Jdi na obsah Jdi na menu
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkujeme

(Petr Linhart, 17. 11. 2010 21:28)

Vážený a milý pane Václave, děkujeme Vám za Vaše slova, jsou nám posilou pro další konání. Určitě Vás mezi sebou rádi uvítáme. Pokud máte zájem o zasílání občasných pozvánek, týkajících se různých aktivit ve Skokách, napište mi prosím na adresu linhart@centrum.cz . Děkujeme a přejeme vše dobré!

Díky za koncert 19. 8. 2010

(Pavla, 21. 8. 2010 19:31)

Chtěla bych poděkovat za koncert dne 19. 8. 2010 byl to velký zážitek na nádherném místě :) doufám, že se na toto místo ještě někdy podívám ! Díky a přeji hodně šťestí !

Neskutečný zážitek

(Jana, 19. 8. 2010 23:26)

Chci jen poděkovat nadšencům,kteří se starají o tento krásný kout naší země.Koncert Petra Linharta a Lenky Dusilové v tajuplném prostředí kostela byl úžasný.Nedá se to popsat,prostě jen díky vám všem

Poděkování – Skoky jsou opravdu „živé“

(Dvořák (Jihlavsko), 27. 7. 2010 23:03)

- nečekal jsem, že díky dobrovolníkům najdeme chrám otevřený…
- nečekal jsem, že nám pan Schierl udělá prohlídku s podrobným výkladem…
- nečekal jsem, že nám bude nabídnuto a umožněno přespání…
- nečekal jsem, že se k chrámu dostanu autem…
- nevěděl jsem, kolik akcí se zde koná…
- nevěděl jsem o těchto skvělých internetových stránkách…
……………a jsem nesmírně rád, že tomu tak je, že se našli lidé, kteří toto krásné místo pozvednou a vrátí mu úctu a slávu, která mu náleží
DÍK vám všem, kteří pracujete na záchraně Mariánských Skoků!!!

Přání a pozdrav

(-tn-, 22. 6. 2010 17:06)

všem, kteří pečují o tak krásné místo s monumentálním kostelem - hojnost Božích milostí, pokoj a požehnání.
Zdravím touto cestou i P. Pavla Zahradníčka.

Poděkování

(Jiří, 9. 5. 2010 1:53)

Děkujeme všem poutníkům a návštěvníkům májové pouti, a zvláště jedinému stánkaři "Medvědovi", který letos hájil čest kdysi vyhlášených a slavných skokovských poutních trhů. Děkujeme Vám všem za Vaší podporu Skoků účastí na pouti i za Vaše dary.
Pod střechou, občanské sdružení

zloději

(Goník, 17. 3. 2010 16:40)

Mohu potvrdit slova ostatních. Skoky jsou naprosto magické místo. Jezdívali jsme tam, i do širokého okolí často na vandry. Bylo to asi v roce 2002, kdy jsme se jednou utábořili před bývalou hospodou, načež nás o půlnoci překvapila parta lidí, která tam přijela s nákladním autem a další na motorce. Evidentně je ale vyplašil náš dohasínající oheň, takže to otočili a celkem dost rychle zmizeli. Ali jsme v tu chvíli zabránili další z mnoha vloupání do kostela...
Ráno nás pak vzbudil přijíždějící jeep, z kterého vystoupil postarší člověk v myslivecké kamizole se silným německým přízvukem a začal nás odtud vyhánět se slovy, že prý mu to tam patří a další plky :-) po několika letech jsme se od místních dozvěděli, že tento muž skutečně jakýmsi "pánem kraje" asi byl. Inu peníze dokážou naprosto vše...

Poděkování...

(Klára, 22. 7. 2009 18:37)

S LT Borkem u žlutic sem vyrážíme každý rok,ani letos tomu nebylo jinak a vyrazili jsme sem na 3-denní výpravu 13.-15.7.Děkujeme mockrát za krásnou noční prohlídku kostela při svíčkách a také za procházku kolem žlutické přehrady a v neposlednní řadě za vykoupání.Dětem se zde moc líbiloa byly nadšené.Doufám,že příští rok tomu nebude jinak a vyrazíme sem znovu.

kouzelné místo

(Jan, 20. 7. 2009 20:23)

jezdíme každý rok s táborem a ani letos nebyla vyjímka 13-15.7. jsme tam byli s dětmi. děkujeme moc hodnému správci za prohlídky a za výlet ke žlutické přehradě a v neposlední řadě za vodu.LT borek u Žlutic.

