Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program na víkend - Noc světel (sobota 5.7.) a Skokovská pouť (neděle 6.7.)

30. 6. 2014

Noc světel

taize-2014-001-001.jpgV sobotu 5. července proběhne v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách už popáté Noc světel se zpěvy z klášterní komunity v Taizé v podání improvizovaného sboru zpěváků, hudebníků a členů skokovské kostelní scholy. Kostel bude v tento předvečer hlavní skokovské pouti slavnostně osvětlen stovkami svíček. Organizátoři Noci světel rádi uvítají další zpěváky či hudebníky, kteří se budou chtít Noci světel zúčastnit aktivně. Mohou nás kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy lucie(zavináč)spiritualy.cz .

Noc světel začíná ve 20:30, ale už v 19:30 jí bude předcházet vernisáž výstavy fotografií Heleny Kalendové nazvané Pozapomenutá zjevení. Fotografie přibližují několik málo známých míst mariánských zjevení na našem území. Více informací o výstavě najdete na stránce www.miracula.cz.

Noc světel na Facebooku: https://www.facebook.com/#!/events/294696437358770/


Skokovská pouť k svátku Navštívení Panny Marie

ceskonemecka-hlavni-001-001.jpgV neděli 6. července se bude ve Skokách konat tradiční hlavní pouť, slavená ke dni svátku Navštívení Panny Marie (podle předkoncilního liturgického kalendáře) již od dob vzniku zdejšího mariánského poutního kostela. Pouť nese podtitul Českoněmecká pouť porozumění, zúčastní se jí také krajané z Německa. Poutní slavnost začne v 10:00 procesím u křížku nad bývalou obcí a bude pokračovat v 11:00 poutní mší.
Hlavním celebrantem bude opat Kanonie premonstrátů v Teplé P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem. V rámci liturgie zazní Missa in C od Franze Josepha Aumanna v podání Kolegia pro duchovní hudbu.
Pro poutníky bude přichystáno polední občerstvení v bývalé farské zahradě i odpolední komentované prohlídky kostela.

Skokovská pouť na Facebooku:
https://www.facebook.com/#!/events/554789584630114/

Plakáty jednotlivých akcí si můžete stáhnout zde.

Těšíme se na Vás!