Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program zahájení poutní sezóny 2012 a putování z Teplé do Skoků 28.-30.6.

1. 7. 2012

Letošní obnovená, v pořadí již třetí poutní sezóna ve Skokách začne 28. června společným putováním z Teplé do Skoků, které završí 30. června Noc světel s písněmi z Taizé ve skokovském kostele.  Ve Skokách bude sezóna zahájena 1. července poutní slavností a setkáním rodáků, kde proběhne bohoslužba, setkání poutníků a rodáků s občerstvením, posezením, ale také třeba autorské čtení z knihy Heleny Ďuroškové, bývalé obyvatelky Skoků. 

Srdečně zveme všechny poutníky k "Panence Skákavé", rodáky ze Skoků, přátele tohoto magického místa a všechny ostatní.

Společné procesí - pěší pouť z Teplé do Skoků 28.-30.6. 2012: Přihlášky s požadavky na ubytování na společné putování z kláštera v Teplé do Skoků zasílejte do úterý 26. června na emaily podstrechou@email.cz nebo stezkaskoky@email.cz (z důvodu organizačního zajištění ubytování a stravování). K poutníkům se lze bez předchozího přihlášení připojit kdekoliv na cestě, ale v tomto případě nelze zaručit možnost ubytování a dalších služeb. Rozvrh cesty: I. etapa 28.6.: klášter Teplá-Nežichov, zahájení v klášteře v 10:00 hodin, II. etapa 29.6.: Nežichov-Toužim, III. etapa 30.6.: Toužim-Skoky. Kontakt na průvodce poutníků - tel. 723246041. 

Program procesí a poutní mše, konané při příležitosti Českoněmecké pouti porozumění v neděli 1. července ve Skokách, si můžete stáhnout zde.