Jdi na obsah Jdi na menu
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky za koncert 19. 8. 2010

(Pavla, 21. 8. 2010 19:31)

Chtěla bych poděkovat za koncert dne 19. 8. 2010 byl to velký zážitek na nádherném místě :) doufám, že se na toto místo ještě někdy podívám ! Díky a přeji hodně šťestí !

Neskutečný zážitek

(Jana, 19. 8. 2010 23:26)

Chci jen poděkovat nadšencům,kteří se starají o tento krásný kout naší země.Koncert Petra Linharta a Lenky Dusilové v tajuplném prostředí kostela byl úžasný.Nedá se to popsat,prostě jen díky vám všem

Poděkování – Skoky jsou opravdu „živé“

(Dvořák (Jihlavsko), 27. 7. 2010 23:03)

- nečekal jsem, že díky dobrovolníkům najdeme chrám otevřený…
- nečekal jsem, že nám pan Schierl udělá prohlídku s podrobným výkladem…
- nečekal jsem, že nám bude nabídnuto a umožněno přespání…
- nečekal jsem, že se k chrámu dostanu autem…
- nevěděl jsem, kolik akcí se zde koná…
- nevěděl jsem o těchto skvělých internetových stránkách…
……………a jsem nesmírně rád, že tomu tak je, že se našli lidé, kteří toto krásné místo pozvednou a vrátí mu úctu a slávu, která mu náleží
DÍK vám všem, kteří pracujete na záchraně Mariánských Skoků!!!

Přání a pozdrav

(-tn-, 22. 6. 2010 17:06)

všem, kteří pečují o tak krásné místo s monumentálním kostelem - hojnost Božích milostí, pokoj a požehnání.
Zdravím touto cestou i P. Pavla Zahradníčka.

Poděkování

(Jiří, 9. 5. 2010 1:53)

Děkujeme všem poutníkům a návštěvníkům májové pouti, a zvláště jedinému stánkaři "Medvědovi", který letos hájil čest kdysi vyhlášených a slavných skokovských poutních trhů. Děkujeme Vám všem za Vaší podporu Skoků účastí na pouti i za Vaše dary.
Pod střechou, občanské sdružení

zloději

(Goník, 17. 3. 2010 16:40)

Mohu potvrdit slova ostatních. Skoky jsou naprosto magické místo. Jezdívali jsme tam, i do širokého okolí často na vandry. Bylo to asi v roce 2002, kdy jsme se jednou utábořili před bývalou hospodou, načež nás o půlnoci překvapila parta lidí, která tam přijela s nákladním autem a další na motorce. Evidentně je ale vyplašil náš dohasínající oheň, takže to otočili a celkem dost rychle zmizeli. Ali jsme v tu chvíli zabránili další z mnoha vloupání do kostela...
Ráno nás pak vzbudil přijíždějící jeep, z kterého vystoupil postarší člověk v myslivecké kamizole se silným německým přízvukem a začal nás odtud vyhánět se slovy, že prý mu to tam patří a další plky :-) po několika letech jsme se od místních dozvěděli, že tento muž skutečně jakýmsi "pánem kraje" asi byl. Inu peníze dokážou naprosto vše...

Poděkování...

(Klára, 22. 7. 2009 18:37)

S LT Borkem u žlutic sem vyrážíme každý rok,ani letos tomu nebylo jinak a vyrazili jsme sem na 3-denní výpravu 13.-15.7.Děkujeme mockrát za krásnou noční prohlídku kostela při svíčkách a také za procházku kolem žlutické přehrady a v neposlednní řadě za vykoupání.Dětem se zde moc líbiloa byly nadšené.Doufám,že příští rok tomu nebude jinak a vyrazíme sem znovu.

kouzelné místo

(Jan, 20. 7. 2009 20:23)

jezdíme každý rok s táborem a ani letos nebyla vyjímka 13-15.7. jsme tam byli s dětmi. děkujeme moc hodnému správci za prohlídky a za výlet ke žlutické přehradě a v neposlední řadě za vodu.LT borek u Žlutic.

mám i nějaké fotky kdybyste měli zájem stačí napsat... honzapawlus@seznam.cz

díky

(děkujeme(borek), 18. 7. 2009 18:34)

moct vám děkujeme za prohlídku a za hezkou prohlídkui děkuju mě moct
borek u žlutic

podziwiam

(Roman z Polski, 10. 7. 2009 19:16)

podziwiam wasz zapał i determinację. Serdecznie pozdrawiam. Roman Orłowski (sudety - Góry Sowie) sokolec54@wp.pl

Prosba k Vláďovi

(Petr Linhart, 2. 7. 2009 12:51)

Vláďo, díky za Váš krásný příspěvek ! Určitě by nás zajímalo mnoho podrobností, mohl byste nám napsat nějaký kontakt na sebe ? Nemusíte ho psát sem do vzkazovníku, ale třeba poslat na adresu linhart@centrum.cz
Případně půjdete-li na pouť, kontaktujte tam třeba pana Jiřího Schierla, díky !!!

