Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zahájení poutní sezóny 2015 a společné putování do Skoků

17. 6. 2015

Tradiční zahájení hlavní letní poutní sezóny 2015 ve Skocích a na Skocké stezce proběhne 2. července 2015 v klášteře premonstrátů v Teplé.
Sraz účastníků akce bude v 9:45 hodin před klášterním kostelem, v 10:00 hodin bude následovat v konventní kapli pobožnost a požehnání poutníkům opatem tepelské kanonie. Poté bude vyhrazen čas pro individuální prohlídku kláštera a na oběd v klášterní restauraci. Ve 12:00 hodin vyjdou poutníci od klášterního kostela na stezku.
Z důvodu zajištění noclehů a stravování v etapových místech je třeba vyplnit přihlášku a zaslat ji na některou z uvedených emailových adres:

stezkaskoky@email.cz
nebo
podstrechou@email.cz

Formulář příhlášky je ke stažení ZDE.

 

Program


I. etapa - 16/20 km, čtvrtek 2.7.
    Sraz účastníků společné pouti a slavnostního zahájení v Teplé ve čtvrtek 2.7. v 9:45 hodin před klášterním kostelem. V 10:00 hodin vyzvednutí obrazu a požehnání poutníkům v konventní kapli kláštera. Poté individuálně možnost prohlídky kláštera a oběda v přilehlé restauraci.
Ve 12:00 hodin sraz před klášterním kostelem a odchod na trasu. Ve 13:00 hodin u Dřevohryz posvěcení obnoveného památníku. Výstup na Branišovský vrch - trasa delší o 4 km.
II. etapa - 29 km, pátek 3.7. 
   Sraz účastníků na Biofarmě Belina v 8:00 hodin, poté odchod na trasu. Předpokládaný příchod do Toužimi v 18:00 hodin, uložení obrazu do kostela, individuálně večeře v některé z restaurací.
III. etapa - 14/17 km, sobota 4.7.
   Sraz účastníků před infocentrem Toužim (na nám. J. z Poděbrad 35) v 9:00 hodin. Možnost účasti na pochodu Radyňská cihla v trase Toužim-Kojšovice-Radyně. U Radyňské cihelny soutěž Olympiáda ve vrhu hablovkou. Poté občerstvení v Radyni a pokračování po trase do Skoků (prodloužení trasy o 3 km). Ve Skocích od 20:30 akce Noc světel s písněmi z Taizé, v neděli 5.7. Skocká pouť.
V průběhu putování se zastavíme na zajímavých místech, navštívíme kaple a kostely na trase.
Další upřesnění programu na webu skoky.eu. Tel. Kontakt na organizátory: mob. 723 246 041.
 
Nocleh
Nocleh individuálně „pod širákem“ (vlastní stan, spacák), v Nežichově, Toužimi a Skocích možnost nocování pod přístřeškem. V Nežichově a Toužimi možnost zajištění ubytování:
Nežichov - ubytování v penzionu Biofarma Belina (do vyčerpání kapacity), cena 150,- Kč/osoba/noc; Toužim - turistická ubytovna Na Hřišti, cena 150,- Kč/osobu/noc. 
 
Stravování
Individuálně z vlastních zásob, dle možností i ve stravovacích zařízeních na trase (oběd v Krásném Údolí, večeře v Toužimi), v Nežichově možnost zajištění večeře a snídaně (cena do 100,- a 50,- Kč), v Toužimi po domluvě možnost zajištění společné snídaně. Na trase je omezená možnost nákupu občerstvení a potravin (obchody jsou otevřené jen v Teplé, Toužimi, ve všední dny v Kosmové, Krásném Údolí a Útvině). 
 
Doprava
Účastníkům putování můžeme zajistit přepravu zavazadel (spacáky, stany) a příp. i řidičů vozidel mezi výchozím a konečným místem etapy.