Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tepelská kanonie má nového opata

26. 11. 2011

m.jpgV sobotu 26. listopadu 2011 proběhla v tepelském klášterním chrámu Zvěstování Páně benedikce nově zvoleného 53. opata Kanonie premonstrátů Teplá, P. Mgr. Filipa Zdeňka Lobkowicze OPraem. Do opatského úřadu byl uveden svým rodným bratrem Mons. Františkem Václavem Lobkowiczem, ostravsko–opavským biskupem, za účasti generálního opata premonstrátského řádu Thomase Antona Handgrätingera O. Praem., a dalších opatů, kněžích, a velkého množství dalších hostů a věřících z Čech i zahraničí. Němečtí přátelé tepelského kláštera připravili pro nového opata rovněž přehlídku německých granátníků, kteří vystřelili na počest nového opata slavnostní salvy. Poté slavnost pokračovala slavnostním obědem a pohoštěním v klášterním hotelu.

P. Mgr. Filip Zdeněk Lobkowicz OPraem., byl zvolen kapitulou tepelské kanonie v sobotu 8. října 2011 v Teplé, stal se tak v pořadí již 53. opatem této kanonie. Narodil se 8. dubna 1954 v Plzni, kněžské svěcení přijal 13. ledna 1990 v Praze. Doposud působil jako farář v Mariánských Lázních a jako okrskový vikář chebského vikariátu.

Posledním z předchozích opatů kláštera v Teplé byl P. Jan Křtitel Franze OPraem v roce 1993. Poté byl klášter 18 let spravován administrátorsky, od roku 1998 až do současnosti byl administrátorem tepelské kanonie P. Augustin Ján Kováčik OPraem.

Slavnosti se zúčastnili i zástupci občanského sdružení Pod střechou a další přátelé Skoků v čele s předsedou a místopředsedou. Novému opatovi P. Lobkowiczovi blahopřejeme a těšíme se, v duchu premonstrátského hesla „Ad omne opus bonum parati“, na spolupráci nejen při záchraně a obnově Skoků.      

 

Náhledy fotografií ze složky Benedikce nového tepelského opata