Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výsledky studentského výzkumu Skoků zveřejněny

20. 10. 2009

Možná si ještě vzpomenete, že v červnu tohoto roku ve Skokách prováděli výzkum studenti Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola, o. p. s., z Prahy. Ti prezentovali výsledky své práce 7. listopadu 2009 v sále místního Kulturního a informačního centra města Toužimi. Kromě Skoků byla prezentace věnována i toužimskému zámku o jehož záchraně a využití se právě v Toužimi diskutuje.

Studenti výsledky své práce v kraji prezentovali již v říjnu. Kromě výzkumu Skoků se zabývali ještě dalšími tématy a místy na Tepelsku a okolí. Veřejné prezentace studentských výzkumů Tepelsko 2009 proběhly ve dvou termínech: ve středu 21.10. od 17.00 hod. v ZUŠ v Bečově nad Teplou a ve čtvrtek 22.10. od 16.30 hod. v římskokatolickém farním úřadě v Mariánských Lázních. V obou uvedených obcích se rovněž uskutečnily neveřejné prezentace pro žáky místních škol. 

Výstupem studentského výzkumu Skoků v roce 2009 je obsáhlý sborník a rovněž CD, natočeny byly také krátké filmy (materiály budou zájemcům k nahlédnutí ve Skocích), práce je rovněž přístupná na internetu na těchto stránkách:

   www.prirodniskola.cz

   www.tepelsko.czweb.org

   www.prirodniskola.czweb.org