Jdi na obsah Jdi na menu
 

Záhájení poutnické sezóny a společné putování z Teplé do Skoků 2013

3. 7. 2013

Již tradiční zahájení poutnické sezóny ve Skocích proběhlo společnou třídenní poutí z kláštera premonstrátů v Teplé do Skoků po poutní Skokovské stezce 4. července 2013. V rámci tohoto zahájení a při příležitosti tradiční červencové poutní slavnosti bylo možné vykonat i mimořádnou zkrácenou pouť na trase Toužim-Skoky.

Sraz a slavnostní přivítání poutníků v klášteře premonstrátů v Teplé proběhlo v 10:00 hodin před klášterním kostelem, poté v kostele následovalo požehnání poutníkům od P. Filipa Zdeňka Lobkowicze, OPraem., opata Kanonie premonstrátů Teplá. Devět poutníků pak vyrazilo na I. etapu pouti, která byla zakončena v Nežichově.

 

Itinerář pouti

I. etapa: klášter premonstrátů Teplá-Nežichov. Sraz poutníků před klášterním kostelem v Teplé v 10:00 hodin. Po přivítání a požehnání v klášterním kostele odchod na trasu. Pro zájemce z Toužimi sraz před infocentrem (na náměstí Jiřího z Poděbrad 35 - bývalá radnice) v 9:30 hodin, odvoz autem do Teplé. 

II. etapa: Nežichov, biofarma Belina. Sraz poutníků v 8:00 hodin. Pro ty, kteří budou nocovat v Toužimi bude zajištěn odvoz na trasu z Toužimi, sraz je v 7:30 před infocentrem (na náměstí Jiřího z Poděbrad 35 - bývalá radnice). Odchod na trasu po snídani (cca v 8:15 hodin).

III. etapa: Toužim-Skoky. Sraz poutníků je v 9:30 před infocentrem (na náměstí Jiřího z Poděbrad 35 - bývalá radnice). U Radyňské cihelny je plánován sraz s účastníky akce Radyňská cihla a Olympiáda ve vrhu hablovkou (s možností účasti v soutěži). 

 

Náhledy fotografií ze složky Putování po Skokovské stezce 2013