Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zahájení poutní sezóny 2017 - společné putování z Teplé do Skoků

29. 6. 2017

putovani-po-stezce2017_plakjpg.jpgTradiční zahájení poutní sezóny na Skokovské stezce a ve Skocích proběhne v letošním jubilejním roce 2017 ve čtvrtek 29. června v Teplé, kdy se zde opět sejdou poutníci, aby společně putovali s poutním obrazem do Skoků.

K putujícím poutníkům se můžete přidat i během cesty, a společně absolvovat třeba jen některou z etap. Ti, kteří absolvují celou trasu z Teplé do Skoků a také ti, kteří půjdou III. etapu z Toužimi do Skoků, obdrží poutnický pas - kredenciál a ve Skocích patřičný certifikát o absolvování poutě k Panně Marii Pomocnici z Mariánských Skoků.

V průběhu společného putování neseme poutní kopii mariánského obrazu Panny Marie Pomocnice, pod vedením průvodce se seznamujeme  se zajímavými místy na trase poutní stezky.

Na trase poutní stezky je jen velmi málo příležitostí k občerstvení nebo nákupu jídla a pití (pouze v Teplé, Kosmové, Krásném Údolí, Útvině a Toužimi), počítejte s tím a vybavte se vším potřebným na cestu. Dbejte na bezpečnost a ochranu zdraví, zejména za horkého a slunečného počasí, při pohybu po silničních komunikacích a ve volné přírodě. Sledujte aktuální předpověď počasí a vybavte vhodným oblečením a další výbavou. Na trase jsme schopni zajistit jen velmi omezený rozsah služeb. Pokud si nezajistíte vlastní ubytování, počítejte s nocováním "pod širákem" nebo ve vlastním stanu.  

 

P ř i h l á š k y   zasílejte na emailovou adresu

podstrechou@email.cz

případně také na stezkaskoky@email.cz 

V přihlášce prosím uveďte Vaše jméno a kontakt (mobil, email), kterou etapu půjdete a Váš požadavek na případné ubytování v jednotlivých etapových místech (zajišťujeme jen omezenou možnost jednoduchého přenocování, v případě, že máte zájem o komfortnější variantu ubytování, je potřeba si jej zajistit individuálně - viz odkazy níže).

Další organizační záležitosti budou dojednány na místě s průvodcem. Veškeré dotazy ohledně putování směřujte na telefon 723 246 041 (p. Schierl). Děkujeme za pochopení a těšíme se na společné putování za Panenkou Skokovskou!  

 

 

P r o g r a m    p u t o v á n í

 

Čtvrtek 29. června

● Slavnostní zahájení poutní sezóny 2017 na mariánské poutní Skokovské stezce – I. etapa společné pouti po Skokovské stezce Teplá-Nežichov
10:00 - sraz poutníků před opatským kostelem, zahájení I. etapy.
13:00 - zahájení společné pouti v konventní kapli.

Po úvodním srazu bude následovat volný program, který můžete využít k prohlídce kláštera a k tělesné přípravě na pochod - tedy k absolvování oběda v místních restauracích.

Před vlastním odchodem poutníků na stezku se jim dostane duchovní podpory u obrazu Panny Marie Pomocnice ze Skoků v konventní kapli kláštera.

stezka-pout-2017.06a--3-minis.jpg

Na trase navštívíme například tepelský klášterní hřbitov, zaniklé Dřevohryzy, klášter trapistů Matky Boží Nový Dvůr, zaniklé Dolské Domky, ruinu kaple sv. Blažeje a přilehlou naučnou stezku. Komu nebudou stačit první kilometry pouti, může si ještě vyšlápnou na Davidovu observatoř na Branišovském vrchu. 

