Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyhlašujeme dobrovolnický podzim 2008

7. 11. 2008

Podzimní brigády ve Skocích naváží na ty jarní. Pokračovat se bude ve vyřezávání náletových dřevin a úklidu okolí kostela a hřbitova. 

Vzhledem k chybějícímu technickému vybavení sdružení musíme spoléhat na vlastní vybavení dobrovolníků, s ohledem na plánované práce jsou tedy vítány zejména motorové pily, nůžky, hrábě. 

Rovněž bychom uvítali nabídku technické pomoci při opravě silně zdevastované přístupové cesty ke kostelu, zejména možnost využití práce vhodného zemního stroje či možnost dovozu materiálu na vysypání výmolů.

Další naší podzimní aktivitou je realizace projektu Skokovské stezky. V současné době probíhají práce na vyznačení trasy této poutní stezky. Do zahájení sezóny v příštím roce 2009 však bude potřeba provést na některých úsecích 65 km dlouhé trasy nezbytné úpravy. Zejména půjde o vyčištění a zprůchodnění či dobudování některých úseků trasy (zpracování a odstranění padlých stromů, křovin, stavba lávek přes vodní toky, terénní úpravy stezky a pod., případně též budování části mobiliáře - odpočívadel). Na tento web bude v nejbližší době vložen plánek trasy s přehledem "kritických" úseků, popisem nutných úprav stezky a také potřebné instrukce pro dobrovolníky, kteří si tak budou moci sami vybrat "svůj" úsek trasy. na němž budou chtít pomoci. Zvažujeme rovněž možnost vyhlášení patronátů nad jednotlivými úseky stezky.   

Rovněž dobrovolníkům připomínáme, že je možno se již nyní hlásit do dobrovolnické návštěvnické služby v kostele na letní sezónu 2009. Tato služba by byla opět organizována po týdenních turnusech - sledujte výzvu a informace, která  bude zveřejněna v následujícím období.  

Pod střechou, o. s.