Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kostel ve Skocích rozezní hudba kytar

1. 8. 2009


Skoky - Akce Skocké léto 2009 pokračuje dnes v 18 hodin benefičním písničkářským dvojkoncertem. V poutním barokním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách zahrají výjimečné osobnosti českého folku, Dagmar Voňková Andrtová a Oldřich Janota.
Mimořádná autorka, zpěvačka a kytaristka s originální technikou hry, Dáša Voňková, představí své osobité pojetí folku, kterým se odlišuje od ostatních kolegů písničkářů. Někdejší členka legendárního folkového sdružení Šafrán, ve kterém spolupracovala s Vlastimilem Třešňákem nebo Jaroslavem Hutkou, se v nedávné době spojila s renomovaným jazzovým pianistou, karlovarským rodákem Zdeňkem Zdeňkem a vloni společně nahráli album Slunci ležím v rukou.
Oldřich Janota je považován za jednoho z nejoriginálnějších umělců na české scéně. Básník, kytarista a zpěvák se svou tvorbou dotýká bohatého spektra žánrů, od meditativní hudby, přes neortodoxní folk až kminimalistickému rocku. Je mistrem textu i skladby, netradičním přístupem k tvorbě a interpretaci značně ovlivnil následující generaci tvůrců. Jeho poslední album s názvem Jako Měsíc vyšlo v roce 2003, loni vydal knihu fejetonů Neslyšící děti.
Skladby dostanou nový rozměr v akusticky svébytném prostoru, kterým tamní mariánský kostel bezesporu je. Po koncertu bude možno posedět u ohně, ve 22 hodin následuje noční prohlídka kostela s vyprávěním skotského příběhu. Vstupné na koncert je dobrovolné a poslouží k záchraně vzácné památky.

* Skocké léto 2009
sobota 1. srpna

od 18 hodin
benefiční koncert
Dagmar Voňkové Andrtové a
Oldřicha Janoty,
po koncertě posezení u ohně
od 22 hodin
noční prohlídka kostela
Zdroj: www.skoky.eu

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj