Jdi na obsah Jdi na menu
 

V sobotu 10. srpna zveme na koncert Longital (20:00)

3. 8. 2013

longital-v2-001-001.jpg
Formát pdf    Formát jpg
Formát zip/doc

Longital jsou dva zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara) a Daniel Salontay (zpěv,  kytara, smyčec). Obvyklý virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostředí, loopy, sample) zůstane nejspíš doma, protože koncert ve Skokách bude pojat především akusticky. Ale nechme se překvapit.
Longital vznikl v roce 2004 v Bratislavě. Písničkáři 21. století Daniel Salontay a Shina spojili svoje síly, elegantně vykročili mimo hranice hudebních žánrů i Slovenska a stihli už okouzlit posluchače v 11 zemích Evropy a v USA, kam byla dvojice pozvaná na prestižní festival SXSW Austin. Skupina vydává alba ve vlastním vydavatelství Slnko records. Hudba Daniela Salontaye a Shiny je silná, léčivá a srozumitelná. Elektronické písničkářství s jakoby přivřenýma očima: ještě ne sen, ale už ne ani bdělá realita. Texty ve slovenštině přinášejí poetiku z cest a z kopce Longital nad Dunajem, kde Dano a Shina žijí a tvoří. Longital je nezaměnitelný i díky Danově virtuózní hře smyčcem na kytaru a využití v našich končinách nevídaného hudebního nástroje - dotykové obrazovky Lemur Jazz Mutant.

Koncert Longital začne ve 20:00 ve svíčkami osvětleném kostele.

Další informace najdete například na oficiálních webových stránkách www.longital.com. Událost můžete sledovat i na Facebooku.