Jdi na obsah Jdi na menu
 

Noc světel v sobotu 30.6. a Skokovská pouť v neděli 1.7.

25. 6. 2018

skoky2018-page-001.jpghlavni-2018-page-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsou před námi dvě tradiční události, které otvírají letní poutní sezónu a s ní i letošní již jedenáctý ročník Živých Skoků.

V sobotu 30.6. ve 20:30 začíná Noc světel. Skokovský kostel, slavnostně osvětlený stovkami svíček, se rozezní zpívanými chválami a modlitbami z francouzské klášterní komunity v Taizé. Pro všechny příchozí bývá tento večer velkým zážitkem. Vás, kteří byste se chtěli stát součástí improvizovaného chóru či jinak pomoci, si dovolujeme odkázat na tento článek.

V neděli 1.7. se koná Skokovská pouť. Tato hlavní pouť ve Skokách je zároveň poutí Českoněmeckého porozumění. Koná se k svátku Navštívení Panny Marie podle starého liturgického kalenáře. Pouť začíná procesím v 10:00 (vychází od křížku nad Skoky při cestě od Polomu), poutní mše svatá je pak od 11:00.  Celebruje P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem, opat Kanonie premonstrátů v Teplé.  Příchozím poutníkům nabídneme posezení ve farní zahradě, rádi zde přivítáme i rodáky. O občerstvení se postará pan Havel z toužimské Sokolovny, můžete se těšit na teplé uzeniny, guláš i točené pivo, káva i čaj budou také a k tomu snad někteří poutníci něco napečou. Budete moci využít volné i komentované prohlídky kostela a také volné prohlídky zaniklé vesnice. V kostele je nově vystavená moderní křížová cesta brněnského malíře Vladimíra Svobody a též model nové studie obnovy zdejšího poutního místa architekta Antonína Hůly. K dispozici bude i nejnovější kniha o Střele - Tajemství řeky Střely od plzeňského nakladatelství Starý most, s.r.o. Na pouť také připravujeme malé překvapení.