Jdi na obsah Jdi na menu
 

Velikonoce ve Skokách

14. 4. 2014

velikonoce-001-001.jpgNevíme přesně, kdy naposledy byly ve skokovském poutním kostele Navštívení Panny Marie slaveny svátky Velikonoc, ale nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že tomu tak bylo někdy před padesáti lety. Letos poprvé od té doby proběhnou v době sváteční ve Skokách tři bohoslužby, především díky P. Vladimírovi Slámečkovi.

Událost má svůj profil i na Facebooku, kliknutím na obrázek si můžete stáhnout plakát ve formátu pdf.

 

Velký Pátek (pátek 18. dubna) - velkopáteční obřady začínají v 18:00
Bílá Sobota (sobota 19. dubna) - vigilie Zmrtvýchvstání začíná ve 21:00
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (neděle 20. dubna) - mše svatá začíná ve 14:00

 

img_3668minis.jpgVelkopátečních obřadů se zúčastnilo 16 poutníků.  Foto naleznete na Facebooku a ve Fotoalbu.

 

 

 

 

 

img_8708minis.jpgVelikonoční vigilie byla další z letošních mimořádných velikonočních slavností ve Skocích. Byla zahájena přípravou a úklidem kostela. Vlastní církevní obřad byl zahájen slavností světla a zapálením svíce paškálu před kostelem. V kostele pak obřady pokračovaly bohoslužbou slova, křestní bohoslužbou a slavením eucharistie. Po obřadech se uskutečnilo tradiční setkání poutníků v sakristii. Slavnosti se zúčastnilo 22 poutníků. Foto naleznete na Facebooku a ve Fotoalbu.

 

 

img_3807minis.jpgSkokovské velikonoční slavnosti byly zakončeny Božím Hodem Velikonočním - Slavností Zmrtvýchvstání Páně. Po celý den proudily do Skoků desítky poutníků. Církevního obřadu se zúčastnilo téměř 50 poutníků. Foto naleznete na Facebooku a ve Fotoalbu

 

Náhledy fotografií ze složky Skoky v roce 2014