Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ve Skokách se slavily Velikonoce

20. 4. 2014

bila-sobota.jpgPo mnoha letech se do Skoků vrátily svátky Velikonoc. Velkopáteční obřady, sobotní vigilii Zmrtvýchvstání Páně i nedělní Slavnost Zmrtvýchvstání Páně celebroval P. Vladimír Slámečka. Děkujeme Vám všem, kdo jste se na skokovských Velikonocích jakkoliv podíleli - pomocí, ale také třeba i tím, že Skoky byly v době Velikonoc cílem Vaší pouti. Fotografie a další informace najdete ve volně přístupných fotogaleriích na Facebooku:

Velký pátek - velkopáteční obřady (18.4.)

Bílá sobota - vigilie Zmrtvýchvstání páně (19.4.)
Boží Hod Velikonoční - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (20.4.)

img_3668minis.jpgVelkopátečních obřadů se zúčastnilo 16 poutníků.  Foto naleznete na Facebooku a ve Fotoalbu.

 

 

 

 

 

img_8708minis.jpgVelikonoční vigilie byla další z letošních mimořádných velikonočních slavností ve Skocích. Byla zahájena přípravou a úklidem kostela. Vlastní církevní obřad byl zahájen slavností světla a zapálením svíce paškálu před kostelem. V kostele pak obřady pokračovaly bohoslužbou slova, křestní bohoslužbou a slavením eucharistie. Po obřadech se uskutečnilo tradiční setkání poutníků v sakristii. Slavnosti se zúčastnilo 22 poutníků. Foto naleznete naFacebooku a ve Fotoalbu.

 

 

img_3807minis.jpgSkokovské velikonoční slavnosti byly zakončeny Božím Hodem Velikonočním - Slavností Zmrtvýchvstání Páně. Po celý den proudily do Skoků desítky poutníků. Církevního obřadu se zúčastnilo téměř 50 poutníků. Foto naleznete na Facebooku a ve Fotoalbu

 

Náhledy fotografií ze složky Skoky v roce 2014