Jdi na obsah Jdi na menu
 

Skoky v nové knize o Střele a její křest 10. prosince v Rabštejně

7. 12. 2017

tajemstvi-reky-strely-obal.jpgV neděli 10. prosince 2017 byla ve 14:00 hodin na starém mostě v Rabštejně nad Střelou pokřtěna vodou z pramene Střely nová kniha vydavatelství a nakladatelství Starý most s.r.o., nazvaná Tajemství řeky Střely. Kniha vydaná na konci listopadu je věnovaná více či méně známým místům na řece Střele a navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Více než symbolický křest byl spojen s autogramiádou a besedou s autory knihy, která proběhla od 14:30 v Četnické stanici.

Publikace je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska ale také Karlovarska. Popisuje tok řeky od pramenů po soutok s Berounkou, včetně nejvýznamnějších přítoků, historii měst i vesnic, chatových a trampských osad i jednotlivých památek na nich ležících. Nechybí historické fotografie, pověsti a také nezbytná tajemství, tedy známé i méně známé informace týkající se Střely a míst kolem ní. Významné místo v knize zaujímá kapitolka věnovaná Skokům.

tajemstvi-reky-strely-krest-plak.jpg

Autory knihy jsou Jiří Fák, Jiří Schierl, Martin Váňa a fotografií Jaroslav Vogeltanz. Kniha má 176 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení na křídovém papíře, doporučená prodejní cena je 499 Kč.

Kniha bude k dispozici od nové poutní sezóny přímo ve Skocích a v nejbližších dnech také v okolních infocentrech.