mám i nějaké fotky kdybyste měli zájem stačí napsat... honzapawlus@seznam.cz

díky

(děkujeme(borek), 18. 7. 2009 18:34)

moct vám děkujeme za prohlídku a za hezkou prohlídkui děkuju mě moct
borek u žlutic

podziwiam

(Roman z Polski, 10. 7. 2009 19:16)

podziwiam wasz zapał i determinację. Serdecznie pozdrawiam. Roman Orłowski (sudety - Góry Sowie) sokolec54@wp.pl

Prosba k Vláďovi

(Petr Linhart, 2. 7. 2009 12:51)

Vláďo, díky za Váš krásný příspěvek ! Určitě by nás zajímalo mnoho podrobností, mohl byste nám napsat nějaký kontakt na sebe ? Nemusíte ho psát sem do vzkazovníku, ale třeba poslat na adresu linhart@centrum.cz
Případně půjdete-li na pouť, kontaktujte tam třeba pana Jiřího Schierla, díky !!!

Vzpomínky

(Vláďa, 7. 6. 2009 22:12)

Jako malý kluk jsem chodil do Skoků s prababičkou na poutě.Bydleli jsme v Mlýňanech a procesí chodilo od Štědré a my se k nim přidávali.Jako dítěti se mi to zdálo velkolepé.Potom jsem tam chodil do první a druhé třídy.Škola byla v bývalé faře-ta je dávno zbouraná.Osobně jsem znal všechny tehdejší obyvatele.To byl začátek šedesátých let.Když se začínaly přípravy na stavbu přehrady bylo veselo.Vojáci se trénovali v demolicích a postupně odstřelili většinu domů.Naši se rozhodli odstěhovat.Když jsem se tam po čase přijel podívat tak z rodného domu zbyly jen základy a všude spousta vody-v místnosti kde jem se narodil byla jen voda a pár ryb.A tetřívci ktaří nám tokali kousek od domu byli taky bůhví kde.Teď se tam chystám na pouť.

Vláďa

Foto Skoky

(V.L., 8. 3. 2009 10:41)

http://prirodakarlovarska.cz/?clanky/skoky-historicke-snimky

Vzpomínka na hezké poutě.

(Vaclav, 21. 2. 2009 17:12)

Koncem šedesátých let jsem jako dítě byl několikrát na pouti ve Skokách. Bydleli jsme v blízké vesničce Hlineč. Šlo se tam polní cestou přes les a po kamenné lávce přes potok , už cesta byla pro mne plná dobrodružství a tajemna. Ves byla plná návštěvníků poutě. Domy ve vsi dělaly dojem omšelosti a smutku, asi tenkrát už byli lidé nuceni k odchodu. stánky nabízely pouťové zboží. Bylo slyšet i slovenštinu a rusínštinu. Lidé tam ve vsi i okolí byli původem z celé Evropy. Marotice v té době už byly vysídleny a podléhali řízené zkáze. A nejen Marotice. Bouraly se prázdné domy i v jiných vesnicích. Prý aby se v nich neukrývali diverzanti západu. Je to nádherný kraj s kroutým osudem. Zažil jsem jeho druhé vysídlení.

Díky za RSS !

(Petr Linhart, 21. 2. 2009 10:20)

Po poděkování za Facebook následuje ještě jedno za zřízení RSS kanálu, díky za velkou pomoc !

Aktuality nyní i ve formě RSS kanálu

(Milhaus, 21. 2. 2009 0:14)

Používáte-li pro odběr novinek kanálů RSS, můžete se nyní touto cestou dozvídat také aktuality z těchto stránek. Adresa RSS kanálu je:

http://www.dapper.net/services/skoky

Díky za Facebook !

(Petr Linhart, 5. 2. 2009 10:55)

Přidal jsem link do zdejších oblíbených odkazů, aby se tam lépe chodilo.

Skoky na Facebooku

(Milhaus, 4. 2. 2009 21:13)

Používáte-li sociální síť Facebook, můžete se nyní stát fanoušky Skoků. Na stránce jim věnované lze sdílet zajímavé fotografie, diskutovat. Těším se na Vás.

http://www.facebook.com/pages/Zlutice-Czech-Republic/Maria-Stock-Skoky/47066313934

Jen tak dál ...

(Mira (expedice.rps.cz), 3. 2. 2009 13:35)

Chvála všem co pomáhájí chránit naše památky.
Skoky jsou památkou, která by tu měla a musí zůstat pro další generace. Pro vandalismus by měly být větší tresty. Hodně zdaru při záchraně kostela.