovské stezce - mimořádná pouť 2014

5. 7. 2014

img_5789-m25.jpgLetošní poutní sezóna na mariánské poutní Skokovské stezce byla zahájena ve čtvrtek 3. července v 10:00 hodin v klášteře premonstrátů v Teplé, odkud ve 12:00 hodin vyšli na třídenní pouť do Skoků první oficiální poutníci. Z Teplé do Skoků budou putovat s kopií obrazu P. Marie Skokovské v doprovodu Poutníka Hrocha, do Skoků dorazí v předvečer hlavní skokovské poutní slavnosti, na Noc světel v sobotu 5. července.

Při příležitosti hlavní pouti ve Skocích je vyhlášena mimořádná "zkrácená" pouť po Skokovské stezce v úseku Toužim-Skoky (16 km). Pouť lze vykonat v sobotu 5.7 s poutníky z Teplé nebo v neděli ráno 6.7. Poutnícké pasy budou k vyzvednutí v toužimském infocentru (sobota 09.00-17:00, neděle 09.00-12:00).

Více k organizaci akce najdete v celém článku nebo v rubrice Poutní stezka.

 

Program na víkend - Noc světel (sobota 5.7.) a Skokovská pouť (neděle 6.7.)

30. 6. 2014

Noc světel

taize-2014-001-001.jpgV sobotu 5. července proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách už popáté Noc světel se zpěvy z klášterní komunity v Taizé v podání improvizovaného sboru zpěváků, hudebníků a členů skokovské kostelní scholy. Kostel bude v tento předvečer hlavní skokovské pouti slavnostně osvětlen stovkami svíček. Organizátoři Noci světel rádi uvítají další zpěváky či hudebníky, kteří se budou chtít Noci světel zúčastnit aktivně. Mohou nás kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy lucie(zavináč)spiritualy.cz .

Noc světel začíná ve 20:30, ale už v 19:30 jí bude předcházet vernisáž výstavy fotografií Heleny Kalendové nazvané Pozapomenutá zjevení. Fotografie přibližují několik málo známých míst mariánských zjevení na našem území. Více informací o výstavě najdete na stránce www.miracula.cz.

Noc světel na Facebooku: https://www.facebook.com/#!/events/294696437358770/


Skokovská pouť k svátku Navštívení Panny Marie

ceskonemecka-hlavni-001-001.jpgV neděli 6. července se bude ve Skokách konat tradiční hlavní pouť, slavená ke dni svátku Navštívení Panny Marie (podle předkoncilního liturgického kalendáře) již od dob vzniku zdejšího mariánského poutního kostela. Pouť nese podtitul Českoněmecká pouť porozumění, zúčastní se jí také krajané z Německa. Poutní slavnost začne v 10:00 procesím u křížku nad bývalou obcí a bude pokračovat v 11:00 poutní mší.
Hlavním celebrantem bude opat Kanonie premonstrátů v Teplé P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem. V rámci liturgie zazní Missa in C od Franze Josepha Aumanna v podání Kolegia pro duchovní hudbu.
Pro poutníky bude přichystáno polední občerstvení v bývalé farské zahradě i odpolední komentované prohlídky kostela.

Skokovská pouť na Facebooku:
https://www.facebook.com/#!/events/554789584630114/

Plakáty jednotlivých akcí si můžete stáhnout zde.

Těšíme se na Vás!

 

Hledáme zpěváky i pomocníky pro letošní Noc světel 5.7.

25. 6. 2014

p7062179.jpgMilí přátelé, i letos, už popáté, chystáme NOC SVĚTEL - večer se ZPĚVY Z TAIZÉ. Ta se bude konat v sobotu 5. července od 20.30. Zkouška bude probíhat přímo na místě tentýž den od 15.30.

Jelikož nás není mnoho a kostel je veliký, SHÁNÍME dalsi ZPĚVÁKY všech hlasů (sboristy i sólisty) a HUDEBNÍKY (například flétna - zobcová i příčná, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend v pozapomenutých Skokách. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli POMOCI s výzdobou a úpravou kostela nebo DOPRAVOU či jinak organizačně.

Loni tento večer Skoky krom muzikantů navštívilo cca 150 návštěvníků, jejich počet stále roste.

Atmosféru večera mohou přiblížit například tyto snímky.

Hlavní organizátorkou letošní Noci světel je členka našeho spolku Lucie Haschková, máte-li chuť k aktivní účasti, napište jí pokud možno co nejdříve na e-mail
lucie(zavináč)spiritualy.cz.

Budeme rádi také za případné šíření této zvěsti dál...

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »