Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mimořádná poutní akce k 300. výročí poutního místa

30. 9. 2017

Při příležitosti 300 let od vzniku poutního místa ve Skocích vyhlašujeme mimořádnou poutní sezónu. V době od srpna do konce září mimo pondělí lze vykonat mimořádnou "malou" pěší pouť po mariánské poutní Skokovské stezce do Skoků. Ta je na rozdíl od té "velké" řádné, začínající v Teplé, kratší a lze ji absolvovat během jednoho dne.

POZOR! Od úterý 26. do středy 27. září nedoporučujeme putovat do Skoků - kostel bude dočasně uzavřen!

Začátek mimořádné "malé" pěší pouti do Skoků je v Toužimi, kde si poutníci vyzvednou příslušný poutní pas - kredenciál a také modrou stužku jako označení poutníka. Ty získají v toužimském turistickém infocentru na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde si lze zakoupit i tištěného průvodce. Pozor! Infocentrum je v pondělí uzavřeno! Proto doporučujeme vyrazit na stezku mimo pondělí. Ve Skocích po předložení poutního pasu kostelní službě obdržíte speciální certifikát o vykonání poutě.

Trasa je dlouhá 14,5 km, ujdete jí asi za 4 až 5 hodin. K návratu zpět do Toužimi můžete využít stejné trasy nebo pokračovat po poutní stezce do Žlutic a odtud se vrátit vlakem či autobusem do Toužimi. Doporučujeme Vaše putování spojit s delším pobytem v Toužimi a okolí, a využít této příležitosti k návštěvě dalších zajímavých míst v regionu - Teplé s klášterem premonstrátlů, městečka Úterý či Rabštejna nad Střelou, barokní perly Manětína se zámkem, Nečtin, historických Žlutic, Bečova nad Teplou s hradem a zámkem s expozicí unikátního relikviáře sv. Maura, Chyše se zámkem a pivovarem,  malebné Valče se zámkem či Toužimi nebo Bochova, kde také najdete řadu památek. Jsou zde ideální podmínky pro cykloturistiku a kromě památek tu lze najít i řadu zajímavých aktivit.

Poslední spoje ze Žlutic do Toužimi jedou  v pracovní dny v 16:18 (VLAK) nebo ve 20:20 (BUS). V sobotu potom v 16:31 (BUS) nebo 18:59 (VLAK) a v neděli v 18:59 (VLAK) nebo 20:26 (BUS).

 

Provozní doba Infocentra Toužim

úterý - sobota 9´00 - 18´00
neděle 9´00 - 12´00
pondělí zavřeno

Kontakt

Nám. Jiřího z Poděbrad 35
36401 Toužim
Telefon: +420 353 226 431
E-mail: infotouzim@seznam.cz
Web: www.infotouzim.cz