Jdi na obsah Jdi na menu
 

VKF ve Skocích

1. 11. 2015

vkf-ve-skocich-2015.11--14-minis.jpgV neděli 1. listopadu 2015 navštívila Skoky čtyřčlenná delegace VKF, aby se na místě seznámila s podmínkami a situací. Kostel ve Skocích byl totiž vytipován jako jedna z vhodných památek v České republice pro uskutečnění workshopu VKF v roce 2016.
Několikadenní pracovní nasazení asi 40 dobrovolníků by bylo jistě velkým přínosem a podporou při záchraně a obnově Skoků. Pokud se podaří dořešit problémy s ubytováním, stravováním a hygienickým zázemím pro tento počet lidí, pak nic nebrání v uskutečnění tohoto záměru.

vkf-ve-skocich-2015.11--7-minis.jpg

VKF - Verein zur Kunst- und Kulturförderung in den Neuen Ländern e.V., tedy Spolek pro podporu umění a kultury v nových spolkových zemích, registrované sdružení, je organizace, kterou v roce 1992 založilo sedm studentů v německém Düsseldorfu a která se zaměřila na poznávání a podporu nových spolkových zemí sjednoceného Německa. Hlavní činnosti spolku je organizování worshopů v době prodloužených víkendů s 25-50 dobrovolníky ve věku 18-40 let, kteří po boku řemeslníků a dalších odborníků pracují při záchraně a obnově stavebních památek. Spolek má dnes kolem 650 členů, za svou činnost byl oceněn cenou Europa Nostra a rozšiřuje své aktivity i mimo Německo.  
Více o organizaci na webové stránce http://www.vkf-ev.de.