Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jarní probouzení Skoků v sobotu 17. března 2012

14. 3. 2012

Příroda v kraji Panenky Skákavé se pomalu, ale jistě začíná probouzet z dlouhého zimního spánku a s ní také Skoky a jejich poutní kostel. Naše sdružení, tepelská kanonie a početní přátelé a příznivci Skoků začínají pomalu chystat letošní poutní sezónu. Začínají se rýsovat obrysy letošních Živých Skoků a kulturního skokovského léta, o konkrétním programu Vás budeme postupně informovat. Ovšem nejdříve bude potřeba vše připravit, takže nás ještě čeká hodně organizační i fyzické práce, zejména při úklidu kostela a jeho okolí, kde opět řádila divoká zvěř. Bude potřeba se věnovat také přípravě poutní Skokovské stezky. Věříme, že se i letos najde hodně ochotných rukou a dobrovolníků, aby se vše podařilo realizovat. 

V sobotu 17. března 2012 připravujeme letošní první oficiální zpřístupnění poutního kostela, které bude spojené s jeho provětráním a jarním úklidem. Otevřeno bude od 12 do 17 hodin.

Podaří-li se organizačně zajistit službu i v neděli, bude možná otevřeno i v neděli (sledujte aktuální informace v odkazu Otevřeno).

Výhledově bychom letošní sezónu mohli oficiálně zahájit již o Velikonocích, ale určitě pak první letošní pravidelnou poutí, v úterý na 1. května.

V Toužimském infocentru je nyní instalována výstava Toužimsko v pracích studentů, s prezentací prací studentů pražského Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola, o. p. s., která mimo jiné představuje také loňské práce studentů, věnované Skokům. Více na webu http://www.cestazmesta.cz.