Jdi na obsah Jdi na menu
 

Živý dubnový víkend ve Skocích

18. 4. 2016

logo-cito.jpgPo celý víkend 16. a 17. dubna 2016 probíhala ve Skocích jarní úklidová brigáda, která se zaměřila na okolí kostela včetně hřbitova. Po zimním období bylo potřeba uklidit řadu popadaných větví i stromů a tento odpad také spálit. Probíhaly také úpravy naučné stezky po zaniklé obci a sběr odpadků. 

Cache In Trash Out Event CITO SKOKY 2016 - jaro

V neděli posílila malý mezinárodní tým dobrovolníků z Čech a Německa velká skupina více než tří desítek "kačerů" - vyznavačů geocachingu. kteří měli ve Skocích setkání - event. CITO SKOKY 2016 - jaro. Pro účastníky bylo připraveno občerstvení a také prohlídka kostela.

event2016a--4-.jpgBěhem nedělní akce došlo také k předání dvou darů, Dílna U mnicha darovala 1.000,- Kč na vybudování poutnického domu ve Skocích, od velkého a dlouholetého příznivce Skoků Franka Siegla převzal předseda spolku dar 100,- EUR na podporu činnosti spolku. Poděkování patří také dalším letošním dárcům, např. Tomíkovi a Miroslavě, kteří podpořili obnovu kostela a činnost spolku. Všem dárcům děkujeme!

Známý poutník z Dílny U mnicha převzal certifikát o absolvování poutě z Teplé do Skoků po Skokovské stezce.

V sobotu 16. dubna 2016 proběhl v kostele další svatební obřad, od roku 2007 již třetí. Tentokráte si zde řekli své ano příznivci Skoků Dáša a Tomáš, oddávajícím byl P. Jakub Karel Berka, OPraem., strahovský premonstrát. Novomanželům blahopřejeme!

 

Další brigády ve Skocích plánujeme o víkendu 23. a 24. dubna, a v sobotu 30. dubna (příprava na květnovou pouť). Bližší informace budou zveřejněny na webu a facebooku Skoků.

Foto z akcí najdete ve Fotoalbu a na Facebooku.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Skoky v roce 2016