Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Prvomájová pouť Českoněmeckého porozumění

1. 5. 2016

ceskonemecka-majova-2016.jpgPrávě je za námi tradiční "prvomájová" Českoněmecká pouť porozumění. Tradice této poutě vznikla v dobách totality, byla tehdy odpovědí na prvomájové komunistické oslavy.

Program poutě začal v 10:00 procesím, které vyšlo od křížku nad Skoky. V 11:00 pak pokračoval poutní mší svatou, kterou celebroval P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem, opat Kanonie premonstrátů v Teplé, za účasti dalších dvou kněží z Německa. Mezi asi osmi desítkami poutníků byli lidé z Čech, Německa či Rakouska. Již tradičně také dorazila delegace organizace Ackermann Gemeinde z německého Würzburgu v čele s diecezním předsedou Hans-Peterem Dörrem. Na organizaci a přípravě poutě se podílel Spolek Němců v Čechách, z. s., v čele s panem Richardem Šulkem.   

Pro všechny příchozí byl připraven stánek s občerstvením a stánek s upomínkovými předměty. Po mši svaté následovalo tradiční setkání poutníků, odpolední program doplnily komentované prohlídky kostela.

 

Tento víkend ve Skocích - CITO, svatba i brigády

12. 4. 2016

O tomto jarním víkendu 16. a 17. dubna 2016 se ve Skocích uskuteční několik akcí. Po oba víkendové dny bude probíhat brigáda, v sobotu zažije kostel další svatební obřad a v neděli pak setkání vyznavačů geocachingu CITO Skoky 2016. Více v celém příspěvku.

 

Květná neděle ve Skokách 20. března

2. 3. 2016

 

kvetna-nedele-001-001.jpgDŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! Z důvodu náhlého onemocnění o. Vladimíra se mše svatá NEKONÁ. Kostel bude v době bohoslužby otevřen pro individuální prohlídku. Za způsobené komplikace se omlouváme. 

Cesta do Skoků je po zimě pro osobní automobil nesjízdná, proto doporučujeme zaparkovat už v Polomu či na náhorní plošině nad Polomem a zbytek cesty (2 km) absolvovat raději pěšky. Těšíme se na Vás.

Plakát ve formátu pdf.

Profil události na Facebooku.

 

 

Brigáda v neděli 8. listopadu 2015

8. 11. 2015

Další pracovní setkání se uskuteční v neděli 8. listopadu 2015 od 9:00 hodin a bude opět zaměřené na práce v podkroví kostela, kde budou pokračovat úklidové práce.

 

První neděle adventní ve Skokách - neděle 29. listopadu

7. 11. 2015

 

prvni-nedele-adventni-001-001.jpgSrdečně Vás zveme do poutního kostela Navštívení Panny Marie v bývalých Skokách u Žlutic na pouť spojenou s První nedělí adventní, která letos připadá na 29. listopad. Také ve Skokách budeme světit adventní věnec a zapálíme na něm první svíci. Začátek poutní mše je ve 14:00, celebrantem bude rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. 

Těší se na Vás organizátoři z občanského sdružení Pod střechou!


Plakát ve formátu pdf: www.skoky.eu/file/256/prvni-nedele-adventni.pdf
Plakát ve formátu jpg: 
www.skoky.eu/file/256/prvni-nedele-adventni.pdf
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1662223084056739/

 

Další malý zázrak ve Skocích - poutnický dům se konečně stává realitou

5. 11. 2015

skoky-pout-duben-2015a--16-minism.jpg

 

V letošním roce se našemu spolku podařilo k již získanému pozemku zakoupit i stavbu čp. 21 - bývalý Schopfův hostinec, která je jeho součástí. Po téměř 9 letech se tak konečně otevřela možnost vybudovat ve Skocích odpovídající zázemí pro poutní kostel. 

Budoucí dům pro poutníky již podpořil poutník Petr "Hroch" Binder. Více v celém příspěvku.

 

Brigáda na kostele - 23. a 24.10.2015

20. 10. 2015

skoky--oprava-2015.09c--7-minis.jpgDalší podzimní brigáda se uskuteční v pátek 23. a v sobotu 24. října 2015. Tentokráte bude zaměřená do kostela, takže se bude konat za každého počasí. Více v celém příspěvku.

 

Nanebevzetí Panny Marie - neděle 16. srpna

9. 8. 2015

nanebevzeti-panny-marie-2015.jpgNejvětší mariánský svátek liturgického roku  prožijeme v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách v neděli 16. srpna. Pouť a mše svatá ke cti Panny Marie Nanebevzaté je spojená s prosbou o šťastné završení našeho života. Poutní mši celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům jako obvykle nabídneme malé občerstvení.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

C&K Vocal, rocková legenda ve Skokách

15. 7. 2015

 

ck-vocal-15.jpg

C&K Vocal, skupina, vokální rockové těleso a především zjevení na konci husákovské normalizace, si připravila pro své vystoupení ve Skokách zvláštní repertoár. V čem bude jedinečný? Během večera zazní nejslavnější písně C&K Vocalu z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, kdy se skupině přes všechny překážky podařilo natočit a vydat několik mimořádně zdařilých LP desek. Výběr z alb GeneraceBalada o Zemi a Causa Krysař bude tvořit první půlku koncertu, zpívanou tak jako kdysi s doprovodem halfplaybacků, natočených studiovou skupinou bohužel nedávno zesnulého kytaristy a skladatele Oty Petřiny. Druhá polovina koncertu pak bude patřit písním vzniklým po sametové revoluci, po odchodu původního vedoucího souboru Ladislava Kantora, který tehdy vyměnil svůj kapelnický post za práci v hradním týmu prezidenta Václava Havla.

C&K Vocal ve Skokách vystoupí v sestavě: Jiří Cerha, Zuzana Hanzlová, Hana Horká, Veronika Pospíšilová, Michal Pleskot Jiří Šlupka Svěrák. Dvěma hlavními osobnostmi skupiny byli vždy hudební skladatel Jiří Cerha a textař Ladislav Kantor, ale skupina byla tvůrčím způsobem propojena s mnoha dalšími osobnostmi české hudební scény – jmenujme tedy alespoň Petra Skoumala, Otu Petřinu, Pavla Šruta, Luboše Pospíšila nebo Vladimíra Mertu.

Koncert začíná v 18:00.

Mnoho dalších informací lze nalézt nejen na stránkách skupiny (www.ckvocal.cz), ale i na stránce hudebního publicisty Jiřího Černého 
(http://www.nacerno.cz/view.php?cisloclanku=2012040801).

cele-c-k-detaily-001zm.jpg

 

Svatoanenská pouť ve Skokách v neděli 27. července

14. 7. 2015

svatoanenska-pout-001-001.jpgTradiční nedělní poutní mše ve Skokách připadá na 27. července. Její celebrant, rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka jí pojal jako Svatoanenskou pouť - pouť ke cti svatých Jáchyma a Anny s prosbou zvláště za naše prarodiče a jejich odpovědnost za výchovu budoucích generací.  Začátek je ve 14:00

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »