Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sváteční Skoky - pozvánka na pouť, brigády i prohlídky

7. 5. 2009

   Také o tomto prodlouženém víkendu, od pátku 8. do neděle 10. května, ožijí Skoky pracovním a poutním ruchem.

   Na sváteční pátek 8. května jsme pro Vás připravili návštěvu mostecké "kapličkové" pouti, která se koná od 13.00 hodin v Mostci u Štědré (leží přes přehradu naproti Skokům), a odpolední jarní vycházku kolem Žlutické přehradní nádrže z Mostce do Skoků (cca 7 km, nutno počítat s broděním řeky Střely), odpoledne ve Skocích bude věnováno pracovním aktivitám kolem kostela, který bude současně otevřen k prohlídkám.

   Pracovně bude laděná sobota 9. května. Opět se bude pracovat kolem kostela, případně na přilehlé trase poutní stezky, dopoledne od 9.00 hodin a po dobu přítomnosti dobrovolníků ve Skocích bude možno navštívit i kostel.

   Neděle 10. května bude vyhrazena opět pracovním aktivitám dobrovolníků a odpoledne pak také zpřístupnění kostela poutníkům a ostatním zájemcům, každou celou hodinu od 13.00 do 16.00 hodin bude zajištěna prohlídka kostela s výkladem.

Jak se dostat 8. května na pouť do Mostce? Z Toužimi jede vlak v 12:07 a autobus z náměstí na Žlutice v 10.45 hodin. Ze Žlutic jede vlak v 10:31, autobus od železniční stanice pak v 10.11 hodin. Výstup ve Štědré z autobusu na zastávce na návsi. Pak cca 2,7 km pěšky po silnici na Mostec ke kapličce. Vlaky i autobusy se lze do Štědré dostat také i z Plzně a Karlových Varů. Otužilí trempové mohou ve Skocích přespat do soboty a zapojit se do dobrovolnické brigády. Spojení ze Skoků na Karlovy Vary a Plzeň autobusem přes Údrč, rozc. odj. v 17:54 hod. (ze Skoků cca 4,75 km).

 

-psos-