Jdi na obsah Jdi na menu
 

Putování s PoUtNíKeM a malá pouť v září 2016

10. 8. 2016

poutnik2016_nwebmal.jpg

Petr Hirsch, známý také jako PoUtNíK, pořádá ve dnech 1. až 4. září 2016 společnou pouť po Skokovské stezce z Teplé do Skoků. Při této příležitosti vyhlašujeme na sobotu 3. a neděli 4. září 2016 také malou pouť po Stezce z Toužimi do Skoků (informace k tomu na konci příspěvku).

Stejně jako Velikonoční putování organizuje tuto akci bez nároku na honorář, čistě a nezištně. Zápisné je dobrovolné, v jakékoliv výši je možné jej poslat na účet spolku Pod střechou, z. s.. Viz web Skoků ZDE ... přispět můžete i přímo na místě, nikdo nic kontrolovat nebude a jít můžete, ať kačku na podporu a obnovu Skoků pošlete či ne... :-)

Přihlásit se můžete emailem zde: upoutnika@gmail.com.

 

Program a organizace společného putování po Skokovské stezce
 
  • Start - zahájení poutě 1.4.2016 (čtvrtek) ve 14:30 požehnáním od premonstrátů a vykročení. Zájemci , napište, pokud byste někdo chtěl přijet už ve středu a zajistit nocování. Podle prvních zpráv by to mělo být možné.
  • Cíl čtvrteční etapy je asi 15 km vzdálený. Nocování na Biofarmě Belina - http://www.biofarmabelina.cz/. Mají tam domek s 10 místy. Zatím nás je tuším 12 přihlášených. Určitě se nějak poskládáme. :-) Cena je 150 Kč za osobu. Uvaří nám rádi i večeři, ale žádný výběr, maximálně jedno masité a jedno vegoš jídlo. Ale vše ve vynikající bio kvalitě. Cena bude odpovídat co si navymýšlíme. Nějaké nápady? Snídaně je za 70 Kč  též budou místní bio produkty.
  • Páteční etapa nás dovede do Toužimi, kde budeme nocovat v tur. ubytovně. Přesnou adresu zatím nemám. Cena 165 Kč / osoba. Strava individuální - asi večerní návštěva nějaké hospůdky. Délku etapy neprozradím, neb ji vlastně nevím ... :-)
  • Sobota ráno snad návštěva a krátká prohlídka kostela a pokračování do Skoků. Měla by to být etapa do 20 km. Připojit by se měli také poutníci, kteří půjdou mimořádnou, tzv. "malou" pouť. Cestou se snad zastavíme v krásné keramické dílně a také si u sovoluské kaple sv. Jakuba připomeneme svatojakubskou poutní tradici a stezku.  A pak už v pohodičce dojdeme do Skoků. Kde si odpočineme a budeme nasávat místní jedinečnou atmosféru.
  • Snad Jirka Schierl nebo někdo ze služby nás provede kostelem od sklepa až po půdu a na večer je plánován táboráček s opékáním donesených buřtíků :-)
  • Skoky nedisponují žádným zázemím (voda a suchý záchod tam je), ale to je vše. Spaní? Venku po širákem, venku ve stanu, v kostele na kůru nebo ve věži. Vlastní karimatka a spacák je tudíž nezbytnost. Za tyto sparťanské podmínky ovšem získáte něco, co se nikde nedá koupit ... Cena za nocování není nijak stanovena ...
  • Neděle snídaně z vlastních zdrojů, bohoslužba, posezení - kdo si někoho uloupí, tak se s ním může svézt do civilizace autem nebo se pěšky vydat do první vsi na zastávku (cca 5 km) a nebo pokračovat po skokovské stezce až do Žlutic. Což bude asi náš případ s Lucií a zde ukončení společného putování a rozchod do svých domovů ...

 

*******************************************

Petr Hirsch
--- putujte se mnou ---
--- walk with me ---

 
**********************************************
 
 
MALÁ POUŤ DO SKOKŮ 3. a 4. ZÁŘÍ 2016
 
Při příležitosti putování po stezce s PoUtNíKeM a pouti k Začátku školního roku s P. Marií Skokovskou vyhlašujeme na sobotu 3. a neděli 4. září 2016 konání mimořádné "malé" poutě z Toužimi do Skoků. V tento termín bude možné vykonat pouť po stezce v úseku Toužim-Skoky a obdržet příslušný certifikát. Zájemci si vyzvednou příslušný poutní pas - kredenciál v Infocentru Toužim, v sobotu od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 12:00 hodin. Doporučujeme možnosti využít společného putování s PoUtNíKeM v sobotu 3. září. Certifikát obdrží poutník po předložení poutního pasu v kostele ve Skocích.