Vzpomínky

(Vláďa, 7. 6. 2009 22:12)

Jako malý kluk jsem chodil do Skoků s prababičkou na poutě.Bydleli jsme v Mlýňanech a procesí chodilo od Štědré a my se k nim přidávali.Jako dítěti se mi to zdálo velkolepé.Potom jsem tam chodil do první a druhé třídy.Škola byla v bývalé faře-ta je dávno zbouraná.Osobně jsem znal všechny tehdejší obyvatele.To byl začátek šedesátých let.Když se začínaly přípravy na stavbu přehrady bylo veselo.Vojáci se trénovali v demolicích a postupně odstřelili většinu domů.Naši se rozhodli odstěhovat.Když jsem se tam po čase přijel podívat tak z rodného domu zbyly jen základy a všude spousta vody-v místnosti kde jem se narodil byla jen voda a pár ryb.A tetřívci ktaří nám tokali kousek od domu byli taky bůhví kde.Teď se tam chystám na pouť.

Vláďa

Foto Skoky

(V.L., 8. 3. 2009 10:41)

http://prirodakarlovarska.cz/?clanky/skoky-historicke-snimky

Vzpomínka na hezké poutě.

(Vaclav, 21. 2. 2009 17:12)

Koncem šedesátých let jsem jako dítě byl několikrát na pouti ve Skokách. Bydleli jsme v blízké vesničce Hlineč. Šlo se tam polní cestou přes les a po kamenné lávce přes potok , už cesta byla pro mne plná dobrodružství a tajemna. Ves byla plná návštěvníků poutě. Domy ve vsi dělaly dojem omšelosti a smutku, asi tenkrát už byli lidé nuceni k odchodu. stánky nabízely pouťové zboží. Bylo slyšet i slovenštinu a rusínštinu. Lidé tam ve vsi i okolí byli původem z celé Evropy. Marotice v té době už byly vysídleny a podléhali řízené zkáze. A nejen Marotice. Bouraly se prázdné domy i v jiných vesnicích. Prý aby se v nich neukrývali diverzanti západu. Je to nádherný kraj s kroutým osudem. Zažil jsem jeho druhé vysídlení.

Díky za RSS !

(Petr Linhart, 21. 2. 2009 10:20)

Po poděkování za Facebook následuje ještě jedno za zřízení RSS kanálu, díky za velkou pomoc !

Aktuality nyní i ve formě RSS kanálu

(Milhaus, 21. 2. 2009 0:14)

Používáte-li pro odběr novinek kanálů RSS, můžete se nyní touto cestou dozvídat také aktuality z těchto stránek. Adresa RSS kanálu je:

http://www.dapper.net/services/skoky

Díky za Facebook !

(Petr Linhart, 5. 2. 2009 10:55)

Přidal jsem link do zdejších oblíbených odkazů, aby se tam lépe chodilo.

Skoky na Facebooku

(Milhaus, 4. 2. 2009 21:13)

Používáte-li sociální síť Facebook, můžete se nyní stát fanoušky Skoků. Na stránce jim věnované lze sdílet zajímavé fotografie, diskutovat. Těším se na Vás.

http://www.facebook.com/pages/Zlutice-Czech-Republic/Maria-Stock-Skoky/47066313934

Jen tak dál ...

(Mira (expedice.rps.cz), 3. 2. 2009 13:35)

Chvála všem co pomáhájí chránit naše památky.
Skoky jsou památkou, která by tu měla a musí zůstat pro další generace. Pro vandalismus by měly být větší tresty. Hodně zdaru při záchraně kostela.

vzpominky na skoky

(jana, 1. 2. 2009 14:23)

pocházím ze žlutic jsem již starší generace ale za to jak dnes vypadají Skoky může z věčí části vandalismus lidí od 60 let min.století jsme tam běžně chodívali a nepamatuji si že by nás někdo pronásledoval chtěla bych vědět který kecá že ho pronásledovala policie to je absolutní kec to musí být člověk který se chce na stránkách novin zviditelnit až přijedu do žlutic ráda si s ním pokecámJANA