Jdi na obsah Jdi na menu
 

Adventní pouť 9. prosince 2012 přilákala řadu poutníků

9. 12. 2012

portret-hvezda-ctverec.jpgV neděli 9. prosince  proběhla ve Skocích Adventní pouť.  Poutní mši svatou se staročeskými roráty v kostele Navštívení Panny Marie sloužil opět P. Vladimír Slámečka, rektor Akademické duchovní správy ČVUT Praha.

Bohoslužba v době adventu se v poutním kostele konala znovu po dlouhé době, možná snad poprvé od doby, kdy vesnici opustili poslední obyvatelé. 

Po skončení mše svaté bylo, jako obvykle, přichystáno malé občerstvení, tentokráte ovšem v pěkně vytopené sakristii. To jistě ocenili všichni poutnící, kteří tentokráte do Skoků dorazili. Ti i přes pravé zimní počasí, v mrazu a sněhu, dorazili v nebývale hojném počtu 28 osob. Přestože byla zpáteční cesta poutníků ze Skoků, díky sněhové vánici a přívalům sněhu na polní cestě, velmi náročná a došlo i na vyprošťování uvázlých vozidel v závějích, určitě nikdo zimní poutě do Skoků nelitoval.    

Jak jste si jistě povšimli, díky P. Slámečkovi, kterému patří naše velké poděkování, v letošním roce ožil skokovský kostel Navštívení Panny Marie řadou poutí. Nejinak tomu bude i v novém roce 2013 - začneme již Tříkrálovou poutí v neděli 6. ledna.

Notový záznam rorátů ve formátu pdf si můžete stáhnout po kliknutí na ikonku.

pdf_ikona.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Adventní pouť 9. 12. 2012