Stravování: Oběd - před zahájením putování individuálně v místních restauracích. Večeře - v Nežichově možnost objednání si teplé večeře (cena do 100,- Kč). Doporučujeme si vzít dostatek jídla a pití na trasu, poslední možnost jídla a nákupu potravin je v Teplé!

stezka-pout-2017.06a--18-minis.jpg

Nocleh: v Nežichově na Biofarmě Belina - jeden společný pokoj s koupelnou a WC, po vyčerpání kapacity lůžek spaní na zemi ve vlastním spacáku. Jinak možnost nocování venku "pod širákem". V místních penzionech si lze individuálně zajistit vlastní ubytování - Biofarma Belina (400,- Kč) nebo v Penzionu Pod Třebouňákem (300,- Kč).

 

Pátek 30. června

● II. etapa společné pouti po Skokovské stezce Nežichov-Toužim
07:30 - sraz poutníků v Nežichově, Biofarma Belina.

stezka-pout-2017.06b--8-minis.jpg

Na trase mimo jiné navštívíme kapli Bolestné Matky Boží v Třebouni, vesnickou památkovou zónu Kosmová s návesní kaplí, zaniklou Lhotu s kaplí P. Marie, Sedelsko-lhotské rybníky, Sedlo, město Krásné Údolí s kostelem sv. Vavřince, Odolenovice, Přílezy s kostelem sv. Bartoloměje a Útvinu s kostelem sv. Víta. V Toužimi je možnost večerního nákupu v místních obchodech.

stezka-pout-2017.06b--50-minis.jpg

Stravování: Snídaně - možnost objednání farmářské snídaně na Biofarmě Belina (70,- Kč). Oběd - na trase z vlastních zásob nebo po domluvě možnost dovozu teplého jídla z restaurace (dle aktuální nabídky stravovacího zařízení). Večeře -  v Toužimi individuálně, v místních restauracích.

stezka-pout-2017.06c--13-minis.jpg

Nocleh: V Toužimi "pod širákem" nebo ve vlastním stanu, při nepříznivém počasí je zajištěno nocování pod střechou. Jinak je možné si individuálně zajistit  ubytování v některém z místních penzionů nebo turistické ubytovně - Penzion Vladař (550,- Kč), Penzion Za rybníkem (2 l. apartm. 700,- Kč), Turistická ubytovna města Toužimi (150,- Kč).

 

Sobota 1. července

● III. etapa společné pouti po Skokovské stezce Toužim-Skoky
09:00 - sraz poutníků v Toužimi před infocentrem na náměstí Jiřího z Poděbrad. POZOR, místo srazu a čas odchodu jsou změněny!

Před odchodem na trasu si v doprovodu průvodce prohlédneme historické centrum města Toužimi, navštívíme místní infocentrum. Toužim je také poslední místo k případnému nákupu potravin a pití. Poté se postupně zastavíme u kapličky sv,. Anny, v Radyni v keramické dílně U Chmelařů, u poutní kapličky u Lachovic a u sv. Jakuba v Sovoluskách. V cíli poslední etapy ve Skocích bude následovat oddych a občerstvení, a také předání certifikátů. Poutníci se mohou následně zúčastnit dalšího sobotního a nedělního programu v místě - Noci světel a Skokovské poutní slavnosti.  

Stravování: Snídaně - po domluvě možnost společné snídaně, jinak individuálně. Oběd - z vlastních zásob (případně možnost objednání a dovoz jídla na trasu). Večeře - ve Skocích individuálně, případně po domluvě možnost přípravy společného jídla.

Nocleh: Ve Skocích venku "pod širákem", ve vlastním stanu na tábořišti, případně ve vlastním spacáku v kostele nebo v budoucím poutním domě.

 

 

Doprava: Doprava do Teplé (případně na start následujících etap) a ze Skoků individuálně. Pro poutníky, kteří přijedou do Teplé individuálně motorovými vozidly, bude zajištěna možnost přepravy z cíle etapy k vozidlu s možností jeho převezení do dalšího etapového místa. V rámci volné kapacity lze v případě potřeby přepravit z výchozího místa do cíle i část vybavení (spacák, stan).  

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plakáty, pozvánky aj.