Jdi na obsah Jdi na menu
 

Živé Skoky 2009 a Skocké léto 2009

6. 8. 2009

Již od jara probíhaly přípravy na loňský ročník Živých Skoků, dobrovolnického projektu na zpřístupnění kostela a úpravy jeho okolí a poutní stezky, a projekt doprovodných kulturních a společenských aktivit - Skockého léta.

V květnu 2009 Skoky navštívil realizační tým brněnského základního článku Hnutí Brotosaurus Svízel Přítula, který zde provedl rekognoskaci terénu v rámci příprav na letní tábor Přes propast času.

Živé Skoky 2009 byly zahájeny 2. července příjezdem první dobrovolnice Hanky. Ta se spolu s dalšími dobrovolníky a členy sdružení střídala ve službách v kostele. Kromě průvodcovských služeb a práce kolem kostela se někteří věnovali i umění, působivé snímky pořídila během svého pobytu Deneb

   (viz http://denebcino.rajce.idnes.cz/Skoky%2C_Marianska_pout_5._7._2009).

V sobotu 14. června se uskutečnila první akce letošního prvního ročníku Skockého léta, benefiční vystoupení karlovarského pěveckého sboru Paleta. Příšlo 40 posluchačů. 

V sobotu 18. července následoval benefiční dvojkoncert chorvatské písničkářky Vesny Caceres a Petra Linharta a Marka Štiftera, na který přišlo téměř neuvěřitelných 70 posluchačů, neboť cesta do Skoků se vytrvalým deštěm změnila v bahnitý tankodrom. Plánované posezení u ohně zhatilo zhoršené deštivé počasí, které však nevadilo účastníkům noční prohlídky za svitu svíček. Mnozí využili možnosti a v chrámu pod ochranou "panenky skákavé" přečkali nevlídnou noc. 

25. července byly zahájeny práce na přípravě tábora Přes propast času, organizovaný brněnským základním článkem Hnutí Brotosaurus Svízel Přítula. 27. července byl tábor zahájen, plánovanou bohatou činnost však poznamenal nízký počet účastníků a jejich nemocnost. Přesto účastníci udělali dost práce a ještě stačili poznat okolí Skoků i tepelský klášter.

 

V sobotu 1. srpna pokračovalo Skocké léto 2009 dalším benefičním dvojkoncertem. Jako první vystoupila písniškářka Dáša Voňková Andrtová. Po ní následoval Oldřich Janota. Koncert si přišlo vyslechnout, na zdejší poměry a zvyklosti neuvěřitelných 130 posluchačů a více než dvě desítky z nich využili možnosti zúčastnit se noční prohlídky a možnosti přenocování ve Skocích. Skvělé záběry z koncertu a noční prohlídky pořídila opět Deneb  

   (viz http://denebcino.rajce.idnes.cz/Skoky_1._8._-_koncert/).

-psos-