Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hledáme dobrovolníky na zajištění poutní sezóny 2015

1. 1. 2015

Hledáme schopné a ochotné dobrovolníky, kteří by v roce 2015, zejména během letních prázdnin v červenci a srpnu, pomohli na základě příkazní dobrovolnické smlouvy zabezpečit obsluhu kostela, tedy zajišťovat po stanovenou dobu zpřístupnění objektu, poskytovat návštěvníkům průvodcovské služby, základní informace a propagační a upomínkové předměty.

Na základě dosavadních zkušeností s oraganizováním služeb, a též s ohledem na hladké a bezproblémové zajištění jejich střídání, a rovněž s ohledem na rostoucí zájem dobrovolníků, jsme se rozhodli v tomto roce limitovat délku prázdninové služby na jeden týdenní turnus s tím, že se jednotlivé turnusy budou překrývat v době nástupu a konce služby, tak, aby došlo k hladkému předání služby mezi jednotlivými turnusy "z ruky do ruky" na místě. Z organizačních důvodů tedy preferujeme zájemce, kteří budou schopni nastoupit již během neděle, a službu ukončit v průběhu následující neděle.    

Ubytování je na místě a zdarma, ovšem velmi skromné, spíše trempského typu (ve stanech, případně v kostelní věži), stravování na vlastní náklady. Skoky jsou zaniklá vesnice, nevede sem elektřina, dráha ani silnice, není tu kanalizace, obchod a ani hospoda, nejbližší civilizace, osada Polom, je vzdálena 3 km. Nejbližší obchody, včetně večerek a hospod, najdete ve vzdálenějším okolí v Bochově, Žluticích nebo Toužimi. Vzhledem k odlehlosti místa a jeho aktuální vybavenosti, Vám nemůžeme nabídnout obvyklý civilizační komfort, k dispozici je tu jen tekoucí pitná voda, chemické WC, plynový vařič nebo oheň na vaření, včetně potřebného nádobí, dobíjení mobilů je zajištěno, noční osvětlení v kostele zajištěno LED světly a svítilnami. Informace o cestě a přístupu do Skoků zde.
 
Lze sloužit individuálně, z hlediska organizace vlastní služby v kostele je ovšem praktičtější sloužit nejméně ve dvou lidech. Nejméně jeden z dobrovolníků by měl být starší 18-ti let, znalost cizích jazyků vítána, ale počet osob ani znalost cizího jazyka není podmínkou. Je zde možno realizovat i pobyt menší skupiny lidí, např. skautský tábor. V rámci pobytu a služby je možné podílet se na drobných udržovacích pracích kolem kostela a na stezce, potřebné nářadí a pomůcky jsou v omezené míře k dispozici na místě. Odměnou Vám budou chvíle prožité v magickém a klidném prostředí slavného barokního poutního místa uprostřed krásné přírody a pocit, že jste přispěli k dobré věci. Předem Vám všem velký dík! Vzhledem k rostoucímu zájmu o letní služby neváhejte a přihlašte se co nejdříve!
  
Vaše přihlášky s kontakty nebo případné dotazy zasílejte prosím na e-mailovou adresu: podstrechou@email.cz.
 

Rozpis služeb - již obsazených a dosud ještě volných termínů
v roce 2015 naleznete postupně zde

 V případě Vašeho zájmu o některý již obsazený termín služby pak záleží na vzájemné domluvě (vzájemný kontakt zprostředkujeme) s již přihlášenými zájemci a na kapacitě zázemí kostela. Již plně obsazené termíny služeb jsou v rozpisu označeny křížkem (x).