Jdi na obsah Jdi na menu
 

V neděli 23. června byla ve Skokách Svatojánská pouť

23. 6. 2013

svatojanska_pout-001-001.jpg
Formát pdf Formát jpg
Formát zip/doc

Poutní sezóna 2013 ve Skokách pokračovala  v neděli 23. června Svatojánskou poutí. Mše svatá byla tentokrát celebrovaná milým hostem P. Vladimíra Slámečky P. Vlastimilem Janem Kadlecem OMI z nedalekých Plas. Páter Slámečka nás ovšem díky soudobým technologickým možnostem mohl alespoň virtuálně pozdravit až z daleké  Florencie.

Po mši svaté následoval koncert pěveckého sboru Chrástochor s repertoárem duchovní hudby, lidových písní, české i světové klasiky.

Pro poutníky bylo jako vždy připraveno posezení s občerstvením, tentokráte na bývalé farní zahradě. Milým zpestřením pak byla oslava padesátých narozenin předsedy našeho občanského sdružení pana Jiřího Schierla. Také bylo možno zakoupit drobné suvenýry ze Skoků - pohlednice, turistické známky, knihu Kantor z Mářina Dvora pana Miroslava Dědiče, hudební CD nahraná ve Skokách nebo jimi inspirovaná.

Nyní je před námi hlavní skokovská pouť, konaná k svátku Navštívení Panny Marie, letos v neděli 7. července. Ještě před ní, v sobotu 6. července zazní ve slavnostně osvětleném kostele zpěvy z Taizé. Brzy Vás už budeme o těchto nadcházejících událostech informovat podrobněji.
 

Událost můžete sledovat i na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/661833783833342/

Fotografie ze Svatojánské pouti si můžete prohlédnout v galerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Svatojánská pouť, 23.6.2013