Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Hledáme zpěváky, hudebníky i pomocníky pro letošní Noc světel (sobota 4.7.)

1. 7. 2015

Letos už pošesté chystáme NOC SVĚTEL - večer se ZPĚVY Z TAIZÉ v polozapomenutém a znovu objeveném poutním kostele ve Skokách - Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku, která se bude konat v sobotu 4. července od 20.30. Zkouška bude probíhat přímo na místě tentýž den od 15 hodin. Jelikož nás není mnoho a kostel je veliký, SHÁNÍME další ZPĚVÁKY všech hlasů (sboristy i sólisty) a HUDEBNÍKY (např. flétna - zobcová i příčná, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend na tomto lidmi zapomenutém místě. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli POMOCI s výzdobou a úpravou kostela nebo DOPRAVOU či jinak organizačně.

Kontakt: Lucie Haschková, lucie/zavinac/spiritualy.cz

skoky2015.jpg

 

Slavnost Božího Těla ve Skokách v neděli 7. června

7. 6. 2015

slavnost-tela-a-krve-pane-001-001.jpgSlavnost Těla a Krve Páně, někdy také nazývanou slavností Božího Těla,  prožijeme v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách v neděli 7.června. Mše svatá bude spojena s procesím zaniklou obcí s prosbou za ty, kteří ve zdejším kraji žili, pracovali, modlili se, ale i za ty, kteří zde zasévali nenávist a zkázu. Poutní mši celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům jako obvykle nabídneme malé občerstvení.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

26. dubna - CITO SKOKY 2015 A AKCE UKLIĎME ČESKO 2015

11. 4. 2015

Akce nejen pro "kačery" CITO SKOKY 2015 se chystá 26. dubna 2015 v 10.30. Více na webu CITO Skoky 2015. Současně proběhne celonárodní akce UKLIĎME ČESKO  (viz http://www.uklidmecesko.cz).

 

Veselé a požehnané Velikonoce ze Skoků

3. 4. 2015

Aprílový jarně-zimní velikonoční pozdrav s přáním veselých a požehnaných Velikonoc Vám všem zasíláme ze Skoků 

ves.-velikonoce-skoky-2015.2.jpg

 

Květná neděle ve Skokách 29. března

13. 3. 2015

kvetna-nedele-001-001zm.jpgBřeznová poutní mše ve Skokách se koná na Květnou neděli. Ta letos připadá na 29. března. Poutní mši spojenou s žehnáním ratolestí a průvodem do kostela celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Během mše zazní Markovy pašije v podání skokovské scholy. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje.

 

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

První jarní brigády ve Skocích již v březnu

28. 2. 2015

Na víkend 6. až 8. března 2015 je do Skoků naplánovaná první letošní jarní brigáda. Práce je tu dost, jako na kostele, takže každá ochotná ruka bude vítána. Akce proběhne za každého počasí, pokud nebude vánice, práce jsou i pod střechou. Více v celém příspěvku.

 

Skoky jedou na Poutní dny v Kroměříži 2015

24. 2. 2015

Skoky se chystají prezentovat na miniveletrhu poutních míst v rámci Poutních dnů v Kroměříži, které proběhnou v pátek 27. a v sobotu 28. března 2015. Více o této akci najdete na webu http://www.poutnidny.cz/.

 

1. neděle postní ve Skokách - 22. února

21. 1. 2015

 

1.-nedele-postni-001-001-zm.jpgÚnorová poutní mše ve Skokách se koná v den 1. neděle postní, která letos připadá na neděli 22. února. Poutní mši spojenou s udělováním popelce celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje.

Upozorňujeme motorizované návštěvníky, že auto je vzhledem k sněhovým podmínkám nutno ponechat na parkovišti u křížku nad Skoky. Při cestě z Polomu je nutné případně sněhem zafoukaná místa na hlavní cestě objet.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Svátek Křtu Páně - první novoroční pouť v neděli 11. ledna

3. 1. 2015

svatek-krtu-pane-001-001.jpgTěšíme se na Vás po prosincové přestávce opět na poutní mši ve Skokách. V neděli 11. ledna odpoledne otevřeme kostel všem poutníkům při příležitosti svátku Křtu Páně. Poutní mši na sklonku vánoční doby spojenou se svěcením vody a s obnovou křestních závazků celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje. 

Dříve, než se vydáte na cestu, pohlédněte ještě prosím aktuálně na naše stránky, v případě velké nepřízně počasí a s ní spojenou nedostupností Skoků bychom poutní mši přesunuli do kostela sv. Linharta v Údrči, která leží na cestě do Skoků po silnici.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.


 

Hledáme dobrovolníky na zajištění poutní sezóny 2015

1. 1. 2015

visacka.pngNa e-mailovou adresu podstrechou@email.cz se můžete přihlásit do služeb v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění provozu poutního kostela během letní poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem! Více informací v celém článku, rozpis služeb zde.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »