Jdi na obsah Jdi na menu
 

V kdysi krásném kostele ve Skokách se promítalo

19. 6. 2006


Skoky - Kdysi krásný kostel ve Skokách byl v sobotu v podvečer, za krásného počasí, cílem vlastivědné turistické vycházky, kterou pro zájemce z celého regionu uspořádal Klub Za krásné Karlovarsko.
"Připravená trasa na Žluticku byla vybrána tak, aby účastníci viděli co nejvíc zajímavého - z přírody či památek," říká předseda klubu Jiří Klsák.
Akce se účastnil i toužimský zastupitel a památkář Jiří Schierl. "Výlet se podařil, teď se těšíme na překvapení v kostele," říká Jíří Schierl. Oním překvapením, které avizovali pořadatelé, bylo promítání dokumentárního filmu o historii kostela, nyní už zavřeného a chátrajícího.
"My jsme se přišli k výpravě připojit až tady v kostele, protože máme zatím ještě příliš malé dítě. Nápad promítat film o smutném osudu tak krásného kostela ale považujeme za vynikající. Kostelu by se mělo pomoct," říká další účastník výletu Martin Kašpar.
O akci pořádané v katastru Žlutic se dozvěděl i starosta města Jaroslav Vojta. "To je škoda, že pořadatelé nedali vědět i zde, ve Žluticích. Kdybych to věděl, určitě bych se připojil a další zájemci také," litoval starosta.
Výlet po Žluticku a do Skoků byl pouze jednou z akcí, které Klub Za krásné Karlovarsko připravuje. "Věřím, že se naše akce lidem libí. Považuji to za dobré znamení, když se zajímají o místa, kde žijí," říká Jiří Klsák. 

S. Risová

Karlovarské noviny, 19.6.2006