Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

První jarní brigády ve Skocích již v březnu

28. 2. 2015

Na víkend 6. až 8. března 2015 je do Skoků naplánovaná první letošní jarní brigáda. Práce je tu dost, jako na kostele, takže každá ochotná ruka bude vítána. Akce proběhne za každého počasí, pokud nebude vánice, práce jsou i pod střechou. Více v celém příspěvku.

 

Skoky jedou na Poutní dny v Kroměříži 2015

24. 2. 2015

Skoky se chystají prezentovat na miniveletrhu poutních míst v rámci Poutních dnů v Kroměříži, které proběhnou v pátek 27. a v sobotu 28. března 2015. Více o této akci najdete na webu http://www.poutnidny.cz/.

 

1. neděle postní ve Skokách - 22. února

21. 1. 2015

 

1.-nedele-postni-001-001-zm.jpgÚnorová poutní mše ve Skokách se koná v den 1. neděle postní, která letos připadá na neděli 22. února. Poutní mši spojenou s udělováním popelce celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje.

Upozorňujeme motorizované návštěvníky, že auto je vzhledem k sněhovým podmínkám nutno ponechat na parkovišti u křížku nad Skoky. Při cestě z Polomu je nutné případně sněhem zafoukaná místa na hlavní cestě objet.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Svátek Křtu Páně - první novoroční pouť v neděli 11. ledna

3. 1. 2015

svatek-krtu-pane-001-001.jpgTěšíme se na Vás po prosincové přestávce opět na poutní mši ve Skokách. V neděli 11. ledna odpoledne otevřeme kostel všem poutníkům při příležitosti svátku Křtu Páně. Poutní mši na sklonku vánoční doby spojenou se svěcením vody a s obnovou křestních závazků celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Začátek je ve 14:00. Příchozím poutníkům nabídneme malé občerstvení a horké nápoje. 

Dříve, než se vydáte na cestu, pohlédněte ještě prosím aktuálně na naše stránky, v případě velké nepřízně počasí a s ní spojenou nedostupností Skoků bychom poutní mši přesunuli do kostela sv. Linharta v Údrči, která leží na cestě do Skoků po silnici.

Plakát poutě ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.


 

Hledáme dobrovolníky na zajištění poutní sezóny 2015

1. 1. 2015

visacka.pngNa e-mailovou adresu podstrechou@email.cz se můžete přihlásit do služeb v rámci dalšího ročníku dobrovolnického projektu na oživení Skoků a zajištění provozu poutního kostela během letní poutní sezóny na Skokovské stezce. Staňte se dobrovolným kastelánem-kostelníkem! Více informací v celém článku, rozpis služeb zde.

 

Adventní pouť v neděli 30. listopadu

30. 11. 2014

adventni-pout-001-001.jpgV neděli 30. listopadu proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie Adventní pouť - začátek posvátné doby adventní ve Skokách, žehnání adventních věnců a zažehnutí první adventní svíce. Mše svatá začne ve 14:00, celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka. Těšíme se na Vás!

Plakát poutě volně ke stažení ve formátu pdf najdete zde.

Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Dušičková pouť v neděli 2.11. bude propojena s koncertem festivalu Musica Sacra 2014

20. 10. 2014

dusickova_pout-001-001.jpgV den památky všech věrných zemřelých slavíme mši svatou za všechny zesnulé obyvatele Skoků, za nesčíslné zástupy poutníků, za kněze, kteří zde sloužili, ale i za ty, kteří přispěli k devastaci tohoto místa a k rozvratu kraje, s prosbou o smíření a odpuštění.

Mše svatá od 14:00, celebruje rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka.

Součástí liturgie bude Requiem pro defuncto in c moll J. M. Haydna v podání souborů Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu v rámci projektu Europamusicale - Musica Sacra. Na mši svatou naváže krátký festivalový koncert dvěma světovými premiérami děl současných umělců. Ve Skokách zazní skladba Laß kommen Trübsal, Angst und Not, jejímž autorem je Holmer Becker (1955), a dále Hymnus o usmíření Jiřího Bezděka (1961). Po koncertě bude následovat průvod na místní hřbitov a tradiční dušičková pobožnost.

musica_sacra_plakat_skoky-001-001.jpg

Zde si můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.
Událost má svůj profil také na Facebooku.

 

Misijní neděle ve Skokách proběhne 19. října

27. 9. 2014

misijni-nedele-001-001.jpgV neděli 19. října proběhne ve Skokách Misijní neděle. Poutní mše bude spojena s prosbou pro nová misijní povolání především pro Evropu a naši vlast. V kraji, ve kterém leží Skoky, tedy v kraji s téměř nulovou religiozitou se jeví prosba o nové metody misijní práce a zapálené misionáře jako víc než potřebná.

Mše svatá začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka. 

Jako vždy bude pro poutníky po mši svaté připraveno posezení s malým pohoštěním, podle počasí buď před kostelem nebo ve vytopené sakristii. A patrně tento den bude tím posledním, kdy si ještě budete moci prohlédnout obě fotografické výstavy v západní věži.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

Pouť k trpící Matce, stojící pod křížem svého Syna. Neděle 14. září.

14. 9. 2014

stabat-mater-001-001.jpgDalší pouť ve Skokách se koná v neděli 14. září a nese název  Pouť k trpící Matce, stojící pod křížem svého Syna.  Ve skokovské bazilice oslavíme Svátek Povýšení svatého kříže a Panny Marie.
Mše svatá za trpící, pronásledované a nemocné bratry a sestry u nás i kdekoliv na světě začne ve 14:00. Celebruje P. Vladimír Slámečka.

Jako vždy bude pro poutníky po mši svaté připraveno posezení s malým pohoštěním, podle počasí buď před kostelem nebo ve vytopené sakristii. Srdečně zveme jak na tuto pouť, tak také na Dny evropského dědictví, které ten den končí.

Zde můžete stáhnout plakát poutě ve formátu pdf.

Událost má také svůj profil na Facebooku.

 

 

EHD - Dny evropského dědictví ve Skocích 7.-14.9. 2014

7. 9. 2014

ehd_logo_jpg.jpgVe dnech 6. až 14. září probíhají v ČR Dny evropského dědictví - European Heritage Days (EHD). K této celoevropské kulturní akci, zpřístupňujicí zejména běžně nepřístupné památkové objekty, se tradičně připojují také Skoky. Kostel bude otevřen denně od 7. do 14. září od 9 do 17 hodin, komentované prohlídky kostela se konají denně v době od 9 do 16 hodin.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »