Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Pozvánka na pouť do Mostce v sobotu 4.5.2013

3. 5. 2013

Již řadu let se u Mostce, který leží na opačném břehu Žlutické přehrady, koná u obnovené mariánské kapličky pouť k poctě Panny Marie Prostřednice všech milostí. Ta letošní proběhne v sobotu 4. května 2013 od 13 hodin. Pořadatelé této poutě srdečně zvou i všechny přátele Skoků.

 

 

Pouť Českoněmeckého porozumění ve Skokách se koná ve středu 1. května, mši svatou bude celebovat Mons. František Radkovský

1. 5. 2013


Formát pdf                  Formát jpg

Květnové poutě ve Skokách mají dlouhou tradici. Ačkoliv hlavní pouť se zde slaví až v létě na začátku července, bývaly Skoky každoročně malým ostrůvkem víry i svobody už prvního května – tedy právě v den, který si přisvojila komunistická moc a naplnila jej povinnými průvody s hesly a pochybnou vlajkoslávou po celé zemi. Dnes se už s úsměvem vzpomíná na překážky, které byly tehdy českým i německým poutníkům státní mocí kladeny – vytvářením zátarasů na přístupové cestě do Skoků počínaje a zákazem prodeje pouťového zboží konče.

I letos se ve středu 1. května otevřou brány skokovského kostela Navštívení Panny Marie poutníkům obou národností. Poutní slavnost bude zahájena tradičně v 10 hodin procesím, na které pak naváže v 11 hodin mše svatá. Skoky letos uvítají svého velkého příznivce, kterého našly v biskupovi Plzeňské diecéze Mons. Františkovi Radkovském. Ten bude hlavním celebrantem poutní mše svaté, chybět nebudou ani zástupci Kanonie premonstrátů v Teplé, pod jejichž duchovní správu kostel nyní spadá. Během mše svaté zazní Missa Brevis a moll F. X. Brixiho v podání klatovského Kolegia pro duchovní hudbu.

Po skončení duchovní slavnosti bude pro poutníky přichystáno občerstvení, bude možné si také zakoupit drobné suvenýry. Poutní program pak ve 14:00 zakončí samostatným koncertem Kolegium pro duchovní hudbu, které vede Vít Aschenbrenner. Na programu budou barokní autoři Arcangelo Corelli, Antonio Caldara, Giovanni Battista Pergolesi, Johann Sebastian Bach a Georg Friedrich Händel, respektive jejich díla ze sbírky mariánského poutního kostela v Klatovech. 

Během celého dne se návštěvníci Skoků budou setkávat s drobnými výtvarnými intervencemi autorek Anety Grňákové, Zuzany Mazáčové a Kláry Syrůčkové. Projekt VRSTVY a SKOKY, který studentky pražské DAMU realizují pod vedením dr. Andrey Králové chce upozornit na genius loci i paměť místa zaniklé vesnice. Inspirací jsou dávné i nedávné příběhy, které se bezprostředně dotýkají Mariánských Skoků.

Po celý den bude kostel zpřístupněn nejen poutníkům k modlitbám u zdejšího obrazu Panny Marie Pomocnice, ale i ostatním návštěvníkům k prohlídkám. Při kostelní sbírce lze finančním příspěvkem podpořit záchranu kostela.

 

Mimořádná pouť po Skokovské stezce 1.5. 2013

27. 4. 2013

Při příležitosti květnové pouti ve Skocích, která se koná 1. května 2013, se uskuteční mimořádná, zkrácená pouť po Skokovské poutní stezce, a to v úseku Toužim-Skoky. Poutníkům bude vydán poutnický pas a certifikát. Více v celém příspěvku.

 

Brigáda k přípravě kostela na pouť bude v sobotu 27. dubna

26. 4. 2013

V sobotu 27. dubna 2013 se od 13 do 18 hodin koná brigáda, jejímž cílem je příprava kostela na blížící se významnou poutní slavnost 1. května. Začátek úklidové brigády je ve 13:00 hodin. 

 

Jarní brigády ve Skocích začínají

24. 4. 2013

Také do Skoků již konečně dorazilo jaro a též se blíží letošní první z hlavních poutních slavností, prvomájová skokovská pouť. Po dlouhé zimě je třeba vše připravit na tuto akci i na blížící se sezónu. Práce je zde dost a tak začínáme již koncem dubna! První brigáda je ve čtrvrtek 25.4.2013. Další v sobotu 27.4. a v neděli 28.4.2013. Více podrobností k možnosti pomoci v celém příspěvku.

 

Pouť Božího Milosrdenství v neděli 7.4.

2. 4. 2013

pout-boziho-milosrdenstvi-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg

Poutní sezóna 2013 ve Skokách pokračuje v březnu Poutí Božího Milosrdenství, konanou 7.dubna v den 2. neděle velikonoční. Mše svatá tradičně celebrovaná P. Vladimírem Slámečkou začne v obvyklých 14:00. Během poutní mše poprvé zazní i některé části z připravované Skokovské mše. Po poutní mši je připraveno posezení s občerstvením ve vytápěné sakristii. * * * Ještě je na místě jedno upozornění technického rázu - sníh pravděpodobně odtaje, pokud by však v den poutní mše sněžilo, nebo se ke sněžení právě schylovalo, případně by cesta do Skoků byla již pod výraznou sněhovou pokrývkou, doporučujeme ponechat auto v Polomu a do Skoků dojít pěšky (cca 2 km). Sledujte prosím při cestě do Skoků nástěnku v Údrči vedle kostela sv. Linharta - v případě nutnosti zde vyvěsíme aktuální doplňující informace.

 

Velikonoční přání ze Skoků

31. 3. 2013

a

 

Postní pouť v neděli 10. března

21. 2. 2013

postni-pout-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg

Poutní sezóna 2013 ve Skokách pokračuje opět  v březnu Postní poutí, konanou v neděli 10.3. u příležitosti 4. neděle postní, zvané Radostná. Mše svatá tradičně celebrovaná P. Vladimírem Slámečkou začne v obvyklých 14:00. Po poutní mši je připraveno posezení s občerstvením ve vytápěné sakristii. * * * Ještě je na místě jedno upozornění technického rázu - sníh pravděpodobně odtaje, pokud by však v den poutní mše sněžilo, nebo se ke sněžení právě schylovalo, případně by cesta do Skoků byla již pod výraznou sněhovou pokrývkou, doporučujeme ponechat auto v Polomu a do Skoků dojít pěšky (cca 2 km). Sledujte prosím při cestě do Skoků nástěnku v Údrči vedle kostela sv. Linharta - v případě nutnosti zde vyvěsíme aktuální doplňující informace.  

 

Podzimní brigáda v sobotu 24. listopadu 2012

24. 11. 2012

V sobotu 24. listopadu 2012 proběhne další z podzimních brigád ve Skocích, sraz je v 10:00 hodin u kostela.

 

Mimořádná pouť 7.10. 2012

21. 9. 2012

Při příležitosti Růžencové poutě k poctě P. Marie Růžencové ve Skocích, která proběhne v neděli 7. října 2012, vyhlašujeme na mariánské poutní Skokovské stezce mimořádnou, tedy zkrácenou pouť z Toužimi do Skoků. Poutníci si budou moci od 10:00 hodin vyzvednout poutnické pasy v toužimském infocentru. O připravované slavnosti ve Skocích více ZDE.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »